همراه ما باشید

خوردبین: دو راه وجود دارد، ادامه لیگ یا اعلام قهرمانی پرسپولیس؛ وزیر باید جوابگوی ضرر میلیاردی باشد

خوردبین: دو راه وجود دارد، ادامه لیگ یا اعلام قهرمانی پرسپولیس؛ وزیر باید جوابگوی ضرر میلیاردی باشد

پیروزی نیوز - خوردبین: دو راه وجود دارد، ادامه لیگ یا اعلام قهرمانی پرسپولیس؛ وزیر باید جوابگوی ضرر میلیاردی باشد

پرسپولیس این روزها با جدیت ویژه ای خود را برای استارت دوباره لیگ آماده می کند تا برای پوکر قهرمانی، که افتخار دیگری برای این تیم و هوادارانش محسوب می شود، مهیا شود.سمیه قدیری- خبرنگار: محمود خوردبین سرپرست سال های نه چندان دور پرسپولیس بر این باور است که شاگردان یحیی گل محمدی می توانند سرنوشت خود را در این فصل با بهترین اتفاق ممکن رقم بزنند. این در حالی است که خوردبین امیدوار است به زودی زود ویروس پردردسر کرونا از ایران و سایر کشورهای دنیا پاک شود تا همه در کنار هم مثل سال های اخیرجشن قهرمانی پرسپولیس را برای چهارمین سال متوالی جشن بگیریم. در تماس تلفنی که با محمودخان داشتیم از هردری با او صحبت کردیم. ماحصل این گفت و گو را می توانید در زیر بخوانید:

– در لابه لای شلوغی های این روزها، شنیدیم با علی آقا ( پروین) ملاقاتی با کودک بیماری داشتید.

چند روز پیش با علی پروین صحبت می کردم . او گفت قرار است به دیدار کودک بیماری برود و من هم با او همراه شدم. این کودک از ملاقات با ما خوشحال شد . جالب اینجا بود که این کودک و پدرش هر دو هوادار سفت و سخت  پرسپولیسی بودند و اعلام کردند که خیلی دوست دارند به تمرین پرسپولیس بروند. علی آقا هم قول داد در فرصت مناسبی او و پدرش را به تمرین پرسپولیس بفرستد تا ملاقاتی با اعضای تیم داشته باشند. امیدوارم این کودک و همه بیماران هر چه زودتر شفا عاجل پیدا کنند تا بدون مشکل در کنار دوستان و خانواده خود باشند.

– صحبت از پرسپولیس شد. از اوضاع و احوال تیم با خبر هستید؟

از نزدیک که نه اما دورا دور اخبار را پی گیری می کنم. خوشبختانه به نظر می رسد تیم مشکل خاصی ندارد و بچه ها با قدرت برنامه ها و تمرینات خود را برای حضور دوباره در میادین پی‌گیری می کنند تا به امید خدا برای پوکر قهرمانی آماده شوند.

– پس شما هم اطمینان دارید که این بار هم جام برای پرسپولیس است؟

پرسپولیس در لیگ نوزدهم کمترین افت و خیز را داشت و تا قبل از جریان کرونا امتیازات خوبی را کسب کرد تا با ختلاف ۱۰ امتیازی حاشیه امنیت خوبی را برای خود در صدر جدول ایجاد کند. البته حواس بچه ها باید جمع باشد و خیال نکند که کار تمام شده است. اگر چه ۱۰ امتیاز اختلاف با تیم دوم می تواند شرایط خوبی باشد اما پرسپولیس باید کار خودش را با قدرت ادامه دهد تا کار به اما و اگرها نرسد. پرسپولیس  شایسته ترین تیم برای قهرمانی در این فصل است و با حضور مربیان و کادر فنی خوب و بازیکنان سطح بالا می تواند به راحتی در چند هفته مانده به پایان فصل کار قهرمانی را تمام کند. در این مسیر نقش مدیریت و هیات مدیره هم تعیین کننده است و نباید اجازه ندهند حواشی و مشکلات سد راه تیم برای رسیدن به هدفش شود.

– بدهی های تمام نشدنی پرسپولیس همچنان برای باشگاه ایجاد دردسر کرده؟

متاسفانه این مشکلی است که سال های سال است گربیان پرسپولیس را گرفته و انگار تمام شدنی هم نیست. اخیرا شنیده ام بدهی به نیلسون خبرساز شده است. این برای پرسپولیس مساله خوشایندی نیست که هر روز درگیر این جور پرونده ها در فیفا باشد. به اعتقاد من باید مدیرانی که این بدهی های سرسام آور را برای پرسپولیس به بار آورده اند باید معرفی شوند. این که نشد هر مدیری آمد و یکسری دلال دور و اطراف پرسپولیس را گرفتند و با بعضی آقایان همراه شدند و رفتند تا دردسرش برای پرسپولیس و هوادارانش باقی بماند! مردم باید عاملان این مشکلات را بشناسند.

– با وجود اعلام صریح مسوولان فدراسیون و سازمان لیگ برای برگزاری بازی ها هنوز تلاش ها و بهانه تراشی ها برای جلوگیری از آغاز دوباره لیگ ادامه دارد. این مساله را چگونه ارزیابی می کنید؟

برخی از آقایان نه حاضر هستند به ادامه لیگ تن بدهند و نه اعلام قهرمانی پرسپولیس را برمی تابند! این طور که نمی‌شود! به هرحال پروتکل ها و دستور العمل ها مشخص است. اگر قرار است لیگ برگزار شود که باید براساس آنچه که تصمیم گیری شده، همه تمکین کنند. در غیر این صورت باید قهرمانی پرسپولیس را قبول کنند. در حال حاضر بوندس‌لیگا و چند لیگ دیگر در دنیا در حال برگزاری است و مشکلی هم پیش نیامده. حالا اگر امکانتش را داردن که بسم ا…، اگر ندارند که فصل را با قهرمانی پرسپولیس تمام شده اعلام کنند.

– به نظر شما در مجموع فوتبال ما توان و امکانات برگزاری لیگ را با رعایت پروتکل های جهانی و بین المللی را در شرایط کرونا دارد؟

اگر بخواهم راستش را بگویم نه!

– این روزها  داستان قرارداد عجیب و غریب فدراسیون با ویلموتس سوژه داغ فوتبالی هاست. دوست داریم نظرتان را در این مورد بشنویم!

الان همه چیز روشن است. اهالی فدراسیون که رسما اعلام کردند با نظر و دستور مستقیم وزیر ورزش این قرارداد بسته شده و وزارت ورزش باید در این خصوص جوابگو باشد. همه باید بدانند چرا این اتفاق رخ داده و این قرارداد به قول شما عجیب چرا بسته شده است. در شرایط اقتصادی بد مردم و در حالی که خیلی از مردم ما شاید به نان شب خود هم محتاج هستند چرا باید میلیاردها هزینه برای این مربی شود و حالا هم بحث غرامت سنگین پیش بیاید.

– و حرف آخرتان با هواداران

امیدوارم که بیماری کرونا هر چه زودتر از ایران و تمام کشورهای دنیا پاک شود و مردم جهان بتوانند مثل گذشته بدون دغدغه و نگرانی کنار هم زندگی کنند. از همه مردم به ویژه هواداران پرسپولیس هم می خواهم حرف و توصیه های پزشکان را برای مبارزه و شکست کرونا گوش کرده و تا جایی که ممکن است در خانه های خود بمانند. کادر درمان در ماه های گذشته تلاش زیادی را برای کمک به مردم داشته اند، ضمن تشکر و قدردانی از آنها امیدوارم خیلی زود جشن پیروزی بر کرونا را برگزار کنیم 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه