همراه ما باشید

اعلام نصفه و نیمه تقویم مسابقات جهانی و قاره ای / تعویق لیگ برتر کشتی ایران و لغو جام باشگاههای جهان ؟!

اعلام نصفه و نیمه تقویم مسابقات جهانی و قاره ای / تعویق لیگ برتر کشتی ایران و لغو جام باشگاههای جهان ؟!

پیروزی نیوز - اعلام نصفه و نیمه تقویم مسابقات جهانی و قاره ای / تعویق لیگ برتر کشتی ایران و لغو جام باشگاههای جهان ؟!

در حالی که سازمان لیگ کشتی ایران برای برگزاری مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی حداقل به ۲ ماه زمان نیاز دارد و طبق اعلام قبلی نصیرزاده رییس سازمان لیگ، مقرر است مسابقات لیگ برتر سال ۹۹ از اول مرداد ماه آغاز و تا آخر شهریور ادامه یابد، اتحادیه جهانی کشتی تاریخ تعویق کلیه مسابقات را در سطح جهان و قاره ها را از ۱۰ تیرماه به مدت ۲ ماه تا ۱۰ شهریورماه تمدید کرد و تقویم اجرایی مسابقات مختلف را در سطح قاره ها و رقابت­ های جهانی رده های سنی مختلف در دو رشته آزاد و فرنگی از تاریخ مذکور به بعد محتمل دانست و شرط برگزاری مسابقات را نیز کاهش ویروس کرونا اعلام کرد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، از جمله تغییرات عمده در برنامه های قبلی اتحادیه جهانی کشتی می­ توان به لغو مسابقات نوجوانان و پیشکسوتان جهان، مسابقات قاره ای زیر ۱۵ سال و همچنین لغو جام جهانی در دو رشته آزاد و فرنگی طی سال­های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی و نامشخص بودن برگزاری رقابت­ های جهانی بزرگسالان در سال جاری اشاره کرد، همه این موارد نشان از شرایط سخت برگزاری مسابقات طی ماه­ های آتی در دنیا دارد.

به همین دلیل باید دید آیا سازمان لیگ کشتی می ­تواند در فرصت اندک باقی مانده تا مرداد ماه ۹۹ (حدود یک ماه ) مقدمات لازم را برای انجام مسابقات لیگ برتر فراهم کند؟

 آیا حامیان مالی در این آشفته بازاری که در اثر شیوع ویروس کرونا به وجود آمده و یا بلاتکلیفی که در ورزش دنیا حاکم شده حاضر به عقد قرار داد با کشتی گیران ، مربیان و دیگر عوامل فنی و اجرایی تیم های کشتی هستند؟

با توجه به این­که بر مبنای مفاد قرارداد های ورزشی در رقابت­ های لیگ، معمولا درصدی از مبلغ قراردادها پیش از آغاز رقابت­ ها به حساب اعضای تیم ­ها واریز خواهد شد، آیا در صورت عدم برگزاری مسابقات لیگ برتر، حامیان مالی متضرر نخواهند شد؟

 اگر این­چنین شود حامیان مالی در دوره های بعدی عطای کار را به لقایش می­ بخشند و به سمت ورزشی دیگر خواهند رفت.

 معمولا حامیان مالی که در لیگ برتر کشتی ایران طی سال­ های اخیر تیم­ داری کرده اند ، یکی از اهداف اصلی خود را حضور در رقابت­ های جام باشگاه­ های جهان عنوان نمودند و با این چشم انداز وارد عرصه رقابت ها شدند، حال مسابقاتی که اتحادیه جهانی کشتی در اولین تصمیمات خود توجه ای به آن نداشته و صحبتی از جام باشگاه­ های جهان را مطرح نکرده می ­تواند حامیان مالی را برای تیم­ داری پایبند به حضور در لیگی نا مشخص نماید؟

هنوز برای اهالی کشتی مشخص نشده که آیا جام باشگاه­ های جهان در تقویم اتحادیه جهانی در سال ۲۰۲۰ جایی دارد یا خیر؟

همه این­ها سوالاتی است که اگر در اسرع وقت سازمان لیگ و فدراسیون کشتی ایران پاسخی برای آن نداشته باشد به زودی شاهد حاشیه های زیادی در لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی خواهیم بود.

 بنابر این تا دیر نشده باید فدراسیون کشتی و سازمان لیگ تاریخ پیشنهادی خود را در اختیار اتحادیه جهانی کشتی قرار دهد تا در جلسه هیات رئیسه که قرار است در دهه دوم مرداد ماه برگزار شود مطرح و تصمیم نهایی اتخاذ شود.

رایزنی ها برای حضور تیم­ ها در رقابت­ های باشگاه­ های جهان زمانی مثمرثمر خواهد بود که بتوانیم ابتدا نظر مساعد اتحادیه جهانی کشتی (UWW) را جلب کنیم و به صورت رسمی این مسابقات در تقویم اتحادیه جهانی کشتی در سال جاری قرار گیرد، در غیر این صورت احتمال پا پس کشیدن تیم ­های لیگ برتری وجود دارد !!

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه