همراه ما باشید

تارتار: وزارت نفت اگر می‌خواهد تیم‌ها سقوط کند، صریح بگوید! / تمرینات را تعطیل و لازم باشد در لیگ بازی هم نمی‌کنیم

تارتار: وزارت نفت اگر می‌خواهد تیم‌ها سقوط کند، صریح بگوید! / تمرینات را تعطیل و لازم باشد در لیگ بازی هم نمی‌کنیم

پیروزی نیوز - تارتار: وزارت نفت اگر می‌خواهد تیم‌ها سقوط کند، صریح بگوید! / تمرینات را تعطیل و لازم باشد در لیگ بازی هم نمی‌کنیم

سرمربی تم فوتبال نفت مسجدسلیمان در حاشیه بازی امروز مقابل پارس جنوبی انتقاداتی را نسبت به نحوه برخورد وزارت نفت با تیم‌های نفتی مطرح کرد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، ۲ تیم پارس جنوبی جم و نفت مسجدسلیمان در عصر امروز به مصاف هم رفتند که سرمربیان ۲ تیم در جریان این بازی به انتقاد از رفتار وزارت نفت با این تیم‌‌ها پرداختند. مهدی تارتار گقت: این از شانس بد ما است فوتبالی را باید رهبری کنیم که بیش از ۵۰-۶۰ درصد انرژی ما صرف مشکلات می‌شود، با بازیکنان مدام در مورد امکانات کم و مشکلات صحبت می‌کنیم کار فنی را رها کرده‌ایم و فقط می‌خواهیم تیم به گونه‌ای جمع شود. به مسئولین و وزارت نفت باید بگویم که این تیم‌ها برای این وزارتخانه هستند. نفت آبادان هم همین مشکلات را دارد. باید مانند بچه‌های‌شان از ما نگهداری کنند نه اینکه بخواهند آنها را واگذار کنند. سرنوشتی که برای نفت تهران رقم خورد واقعاً دردآور بود و یک تیم ریشه‌دار از بین رفت.

تارتار افزود: این سه تیم هوادار هم دارند. مردم مسجدسلیمان هیچ چیزی به غیر از این تیم ندارند. من انتظار دارم فکر عاجلی برای این قضیه بکنند.

سرمربی نفت مسجدسلیمان در مورد اینکه به نظر می‌رسد وزارت نفت توجهی به ورزش ندارد، عنوان کرد: وزارت صمت تیم‌هایش را برای قهرمانی می‌بندد. وزارت نفت تیم‌هایش را واگذار می‌کند. بحث یک بام و دو هوا است. نمی‌دانم در کشور ما چگونه تصمیم‌گیری می‌شود. یک وزارتخانه تیم‌هایش را برای قهرمانی می‌بندد و یک وزارتخانه تیم‌هایش را واگذار می‌کند این برای ما عجیب است و امیدوارم مسئولی پیدا شود تا به صورت روشن و شفاف حداقل برای مردم محروم آن مناطق صحبت کند که بدانند چرا این اتفاق می‌افتد.

پس از صحبت‌های سرمربی نفت مسجدسلیمان هومن افاضلی سرمربی پارس جنوبی در خصوص اوضاع و شرایط این تیم عنوان کرد: اوضاع ما عالی است! تیمی داریم که پول از در و دیوار آن می‌ریزد! شرایط ما تقریباً با نفت مسجدسلیمان مشترک است. یک سؤال من را اضافه می‌کنم. اگر می‌خواهند این تیم بیفتد خیلی واضح بگویند که این همه جوان و هوادار فوتبال وقت‌شان را تلف نکنند.

افاضلی افزود: تیم ما برای عسلویه است. عین همین شرایط در قطر وجود دارد آنها می‌خواهند جام جهانی برگزار کنند. ما هم منتظر که هر آن تیم‌مان بیفتد چرا باید اینگونه باشد؟ مگر بودجه ما چقدر است؟ به ما گفته‌‌اند با حدود ۱۲ و نیم میلیارد کل سال‌مان می‌‌گذرد. الان حدود کمتر از ۵۰ تا ۶۰ درصد از این پول به ما داده شده است. مگر ما چقدر خرج داریم؟ پالایشگاه یا صنعتی که آلودگی ایجاد می‌کند یک مسئولیت اجتماعی دارد و باید آن را برای مردم انجام بدهند.

وی گفت:‌ مردم ما در جم و همین‌طور مسجدسلیمان و آبادان دلخوشی‌شان این تیم‌ها است همه چیزشان این تیم است. از بدیهیات این تیم‌ها دریغ می‌کنند ولی می‌بینیم جایی مراسمی گرفته می‌شود که ۲ میلیارد پول غذای آن است. این ۲ میلیارد خیلی کمک می‌کند.

سرمربی پارس جنوبی جم تصریح کرد: مدیرعاملی به تلویزیون آمد و در مورد یک بازیکن خارجی تیمش گفت ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان قرارداد او است. تمام آرزوی ما این است که پول این بازیکن را به ما بدهند تا بتوانیم چاله‌های تیم‌مان را پر کنیم. مگر بچه‌های ما چقدر پول گرفته‌‌اند. بعد از این بازی من تمرینات تیمم را تعطیل می‌کنم و اگر هم لازم باشد در لیگ بازی نمی‌کنیم.

افاضلی در مورد نامه انصراف چند باشگاه از حضور در رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: این نامه را بچه‌های ما امضا کردند. که به این نامه واکنش نشان دادند با من تماس گرفتند از فدراسیون فوتبال که چرا این نامه را امضا کردید من هم برای او توضیح دادم و او ناراحت شد و قطع کرد ولی در آن فدراسیون فوتبال من ۱۴ سال مربی ملی بودم. در تیم بزرگسالان و المپیک حضور داشتم. بالا و پایین فدراسیون من را می‌شناسند. حیدر بهاروند از دوستان خیلی خوب من است که الان سرپرست فدراسیون فوتبال است. خواهشم از او این است که با افرادی که در آنجا کار می‌کنند و زیردستش هستند صحبت کنند که طوری با آدم‌ها صحبت نکنند که آنهایی که دوست هستند تبدیل به بی‌طرف یا دشمن شوند. یک هنر است که بعضی از آن را دارند و امیدوارم در مورد فدراسیون فوتبال ما اتفاقی نیفتد. من با همه آن سیستم رفیق هستم و کار کرده‌ام. همه را دوست دارم و نظرمان این بوده در عین حال تمرین می‌کنم که اگر بازی شد بازی هم بکنیم. این نظر بچه‌ها است و من نمی‌توانم کسی را منع کنم.

سرمربی پارس جنوبی جم در مورد اینکه عبدالله ویسی سرمربی تیم پیکان اعلام کرده از حضور در مسابقات لیگ انصراف نداده و فقط نظرش را اعلام کرده، گفت: او می‌تواند نظر خودش را بگوید و من هم نظر خودم را می‌گویم.

وی در مورد اینکه اگر با این تصمیم باشگاه پارس جنوبی جم شامل جریمه شود، اظهار داشت: از ما چیزی کم کنند؟ هر کسی بیاید و وضع ما را ببیند باید چیزی را بدهد و برود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه