همراه ما باشید

درخشان: نباید ویلموتس را سرزنش کنیم / اگر قرارداد خوب بسته می‌شد به شکایت نمی‌رسید

درخشان: نباید ویلموتس را سرزنش کنیم / اگر قرارداد خوب بسته می‌شد به شکایت نمی‌رسید

پیروزی نیوز - درخشان: نباید ویلموتس را سرزنش کنیم / اگر قرارداد خوب بسته می‌شد به شکایت نمی‌رسید

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است اگر با ویلموتس قرارداد مناسبی بسته می‌شد به شکایت نمی‌رسید.

به گزارش پرسپولیس نیوز، حمید درخشان درباره اظهارات اخیر مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال در دفاع از قراردادش با ویلموتس به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ما در جریان جزئیات چگونگی بستن قرارداد با ویلموتس نیستیم، اما در حال حاضر صدای این موضوع درآمده است. به نظر من قراردادی که به شکایت ختم شود را نمی‌توان قرارداد خوب نامید. علاوه بر آن ممکن است این موضوع به متحمل شدن خسارت به فوتبال ایران تمام شود که توجیه پذیر نخواهد بود.

کارشناس فوتبال کشورمان ادامه داد: ما وقتی قرارداد مناسبی با ویلموتس امضا نکرده ایم، نباید مربی بلژیکی را مورد سرزنش قرار دهیم. زمان توافق با یک مربی باید تمام جوانب اندیشیده شود. در شرایط فعلی هر مربی یا بازیکن خارجی که ایران را ترک می‌کند به دنبال گرفتن طلب و خسارت‌های خود است که این موضوع به ضرر کشور ما تمام خواهد شد.

درخشان افزود: مبلغ قرارداد ویلموتس زیاد بوده علاوه بر آن مبلغی حدود ۶ میلیون یورو از فدراسیون فوتبال درخواست غرامت کرده است که با توجه به وضعیت اقتصادی، شرایط بدی را رقم خواهد زد.

درخشان در خصوص توانایی ایران برای انجام بازی‌ها همانند بوندسلیگای آلمان گفت: این موضوع به خود باشگاه‌ها بر می‌گردد و کادر پزشکی هر تیم مهم‌ترین و سخت‌ترین وظیفه را در مورد حفظ سلامتی بازیکنان بر عهده دارند. اگر باشگاه‌ها از پس هزینه‌های انجام تست‌های پزشکی بر می‌آیند، برگزاری مسابقات فوتبال به نفع همه خواهد بود. علاوه بر آن شروع مجدد بازی‌ها و پخش فوتبال از رسانه ملی به بالا رفتن نشاط جامعه کمک خواهد کرد.

او افزود: در مرحله اول سلامتی بازیکنان، سپس وضع پروتکل‌های بهداشتی مناسب و در نهایت رعایت این دستورالعمل‌ها هنگام برگزاری بازی‌ها در اولویت خواهند بود.

سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس تهران درباره اثرات بدون تماشاگر بودن رقابت‌ها عنوان کرد: هواداران مهم‌ترین بخش فوتبال هستند و انجام مسابقات بدون حضور هواداران اثرات منفی را به دنبال دارد، اما در حال حاضر شرایط حکم می‌کند که بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار شود. تمام کشور‌های جهان با بیماری کرونا مواجه هستند و چند لیگ معتبر از جمله آلمان، انگلیس و اسپانیا تصمیم به برگزاری مسابقات با رعایت کامل اصول بهداشتی گرفته اند.

درخشان در مورد آینده مهدی طارمی در اروپا اظهار کرد: با توجه به فیزیک بدنی و تکنیک بالا، او می‌تواند در لیگ اسپانیا به موفقیت برسد هرچند لیگ ایتالیا هم برای لژیونر کشورمان مناسب خواهد بود

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه