همراه ما باشید

بشار به تهران رسید و تمرین کرد، بیرو سرانجام رفتنی شد/لبخندی که خشکید

بشار به تهران رسید و تمرین کرد، بیرو سرانجام رفتنی شد/لبخندی که خشکید

پیروزی نیوز - بشار به تهران رسید و تمرین کرد، بیرو سرانجام رفتنی شد/لبخندی که خشکید

با بازگشت بشار رسن، خنده‌ای روی لب‌های هواداران آمد. از عملکرد که بگذریم، هواداران پرسپولیس، این بازیکن را دوست دارند.

ابراهیم فتاحی- خبرنگار: به خاطر همین انتظار دارند که حضورش ادامه پیدا کند. خنده هواداران، البته یک‌جورهایی روی لب‌هایشان خشکید وقتی معلوم شد که باشگاه بلژیکی بلیت او را فرستاده است تا راهی آنتورپ شود. همیشه همین‌طور است. در اوج خوشی‌ها هم که بودیم، موضوعی برای نگرانی و ناراحتی پیش می‌آمد. یک مصدومیت، یک محرومیت یا هر چیز دیگری شبیه این. شاید برای همین است که می‌گویند فوتبال مثل زندگی است. بد و خوب، باهم. در هم و البته در اینجا تا حد زیادی بر هم.

*بشار فعلاً به تمدید روی خوش نشان نداد

بد نیست کمی از آمدن بشار بگوییم. این طور نبود که تأخیر برای حضور در تمرینات فقط به خاطر مشکل سفر بود. این مساله شاید به‌اندازه سه، چهار روز تأثیرگذار بود. بشار نیامده بود چون ناراحت بود که ۵ تا ۱۰ درصد پولش را گرفته است. در اینجا مدیربرنامه‌هایش با باشگاه در حال مذاکره بود و البته فضای خبری را هم مدیریت می‌کرد. درنهایت قول و قرارها فیکس شد. بشار روز چهارشنبه به ایران آمد و با حضور در باشگاه ۱۰۰ هزار دلار گرفت. قرار است ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار هم برای هفته آینده دریافت کند. او پول را گرفت و تکذیب کرد که گفته باشد سال بعد در پرسپولیس نمی‌ماند ولی برخلاف این را هم نگفت. نشنیدیم که بگوید قصدی برای تمدید قرارداد با پرسپولیس دارد. نمی‌خواست حرفی بزند که بعد توی آن بماند.

پرسپولیس و او باهم مذاکره خواهند کرد ولی بیشتر برای این‌که هواداران نگویند تلاشی انجام نشد. در شرایط عادی، مادامی‌که حداقل قطری‌ها او را بخواهند او برنامه خاصی برای ادامه حضور در ایران ندارد

*پرسپولیس، بشار را نمی‌خواست، بشار هم نمی‌خواست بماند

هواداران شاید به طرح بعضی مسایل در این مطلب روی خوش نشان ندهند ولی سعی می‌کنیم عین واقعیت را بگوییم.

بشار قرار نبود همین فصل هم در پرسپولیس باشد. پس‌ازآن توافق و قرارداد مسخره که شب قبل یکی از بازی‌ها با او بستند و گویی روی یخ نوشته بودند، در پایان فصل قرار بود بشار جدا شود. باشگاه با توجه به مجموع عملکرد او ، هزینه ارزی برای ادامه استخدام او را به صلاح نمی‌دانست، اما جو متشنج بعد از رفتن برانکو، ابزاری در دست او بود. مدیر برنامه‌ای او هم به‌خوبی می‌دانست از خبرنگاران و فعالان شبکه‌های اجتماعی چگونه استفاده کند که باشگاه را وادار به پذیرش خواسته‌ها نماید. البته این‌ها بعدازآن بود که بشار رسن از حضور در لیگ برتر مأیوس شد. درواقع او همان سال قبل برای حضور در لیگ ستارگان تلاش کرد ، اما آسیب‌دیدگی از ناحیه کتف و عمل جراحی صورت گرفته مانع از این امر شد. همه‌چیز به تعویق افتاد و قرارداد با پرسپولیس کار بهتری بود. او حالا با شرایط متفاوتی روبرو است. توقع بی‌جا هم نباید داشت. برای یک عرب بازی در یک کشور عربی به‌خودی‌خود جذابیت دارد. مساله دیگر به امکانات رفاهی و تفریحی مربوط می‌شود. مساله دیگر نظم مالی در باشگاه‌های قطری است. از سوی دیگر قطر کشوری است که او می‌تواند پول‌هایش را در آن سرمایه‌گذاری کند. همه این‌ها جذابیت‌هایی هستند که هرچند جاذبه فوتبالی پرسپولیس و هواداران آن را ندارد ولی وسوسه کننده است. در این میان گفته می‌شود که او با فشار خانواده برای رفتن به قطر هم روبرو است.

البته در کنار همه این‌ها باید گفت، همیشه احتمالات دیگر هم وجود دارد. مثل وضعیتی که در ابتدای این فصل پیش آمد.

*یک خداحافظی جانانه، طلب بیرانوند از پرسپولیس

و اما علیرضا بیرانوند پس از حضوری درخشان در پرسپولیس، بالاخره در آستانه جدایی قرار گرفت. یک‌جورهایی باید گفت که او دیگر جداشده است. همه از مدت‌ها قبل انتظارش را داشتند ولی بازهم برای هواداران، امر دشواری می‌آید. حضور علیرضا بیرانوند در پرسپولیس با آغاز موفقیت‌ها و قهرمانی‌ها همراه شد و همین مساله شرایط خاصی را برای جایگاه او نزد هواداران ایجاد کرد و خود او را به جهت اعتمادبه‌نفس بیش‌ازپیش به مدارج بالاتری برد که تیم ملی ایران هم از آن منتفع شد. او تا اینجا تداوم خوبی داشته است ولی این تداوم وقتی می‌تواند او را از این جهت متمایز کند که در جام جهانی آینده نیز حضورداشته باشد.

جدایی بیرانوند البته برای او و هواداران با یک حسرت همراه است. حسرت یک خداحافظی تاریخی و به‌یادماندنی. بیرانوند، بیش از این درباره این حسرت سخن گفته است ولی امکانش به‌هیچ‌وجه فراهم نخواهد شد اگر قرار بر اجرای قرارداد کنونی باشد. او باید یکشنبه ، برای شرکت در تست پزشکی راهی بلژیک شود. طبق توافق طرفین، مراحل ملحق شدن بیرانوند به آنتورپ باید تا یازدهم تیرماه نهایی شود. عقد قرارداد و صدور آی.تی.سی نیز از جمله این موارد است و در صورت کوتاهی هریک از طرفین، طرف دیگر می‌تواند قرارداد را فسخ‌شده اعلام نماید. بیرانوند اگر هم فقط بخواهد برای بازی با پیکان، درون دروازه قرار بگیرد، جدای از پذیرش ریسک آسیب‌دیدگی، هواداری نیست که در خداحافظی برای او شعار سر بدهد، سرود بخواند و تشویق ایسلندی، راه بیندازد. هواداران به او یک خداحافظی بدهکار می‌مانند که شاید آن را سال‌ها بعد با حضور دوباره‌اش ادا کنند. البته چه کسی می‌داند آینده چه بازی‌هایی را در سر می‌پروراند.

*حساب‌وکتاب‌هایی که به هم‌ریخت

رفتن بیرانوند البته می‌تواند خیلی هم بی‌دردسر نباشد او همین حالا هم اختلافاتی با باشگاه درباره اجرای بندهای قرارداد دارد.

پیش‌ازاین قرار بود او بازی‌هایش برای پرسپولیس در این فصل را تمام کند و بعد جدا شود ولی حالا شرایط فرق کرده است. با بر هم خوردن تقویم بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا، او و پرسپولیس درباره نحوه اجرای بندهای قرارداد باهم اتفاق‌نظر ندارند. جدای از بندهای آفر، موضوع توافقی در میان است که اخیرا درباره‌اش شنیدیم و مسوولان باشگاه نیز از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند. توافقی که گویا در زمان مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد منعقد شد و بر اساس آن باشگاه متعهد به پرداخت یک میلیارد و نیم شده است. البته، تا این لحظه بیرانوند خود دراین‌باره اظهارنظری نداشته است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه