همراه ما باشید

انتشار نامه انتقادی و عجیب کاپیتان تیم ملی در مورد ادامه لیگ برتر / فوتبال برای شجاعی به آخر خط رسیده است؟

انتشار نامه انتقادی و عجیب کاپیتان تیم ملی در مورد ادامه لیگ برتر / فوتبال برای شجاعی به آخر خط رسیده است؟

پیروزی نیوز - انتشار نامه انتقادی و عجیب کاپیتان تیم ملی در مورد ادامه لیگ برتر / فوتبال برای شجاعی به آخر خط رسیده است؟

انتشار نامه انتقادی و عجیب کاپیتان تیم ملی در مورد ادامه لیگ برتر / فوتبال برای شجاعی به آخر خط رسیده است؟

چهارشنبه هفته گذشته سازمان لیگ برنامه سه هفته از مسابقات را اعلام کرد و کمتر از ۲ هفته دیگر لیگ نوزدهم رسماً استارت می‌خورد، اما ظاهراً تراکتوری‌ها هنوز چشم‌انتظار تعطیلی کامل فوتبال هستند و باور نکرده‌اند از دست کرونا هم کاری برنیامده است. شاید بد نباشد یکی، دوستان را از این خواب خوش بیدار کند! خصوصا حالا که هرروز از تعداد مخالفان لیگ کاسته می‌شود و حلقه اتحاد تیم‌های صنعتی شکافته شده است.

 

شیوا دورانگر-خبرنگار: شاگردان ساکت الهامی تنها تیمی هستند که هنوز تمرینات گروهی را شروع نکرده‌اند.گرچه از گوشه و کنار خبر می‌رسد که آن‌ها به‌صورت مخفیانه تمرین می‌کنند و به‌موازات آن با فشار در رسانه‌ها تلاش می‌کنند فدراسیون فوتبال را از ادامه لیگ منصرف کنند. تراکتوری‌ها هر بار یک موضوع را علم می‌کرده و آن‌قدر در این مدت بهانه تراشیده‌اند که حتی وقتی می‌گویند تست PCR شش بازیکن آن‌ها مثبت شده،کمتر کسی آن را باور کند.گفتنی است آن‌ها بعد از انجام اولین تست هم از ابتلای ۶ بازیکن خود به کرونا خبر می‌دادند، اما پورسعید یکی از اعضای ستاد مبارزه با کرونا افشا کرد باشگاه تراکتور و همچنین ماشین سازی درباره اینکه تست بازیکنان شان مثبت شده هیچ اعلامی به این ستاد نداشته است.

 

گفتنی است که سازمان لیگ پیش از این اعلام کرده بود اگر تیمی ۵ بازیکن کرونایی داشته باشد بازی‌هایش تعلیق خواهد شد. به کار گیری این قبیل ترفندهای نخ نما شده خیلی ها را به این یقین رسانده که دغدغه مسوولین تراکتور حفظ سلامتی بازیکنان نیست و کرونا صرفا بهانه ای برای تعطیلی لیگ; بهانه هایی که تمامی ندارد و چنان از حد گذشته که دیگر لوث شده است.

 

مثلا سرمربی تراکتور می‌گوید در بلاتکلیفی محض به سر می‌برند و مثبت شدن تست کرونای ۶ نفر باعث ایجاد ترس و نگرانی در بین اعضای تیمش شده است. ساکت در حالی دم از بلاتکلیفی می‌زند که بیشتر از یک ماه است که سازمان لیگ به تیم‌ها اجازه برگزاری تمرینات را داده است و قرار است لیگ ادامه پیدا کند اما از جایی که تراکتوری‌ها علاقه‌ای به بازی ندارند از همان اول بنای ناسازگاری گذاشتند و بهانه‌تراشی کردند.آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند به یک تصمیم واحد برسند و هرکسی در این تیم یک ساز می‌زند.کاپیتان‌های این تیم هنوز خود را بر سر تمرینات نرسانده‌اند و درحالی‌که خارجی‌های تیم‌های دیگر به ایران بازگشته‌اند هنوز خبری از دو بازیکن خارجی تراکتور نیست. درواقع مسوول آخر این بلاتکلیفی خود تراکتوری‌ها هستند. حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که ۶ نفر از اعضای آن‌ها مثبت باشد بازهم این نمی‌تواند دلیلی بر بلاتکلیفی یا ترس باشد، زیرا همین حالا تیم هایی که تست اعضای آن‌ها مثبت بود با قرنطینه کردن بازیکنان خود توانستند جلوی شیوع این بیماری را گرفته و تمرینات خود را با سایر نفرات ادامه می‌دهند.

 

الهامی در ادامه گفته است: اگر ۴۸ ساعت مانده به آغاز بازی، تست کرونای چند بازیکن ما مثبت اعلام شود، نمی‌توانیم به یک‌باره سیستم بازی را عوض کنیم و این پرسش را مطرح کرده است که به‌جای بازیکنان کلیدی، از چه کسانی استفاده کند؟

 

سوال سرمربی تراکتور را با طرح یک سوال پاسخ می‌دهیم اگر بازیکن آن‌ها قبل از مسابقه مصدوم شود چه تصمیمی خواهد گرفت؟ قطعاً او مجبور خواهند بود از بازیکن دیگری استفاده کرده و سیستم تیم خود را تغییر دهد. چنین اتفاقی را همه مربیان تجربه کرده‌اند و بارها شده که ستاره‌های یک تیم قبل از مسابقات حساس مصدوم، محروم یا سرماخورده باشند و تیم را با چالش بزرگی مواجه کرده‌اند. حتی شده مصدومیت آن بازیکن چنان شدید بوده که به مدتی طولانی او را خانه‌نشین کرده است اما در مورد کرونا حداقل این امیدواری وجود دارد که یک بازیکن بعد از چند روز استراحت و درمان به تمرینات بازگردد.

 

مسعود شجاعی کاپیتان ملی‌پوش تراکتوری‌ها هم که باوجود تماس مسوولان تیمش هنوز از رفتن به تبریز امتناع می‌کند روز گذشته در نامه‌ای خواهان تعطیلی مسابقات شد! او از فدراسیون خواسته است دلیل خود را برای این‌همه اصرار و پافشاری به ازسرگیری مسابقات لیگ برتر فوتبال توضیح دهد و از آن‌ها پرسیده آیا راهکار و چاره‌ای برای عواقب احتمالی ناشی از شروع دوباره مسابقات اندیشیده‌ شده‌اند؟و به تبعات و بار روانی ناشی از این موضوع که ممکن اعضای تیم‌ها، جان‌شان را در اثر بیماری کرونا از دست بدهند فکر کرده‌اند. او در ادامه گفته است: به‌عنوان فردی که چند سالی است خاک این فوتبال را خورده‌ و شرایط مختلف را تجربه کرده‌است پیشنهاد می‌کند که متولیان امر جلسه‌ای فوری با مدیران تمامی باشگاه‌ها برگزار کرده و در فضایی دوستانه، تصمیمی که به صلاح همه باشد، بگیرند.

 

شجاعی در حالی حرف از تعطیلی لیگ می‌زند و از اینکه مسابقات قرار است ادامه دهد ابراز تعجب می‌کند گویی که فوتبالیست‌های ایرانی تنها بازیکنانی در دنیا هستند که قرار است در زمین به میدان بروند. آلمانی‌ها ۴ هفته‌ای است که مسابقات را آغاز کرده‌اند و در کنار بوندسلیگا، جام حذفی آلمان نیز از سر گرفته شد و تیم‌های بایرن‌مونیخ و بایر لورکوزن با پیروزی بر حریفان خود توانستند به مرحله نهایی این رقابت‌ها برسند.لیگ اسپانیا هم که شجاعی سابقه بازی در آن را دارد با برگزاری دیدار سویا و بتیس استارت خورد و لیگ جزیره هم از چند روز دیگر شروع می‌شود.

 

به راستی اگر شجاعی هنوز در لالیگا مشغول به فعالیت بود جرات اینکه به فدراسیون اسپانیا برای لغو مسابقات نامه بزند را داشت؟

 

شاید بد نباشد او به عنوان کسی که به قول خودش خاک این فوتبال را خورده است قدری حرفه ای تر رفتار کند و تابع قوانین باشد. شجاعی که اتفاقا از بازیکنان با سابقه تیم ملی است آیا زمانی که بازی های مقدماتی جام جهانی از سر گرفته شد هم حاضر خواهد بود قید حضور در این رویداد مهم را بزند یا بازی در لیگ فقط خطرناک است؟

 

راستی مسعود خان شجاعی به‌عنوان کاپیتان تراکتور هیچ متوجه رفتارهای خطرناک همبازیانش است و خبر دارد که امثال میثم تیموری در این روزهای کرونایی، شمال گردی می‌کنند؟ گیریم که فوتبال تعطیل شد آیا با این وصف که فوتبالیست‌ها این‌گونه هرروز سر از یک شهر درمی‌آورند و در جشن تولد و میهمانی‌های یکدیگر شرکت می‌کنند کرونا نمی‌گیرند؟ به‌راستی برای این بهانه‌جویی‌ها سقف و نهایتی وجود دارد؟ و این اعتراضات کی خاموش می‌شود؟کاش فدراسیون از تصمیم خود قاطعانه دفاع می‌کرد و همان‌طور که فدراسیون فوتبال اتریش به دلیل زیر پا گذاشتن پروتکل‌های بهداشتی باشگاه لاسک را به کسر ۶ امتیاز محکوم کرد با تیم‌هایی که قصد اختلال در لیگ را دارند قاطعانه برخورد می‌کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه