همراه ما باشید

بشار رسن در گفت و گو با پرسپولیس: پس از قهرمانی مذاکره می کنم؛+اولویت اول من تمدید با پرسپولیس است

بشار رسن در گفت و گو با پرسپولیس: پس از قهرمانی مذاکره می کنم؛+اولویت اول من تمدید با پرسپولیس است

پیروزی نیوز - بشار رسن در گفت و گو با پرسپولیس: پس از قهرمانی مذاکره می کنم؛+اولویت اول من تمدید با پرسپولیس است

بازیکنان خارجی زیادی در تاریخ فوتبال ایران به پرسپولیس آمده‌اند که در میان آن‌ها چهره‌های شاخصی وجود دارد که جایگاه ویژه‌ای نزد هواداران پیداکرده‌اند. یکی از این نفرات بشار رسن هافبک عراقی توانایی است که در حال حاضر چهارمین فصل حضور در پرسپولیس را پشت سر می‌گذارد و در این مدت ۳ قهرمانی با سرخ‌ها در لیگ برتر را تجربه کرده و بدون شک برای او نیز پوکر قهرمانی می‌تواند لذت ویژه‌ای داشته باشد. بشار رسن که با گلزنی در دربی نام خود را بیش از گذشته در نزد هواداران بر سر زبان‌ها انداخته است، با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی لیگ راهی کشورش شد. این در حالی بود که ممنوعیت‌های خروجی از کشور عراق باعث شد او برای اضافه شدن به جمع پرسپولیسی‌ها با مشکلاتی روبرو شود و حتی در این خصوص اما و اگرهایی مطرح شود اما بالاخره با تلاش‌هایی که صورت گرفت، امکان بازگشت رسن به ایران میسر شد با بازیکن عراقی و محبوب پرسپولیسی‌ها با تأخیر به تمرینات ارتش سرخ ملحق شود. بازگشت دوباره بشار به تمرین سرخ‌ها بهانه‌ای شد که گپ ویژه‌ای با رسن داشته باشیم. با او از هر دری صحبت کردیم؛ از چگونگی ورودش به ایران باوجود محدودیت‌ها و آینده‌اش با پرسپولیس. ماحصل گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با ستاره عراقی سرخ‌ها در زیر آمده است که خواندن آن خالی از لطف نیست:

– مدت زیادی بود که می‌خواستی به تهران بیایی اما این مساله با تأخیر انجام شد. در خصوص بازگشت ات که گویا کم دردسر هم نبوده برای ما صحبت می‌کنی؟

با توجه به مشکلاتی که شیوع بیماری کرونا برای عراق به وجود آورده است، در حال حاضر کسی حق خروج از عراق را ندارد اما با توجه به ملی‌پوش بودنم و این‌که بازیکن لژیونر محسوب می‌شوم، شرایط برایم مهیا شد و با لطف خدا توانستم مجوز خروج از عراق را به دست بیاورم. سفر سختی برای بازگشت به ایران داشتم . چیزی حدود ۶ ساعت طول کشید که به تهران برسم. گرمای شدید هوا هم شرایط را سخت‌تر کرده بود اما باوجود همه سختی‌ها و دشواری‌هایی که وجود داشت، به خاطر پرسپولیس این شرایط را تحمل کردم و طوری بود به تیم و بازیکنان ملحق شدم تا با حضور در تمرینات، خود را برای همراهی تیم در شروع لیگ آماده و مهیا نمایم.

– پرسپولیس در حالی برای شروع دوباره لیگ آماده می‌شود که همه در انتظار پوکر قهرمانی‌تان هستند. در این مورد توضیح می‌دهی؟

ما هنوز برای رسیدن به هدف‌مان ۹ بازی مهم را در پیش روی داریم و در تلاش هستیم که در این بازی‌ها با کسب امتیازات کامل را به دست آورده و به پوکر در قهرمانی دست پیدا کنیم. در فوتبال هیچ‌چیز مشخص نیست به‌خصوص در لیگ ایران که همه بازی‌ها سخت است و هیچ حریف ساده و راحتی وجود ندارد و گرفتن ۳ امتیازها اصلاً آسان نیست. ما بازی‌های سختی را در خارج از خانه و در تهران پیش روی داریم که البته هدف مان این است که در همه این بازی‌ها امتیازات کامل را به دست آوریم.

–  با این وجود خیال مان بابت قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم می‌تواند راحت باشد؟

درست است که فاصله ما نسبت به تیم دوم در جدول رده‌بندی ۱۰ امتیاز است اما با این وجود  از حالا نمی‌توانیم بگوییم که قهرمان هستیم اما ان شاءا… باهمت و تلاش بچه‌ها ، درایت کادر فنی و کمک مدیریت و سایر اعضای باشگاه می‌خواهیم امسال جشن پوکر قهرمانی را برگزار کنیم.

– همه تیم‌ها در شروع دوباره  فصل با چالش برگزاری بازی‌ها بدون تماشاگر روبرو هستند. فکر نمی‌کنی این مساله برای پرسپولیس سخت‌تر از سایر تیم‌ها باشد؟

فوتبال بدون حضور هواداران اصلاً لذتی ندارد و بدون جذابیت است. البته این مساله برای پرسپولیس که هواداران پرشور و بی‌شماری دارد ، بیشتر نمود پیدا می‌کند، مخصوصاً برای ما پرسپولیسی‌ها که همیشه عادت داریم در حضور هواداران مان جشن بگیریم. در اکثر بازی‌های ما سکوهای استادیوم آزادی یکدست قرمزرنگ است اما از هواداران می‌خواهم برای ما و موفقیت پرسپولیس دعا کنند . امیدوار هستیم با برطرف شدن مشکلات بیماری کرونا بتوانیم به‌زودی هواداران مان را در آزادی ملاقات کنیم. جای هواداران در کنار ما بسیار خالی است.

– بدون شک سوال مشترک همه از تو بحث ادامه همکاری‌ات برای فصل آینده با پرسپولیس است. در این رابطه برای ما چه توضیحی داری؟

فعلا تمام تمرکزم را روی بازی‌های باقی‌مانده این فصل پرسپولیس و قهرمانی تیم گذاشته‌ام. این مساله فقط شامل حال من نمی‌شود و همه بچه‌های تیم تمام فکر و ذکرشان موفقیت و کسب یک قهرمانی دیگر با پرسپولیس است و فعلا به فصل بعد فکر نمی‌کنند. نه‌تنها من بلکه همه بازیکنان پرسپولیس پیشنهاداتی دارند .ان شاءا… بعد از پایان فصل و برگزاری جشن قهرمانی پرسپولیس با مدیران باشگاه جلسه خواهم داشت و مذاکره خواهم کرد. باید بگویم که اولویت من ادامه همکاری با پرسپولیس است. اگر قسمت باشد همچنان با پرسپولیس خواهم ماند و اگر هم به هر دلیلی این اتفاق رخ نداد، هرکجای دنیا که باشم تا ابد هوادار پرسپولیس خواهم ماند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه