همراه ما باشید

نیما نکیسا: تعطیلی مسابقات، فوتبال را به هم می‌ریزد

نیما نکیسا: تعطیلی مسابقات، فوتبال را به هم می‌ریزد

پیروزی نیوز - نیما نکیسا: تعطیلی مسابقات، فوتبال را به هم می‌ریزد

نیما نکیسا: تعطیلی مسابقات، فوتبال را به هم می‌ریزد

دروازه‌بان اسبق تیم ملی و پرسپولیس گفت: تعطیلی لیگ نتیجه‌ای جز بی‌نظمی برای فوتبال ندارد چون در صورت نیمه کاره ماندن لیگ نوزدهم، سرنوشت لیگ بیستم هم نامعلوم خواهد ماند.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، نیما نکیسا دروازه‌بان اسبق تیم ملی، در گفتگو با برنا درخصوص آغاز دوباره لیگ برتر در کشور اظهار داشت: منطقی‌ترین تصمیمی که در شرایط فعلی می‌توان گرفت برگزاری لیگ برتر است. تعطیلی لیگ برتر در شرایط فعلی اصلا تصمیم درستی نیست و همه چیز را به هم می‌ریزد. تعطیلی لیگ نتیجه‌ای جز بی‌نظمی برای فوتبال ندارد چون در صورت نیمه کاره ماندن لیگ نوزدهم، سرنوشت لیگ بیستم هم نامعلوم خواهد ماند. فدراسیون در صورت نیمه کاره ماندن لیگ موظف است قهرمان، تیم‌های آسیایی و تیم‌های سقوط کننده به دسته اول و صعود کننده به لیگ برتر را مشخص کند اما آیا تیم‌ها می‌پذیرند بدون برگزاری مسابقات تکلیف این مسائل روشن شود؟

 

وی افزود: این مسائل باعث بروز اختلاف بین باشگاه‌ها شده است. کدام تیمی می‌پذیرد پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ معرفی شود؟ تیم‌هایی که معترض به برگزاری لیگ هستند باید دلایل و مدارک کافی داشته باشند. می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۹ هفته باقی مانده را برگزار کرد و بعد برای برگزاری لیگ بیستم تصمیم گرفت. این نکته را قبول دارم که برخی باشگاه ها به دلیل مشکلات مالی نتوانند پروتکل‌ها را رعایت کنند اما در حال حاضر چاره‌ای جز ادامه لیگ نیست. اگر لیگ نوزدهم برگزار نشود در آینده‌ای نزدیک مشکلات زیادی گریبان فوتبال را خواهد گرفت. به همین دلیل معتقدم باید با رعایت همه مسائل بهداشتی لیگ برگزار شود چون چاره دیگری نیست.

 

نکیسا درباره اینکه آیا کرونا می‌تواند تهدیدی برای فوتبال باشد؟ گفت: ما باید این را بپذیریم که کرونا تهدید بزرگ برای همه جوامع و کشورهاست. فعلا هم که مشخص نیست تا چه زمانی با این ویروس درگیر هستیم پس باید خودمان را مطابقت دهیم. امیدوارم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی لیگ برگزار شده و به پایان برسد تا فدراسیون بتواند برای فصل آینده برنامه‌ریزی کند

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه