همراه ما باشید

جنجال حقوق‌های نجومی در استقلال/ کار به بگم بگم رسید!

جنجال حقوق‌های نجومی در استقلال/ کار به بگم بگم رسید!

پیروزی نیوز - جنجال حقوق‌های نجومی در استقلال/ کار به بگم بگم رسید!

استقلال در آستانه شروع لیگ آبستن حوادث تازه است. آبی‌ها به خاطر پرونده‌های شکایتی که در فیفا دارند در آستانه محرومیت و کسر امتیاز هستند و باید در فرصت کم باقی‌مانده طلب وینفرد شفر و بویان نایدنوف را بپردازند. کارگزار قبلی باشگاه از احمد سعادتمند به دلیل اینکه غیرقانونی با کارگزار دیگری قرارداد بسته است شکایت کرده و مدیرعامل استقلال باید ظرف چند روز آینده در دادگاه پاسخگو باشد. در این میان جنگ رسانه‌ای شدیدی بین مدیران سابق و فعلی و برخی پیشکسوتان این باشگاه  است که با افشاگری آن‌ها که علیه یکدیگر همراه بود و باعث شد تا از برخی مسایل پرده برداشته شود.

 

یک ماه قبل بود که علی جباری در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام داشت که شنیده است فتحی در دوران مدیریتش در استقلال از این باشگاه ۲۵ میلیون تومان حقوق می‌گرفته است. پیشکسوت آبی‌ها در ادامه گفته بود فتحی به‌اندازه ۲۵ قِران هم برای استقلال کارنکرده که بخواهد این رقم را بگیرد. او تا می‌توانست اثرات منفی حضور خود  را در استقلال به‌جا گذاشته و چطور حالا این رقم پول می گرفته است. فتحی یکی از ضعیف ترین مدیران استقلال بود که هیچ وقت در این باشگاه خوب کار نکرد. همان زمان فتحی وجود چنین موضوعی را تکذیب کرد اما چند روز قبل این ادعا دوباره توسط مدیرعامل فعلی استقلال تکرار شد.

بعد از اینکه میزان حقوق سعادتمند برملا شد و مشخص گردید وی در خواست دستمزد ۱۵ میلیون تومان داشته است، مدیرعامل استقلال در دفاع از خودش اقدام به افشاگری علیع مدیرعامل پیشین کرد و برای اینکه فشار رسانه ها را از روی خود بردارد ابراز داشت به هیچ عنوان تقاضای حقوق ۱۵ میلیونی نداشته است و این منزوی بوده است که به وی چنین پیشنهادی داده است!

سعادتمند گفته بود در جلسه هیات مدیره بنده تقاضای حقوق ۱۵ میلیونی ندادم، بلکه جناب منزوی که به بنده لطف داشتند فرمودند حقوق مدیرعامل قبلی ۲۵ میلیون تومان هست و شما هم طبق قانون و عرف باید ۲۵ میلیون تومان دریافت کنید. اما بنده عرض کردم طبق قانون تجارت، حقوق پایه مدیر عامل از ۱۵ میلیون شروع می شود و با کسر ۱.۵ میلیون تومان مالیات و بیمه جمعا می شود ۱۳.۵ تومان که من هم کمترین مبلغ را یعنی همان ۵/۱۳ میلیون تومان را نوشتم. در واقع بنده دقیقا ۱۱.۵ میلیون تومان کمتر از مدیر محترم قبلی قرارداد بستم؛ چرا که ایشان از شهرداری و باشگاه حقوق می گرفتند که حق ایشان خیلی هم بیشتر بود ولی بنده دیگر حقوقی از وزارت ورزش دریافت نمی کنم.

 

بماند که رییس هیات مدیره استقلال می‎‌گفت سعادتمند خود زیر نامه درخواستی اش را امضا کرده است و درخواست حقوق ۱۵ میلیونی داشته است. خلیل زاده گفته بود اعضای هیات مدیره باید بگویند سعادتمند چه مبلغی را به عنوان دستمزد ماهیانه دریافت کند و  مبلغی که وی درخواست کرده است باید بررسی شود.

 

اما صحبت های سعادتمند واکنش فتحی را در پی داشت و مدیرعامل سابق آبی ها که این روزها بخاطر شکایت هایی فیفایی انگشت اتهامات را به سمت خود می بیند به دفاع از خود پرداخت و کسانی که چنین ادعایی را درباره وی مطرح کرده اند را دروغگو خطاب کرد و به سعادتمند گفت :دوستان می‌خواستند دریافتی خودشان را توجیه کنند و ۲ برابر دریافتی خودشان را به من نسبت دادند. اسناد حسابرسی موجود است. فتحی زیر ۱۰ میلیون تومان، ۸ میلیون و اندی حقوق می‌گرفت. سعادتمند با علم به این موضوع گفت من ۲۵ میلیون تومان می‌گیرم. منزوی هم بعدا گفت از فتحی عذرخواهی می‌کنیم رقم دریافتی او اینقدر نبوده اما دوستان شهامت اعتراف نداشتند و من هم طرح دعوی کردم تا فیش حقوقی بیاورند.

 

مدیرعامل سابق استقلال پیشکسوت این باشگاه را هم از گزند کنایه هایش بی نصیب نگذاشت و علی جباری را به خیانت علیه استقلال متهم کرد و بیان داشت: جباری در سال ۵۴ برای پول بیشتر راهی راه اهن شده بود و آخر بازی در ورزشگاه امجدیه جلوی تماشاگران استقلال مشت خود را گره کرده و به آنها توهین کرد. و اگر نسل جدید تماشاگران استقلال به این افراد القاب دهان پر کن می دهند او و امثالش این نفرات را خوب می شناسند.

 

مدیر سابق استقلال، جباری را فردی حسود دانسته که پشت سر اسطوره های استقلال بدگویی  میکرد و خطاب به وی گفته است: آقای جباری! کسی هستید که به خودتان اجازه می‌دادید به اسطوره های بزرگ و فقید استقلال، در کمال بی‌اخلاقی و در کمال ناجوانمردی توهین کنید. به زنده یاد حجازی، زنده یاد پورحیدری و غلامحسین مظلومیِ مظلوم توهین کردید. چند بار به من گفتید حجازی استقلالی نبود. شما چند بار به من گفتید حجازی پول گرفت و به شهباز رفت و استقلال را فروخت. خوشبختانه همه این صحبت‌ها را در حضور کسانی کردید که زنده هستند و به وقتش شهادت می‌دهند.

 

این شما نبودید که به من گفتید پورحیدری بنده پول بود؟ شما نگفتید او به خاطر پول به آلومینیوم اراک رفت؟ شما چند بار گفتید پورحیدری به خاطر پول به فجرسپاسی و پاس همدان رفت؟ به حسن روشن توهین کردید و گفتید زمانی که ما در تهران تیم را اداره می‌کردیم، روشن در کشورهای عربی خوشگذرانی می‌کرد. شما حتی به دوست صمیمی‌ات آقای نصرا… عبداللهی که مردی صبور و باوقار است، توهین کردید و می‌گفتید او جزو خانواده شاهین است. وقتی کسی که به دوستان خودش توهین می‌کند و اینقدر حسادت دارد که همبازیان خودش را پشت سرشان خراب می‌کند، من فتحی چه توقعی باید داشته باشم؟ مشکل من این است که باشگاه درآمد کافی نداشت تا به شما پول بدهم. شما به دنبال این هستید که ماهی ۵۰۰ هزار تومان پول بگیرید اما چون فتحی نمی توانست این پول را به شما بدهد، علیه او مصاحبه می‌کنید.

 

صحبت‌های فتحی از سوی جباری بی‌جواب نماند و پیشکسوت آبی‌ها هم حسابی از خجالت وی درآمد و اعلام کرد که مدیرعامل سابق با باندبازی به استقلال راه‌یافته بود. علی جباری گفته است: فتحی زمان استانداری همکار وزیر بوده و همین‌طور باندشان چرخید و آمد و به استقلال رسید. اینجا هم که موفق نبود و بازیکنان زیادی را از دست داد و قراردادهای عجیبی چون مایر، الحاجی گرو را آورد و آنگونه به شفر بی‌احترامی کرد.جنگ‌ودعوای دو طرف کماکان در رسانه‌ها ادامه دارد و حالا با شکایتی که فتحی از علی جباری و سعادتمند در دادگاه صورت داده وارد فاز تازه‌ای شده است.باید دید این بگم بگم ها تا کجا ادامه خواهد داشت و پیشکسوتان و مدیران استقلال که پرده حرمت‌ها را کنار زده‌اند چه زمانی قصد آتش‌بس دارند؟

شیوا دورانگر

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه