همراه ما باشید

ایوان لکو، سرمربی تیم آنتورپ در گفت و گوی اختصاصی با پرسپولیس: علیرضا آماده باشد، در فینال حذفی بازی می‌کند

ایوان لکو، سرمربی تیم آنتورپ در گفت و گوی اختصاصی با پرسپولیس: علیرضا آماده باشد، در فینال حذفی بازی می‌کند

پیروزی نیوز - ایوان لکو، سرمربی تیم آنتورپ در گفت و گوی اختصاصی با پرسپولیس: علیرضا آماده باشد، در فینال حذفی بازی می‌کند

ظاهراً قرار نیست انتقال علیرضا بیرانوند به باشگاه جدیدش، به این راحتی و با آسودگی خیال انجام شود و علیرغم برنامه ریزی‌های گذشته که قرار بود سنگربان پرسپولیس ساعت ۵ بامداد روز یکشنبه مسافر آنتورپ باشد، بنا به دلایلی علیرضا مسافر بلژیک نشد و از فرودگاه به خانه بازگشت.

امیر عباس زمانیان – خبرنگار : اصل ماجرا از اینجا آغاز شد و بیرانوند که هنگام ترک تمرین پرسپولیس، از سرمربی، بازیکنان و رفقایش در تیم خداحافظی نکرده بود، تنور داغ شایعات را داغ تر کرد. قرار بود علیرضا بیرانوند، بامداد یکشنبه مسافر کشور بلژیک شود اما نه از طریق پرواز مستقیم؛ بلکه او باید ابتدا به قطر یا ترکیه سفر می‌کرد، سپس راهی هلند می‌شد و پس از آن به آنتورپ می‌رسید.

اما به هرحال این اتفاق رخ نداد و اخبار ضد و نقیض فراوان در رابطه با این موضوع به گوش رسید که برخی حاکی از ناهماهنگی باشگاه رویال آنتورپ با پلیس آمستردام بود و اخبار دیگر نیز از محدودیت سفر به اروپا بنا به وضع قوانین اتحادیه اروپا حکایت داشت.

با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید-۱۹ در اروپا، مرزهای منطقه شنگن هنوز بر روی اتباع غیر اروپایی باز نشده و قرار است یکم جولای این محدودیت‌ها برداشته شود؛ آنهم نه به صورت تمام و کمال. اما بدون شک بیرانوند مسافری عادی نیست و طبیعتاً با انجام چند مرحله نامه نگاری اداری، منتظر برداشته شدن محدودیت‌ها نخواهد ماند.

دلیل عدم موفقیت این گلر برای رسیدن به بلژیک این بود که باشگاه آنتورپ اقدام به ویزای توریستی کرده  و به همین دلیل پلیس هلند اجازه سفر بیرانوند را نداد اما این بار بیرانوند برای گرفتن ویزای کار اقدام می کند. این دروازه بان ۲ روز دیگر با حضور در سفارت بلژیک برای دریافت ویزای کار، وقت مصاحبه دارد. با گرفتن این ویزا، او برای حضور در بلژیک و شرکت در تست پزشکی باشگاه آنتورپ مشکلی نخواهد داشت.

مدیران باشگاه بلژیکی نیز بی‌صبرانه منتظر ورود علیرضا به آنتورپ هستند و برنامه‌های ویژه‌ای برای او دارند که در شماره گذشته از روزنامه پرسپولیس، گزارش اختصاصی این موضوع را به طور تمام و کمال خواندید. اما انتظار کشیدن طرف بلژیکی برای حضور علیرضا در آنتورپ، محدود به طرفداران و مدیران این باشگاه نیست و ایوان لکو، سرمربی جدید این تیم نیز خواهان ورود هرچه زودتر بیرانوند به این کشور است.

گزارش زیر، قسمت‌هایی از گفت و گوی اختصاصی روزنامه پرسپولیس با سرمربی تیم رویال آنتورپ، ایوان لکو است که به واسطه منبع آگاه ما در کشور بلژیک به انجام رسیده است:

آنها برای فصل جاری، دروازه‌بان اصلی تیمشان را از دست داده‌اند و علیرضا را برای جایگزینی او می‌خواهند. اما سرمربی این تیم بلژیکی معتقد است پست شماره یک برای بیرانوند کنار گذاشته نشده است. او رقیب سرسختی همچون ژان بوتز، دروازه بان جوان فرانسوی دارد و برای جلب توجه سرمربی رویال آنتورپ، باید هرچه سریعتر خودش را به بلژیک برساند. صد البته که علیرضا هرگز از رقابت با سایر بازیکنان ترسی ندارد؛ اما بر طبق گفته‌های لکو، هر روز تاخیر در رسیدن بیرانوند به آنتورپ، کارش را برای رسیدن به ترکیب اصلی سخت و سخت تر می‌کند.

روز جمعه، آخرین تمرین این تیم انجام شد. جلسات تمرینی رویال آنتورپ، یکی پس از دیگری بدون حضور علیرضا بیرانوند آغاز شده و به پایان می‌رسند که همین موضوع، کار بیرانوند برای جلب نظر سرمربی با تجربه تیم بلژیکی را سخت‌تر کرده است. برگزاری تمرینات آماده سازی رویال آنتورپ درحالی است که اکثر لژیونرهای این باشگاه بلژیکی همچون میوشی، بازیکن ژاپنی و سایر بازیکنان آفریقایی این تیم، به صورت منظم در تمرینات شرکت دارند و بدون مشکل، وارد کشور بلژیک شده اند.

باتوجه به پرواز احتمالی و چند مرحله‌ای علیرضا بیرانوند به بلژیک و تغییرات آب و هوایی این کشور، بیرو به چند روز اضافی تر نیز برای هماهنگ کردن وضعیت پایدار بدنش با شهر آنتورپ نیاز دارد و به همین دلیل، طبق گفته‌های ایوان لکو، علاوه بر تمرینات آماده سازی پیش فصل، مربیان بدنساز باشگاه بلژیکی به حضور هرچه سریع‌تر بیرانوند در تمرینات بدنسازی نیز اصرار دارند.

اما علیرضا، برنگ برنده دیگری نیز برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم رویال آنتورپ، نسبت به رقیب جوانش دارد. ایوان لکو، پیش از بر عهده گرفتن هدایت این تیم بلژیکی، به مدت یک سال سرمربی العین امارات بوده و می‌گوید شناخت خوبی از علیرضا و فوتبال ایران دارد.

به علاوه، این سرمربی هموطن برانکو ایوانکوویچ و همشهری بوژیدار رادوشوویچ است که همین ماجرا، کار علیرضا بیرانوند در برقراری ارتباط کلامی با کادر فنی تیم را بسیار راحت تر از رقیب فرانسوی‌اش خواهد کرد.

تیم رویال آنتورپ، در اولین روز از ماه آگوست (۱۱ مرداد) در دیدار فینال جام حذفی بلژیک باید به مصاف کلوب بروژ برود و صف آرایی شاگردان ایوان لکو در این دیدار، هم برای مدیران این باشگاه حائز اهمیت است و هم برای علیرضا بیرانوند. علیرضا اگر در هفته جاری راهی بلژیک شود، حدود یک ماه فرصت آماده سازی و جلب نظر سرمربی این تیم خواهد داشت که اگر در دیدار مذکور، علی بیرو مهره فیکس آنتورپ باشد، در اولین حضورش در بازی‌های رسمی این تیم، به احتمال بسیار زیاد، به اولین قهرمانی‌اش با تیم جدید می‌رسد و کاپ قهرمانی را بالای سر خواهد برد.

تیم رویال آنتورپ، برای رسیدن به مقام قهرمانی در فصل آینده و به واسطه آن، حضور در لیگ قهرمانان اروپا تلاش می‌کند که در همین رابطه، طبق گفته‌های ایوان لکو، آنها قرار است علاوه بر بازیکنان خوبی که پیش از این به ترکیب تیمشان اضافه شده، با یک بازیکن مطرح از تیم کلن در بوندسلیگا نیز قرارداد امضا کنند.

این سرمربی کروات، برای کامل شدن ترکیب تیمش در آماده سازی پیش فصل، علاوه بر بازیکنان جدید، منتظر علیرضا بیرانوند هم هست که نشان دهنده شانس بسیار بالای علیرضا برای فیکس شدن، در صورت رسیدن به بلژیک خواهد بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه