همراه ما باشید

بازگشت علی کفاشیان به فدراسیون در آخرین روز بهار؛ آن مرد دوباره آمد

بازگشت علی کفاشیان به فدراسیون در آخرین روز بهار؛ آن مرد دوباره آمد

پیروزی نیوز - بازگشت علی کفاشیان به فدراسیون در آخرین روز بهار؛ آن مرد دوباره آمد

در فوتبال ایران همیشه اول شایعه می آید و تکذیب می شود و در ادامه تحقق پیدا می کند. در ماجرای بازگشت علی کفاشیان به فوتبال هم ابتدا شایعه اش بیرون آمد، اما خیلی زود توسط مقامات و شخص علی کفاشیان تکذیب شد.

او وقتی گفته شد که ممکن است به عنوان سرپرست فدراسیون معرفی شود، گفته بود بروید از کسی که این را گفته بپرسید موضوع چیست و تاکید کرده بود که همانطور که می گویید، شایعه است.

با این وجود در روزهای گذشته ابتدا خبر تایید نشده و غیررسمی از رای استیناف به بیرون درز کرد. پرونده تخلف «ام پی سیلوا» که نزدیک به یک سال در کمیته استیناف خاک خورده بود، درست زمانی که لازم بود، از بایگانی خارج و رای کاهش محرومیت برای متخلفان پرونده صادر شد.

علی کفاشیان که تیر ماه سال گذشته به دلیل محرز شدن تخلف در امضای قرارداد با این شرکت به همراه عباس ترابیان به مدت ۵ سال از فعالیت فوتبالی محروم شده بود، ۴ سال تخفیف در پرونده اش گرفت تا بتواند بار دیگر به فوتبال بازگردد.

او با اعلام رای جدید کمیته استیناف، در مصاحبه ای اعلام کرد که منعی برای بازگشت به فوتبال ندارد. هرچند که در ابتدای کار هیات رییسه فدراسیون فوتبال نسبت به این بازگشت موضع گیری کرد و حتی خبر آمد که تعدادی از اعضای هیات رییسه که می دانند ورود دوباره کفاشیان به فدراسیون، معادلات آنها را در انتخابات پیش رو بر هم خواهد زد، قصد نامه نگاری با AFC را دارند تا مخالفت شان با این موضوع را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کنند.

هرچند که در ظاهر امر چنین نامه ای برای AFC ارسال نشد، اما مشخصا بازگشت کفاشیان مخالفانی داشت که رییس پیشین فدراسیون فوتبال نیز در پی این اتفاقات گفته بود اگر فوتبال او را نخواهد، به فدراسیون بازنخواهد گشت!

او در زمان محرومیت، نایب رییس اول فدراسیون بود و اگر با رای کمیته اخلاق ۵ سال از فعالیت های فوتبالی محروم نمی شد، زمانی که مهدی تاج به دلیل آنچه که ناراحتی جسمی و قلبی عنوان شد، از سمت ریاست فدراسیون استعفا کرد، قانونا سرپرست فوتبال تا زمان برگزاری انتخابات می شد.

اما در آن وقت او محروم بود تا طبق اساسنامه، نایب رییس دوم که رییس سازمان لیگ بود، سرپرست فدراسیون شود. کاهش محرومیت کفاشیان بدین معنا بود که حیدر بهاروند باید اتاق ریاست فدراسیون را ترک کرده و جایش را به کفاشیان بدهد.

همان روزها گفته شد که بهاروند وسایلش را از فدراسیون جمع کرده و به سازمان لیگ بازگشته و حالا شایعه چند ماه پیش، به حقیقت پیوسته است.

نایب رییس اول فدراسیون فوتبال بعد از ماه‌ها محرومیت و غیبت، بالاخره صبح روز گذشته (۳۱ خرداد) در محل کارش حاضر شد.

البته کفاشیان در شرایطی به فدراسیون بازگشته که می داند برخی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال به شدت مخالف بازگشت او هستند.

او که پیش از مهدی تاج، ریاست فدراسیون فوتبال را برعهده داشت، در آستانه تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال از سوی فیفا، به دفتر خود بازگشته است و اگر ظرف روزهای آینده اتفاقات عجیب دیگری رخ ندهد و معادله به شکل دیگری تغییر نکند، کفاشیان برگزار کننده مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال خواهد بود.

او همچنان پاسخ های منحصربه فردش را در مواجهه با خبرنگاران داشته، او تاکید دارد که روی حرفش هست که اگر او را نخواهند، به فوتبال بازنخواهد گشت و البته او را خواسته اند و به فدراسیون دعوت شده است.

*کفاشیان: هم به فدراسیون دعوت شدم، هم به جلسه هیات رییسه می روم

علی کفاشیان پس از خروج از فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که اولین جلسه هیات رییسه این فدراسیون چه زمانی برگزار خواهد شد، گفت: فعلاً به عنوان نایب رییس حضور دارم تا ببینیم بعد از جلسه هیات رییسه چه می‌شود.

وی در مورد اینکه قبلاً گفته بود فقط در صورتی به فدراسیون خواهد آمد که از او دعوت شود و آیا الان کسی از او دعوت کرده است، گفت: بله، دعوت شدم.

رییس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد اینکه حضور در فدراسیون فوتبال به نظر هیات رییسه بستگی دارد، گفت: خیر! من چون دوره محرومیتم تمام شده است به فدراسیون آمدم. ان‌شاءا… در اولین جلسه هیات رییسه هم شرکت می‌کنم.

«اعضای هیات رییسه از حضور شما در فدراسیون فوتبال خوشحال نیستند و صادق درودگر اعلام کرده است در صورت حضور شما در فدراسیون فوتبال امکان دارد دیگر جلسه هیات رییسه برگزار نشود.» کفاشیان در واکنش به طرح این موضوع گفت: چرا خوشحال نیستند؟! خیر ما هستیم دیگر.

وی در مورد بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال توضیح داد: آقای نبی در فدراسیون حضور نداشت و قرار شد آخرین گزارش‌ها را به من بدهد. دو، سه روز به من فرصت بدهید تا «آپ تو دیت» بشوم، بعداً.

کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا به‌‌عنوان سرپرست در فدراسیون فوتبال فعالیت دارد یا نایب رییس اول، گفت: فعلاً نایب رییس اول هستم.

«آیا در جلسه هیات رییسه سرپرست می‌شوید؟ آیا این موضوع مطرح خواهد شد؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: حالا در جلسه شرکت می‌کنیم، بعد ببینیم چه می‌شود. جلسه هیات رییسه را تشکیل می‌دهیم تا ببینیم چه می‌شود. سه، چهار روز به ما وقت بدهید ببینیم چه خواهد شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه