همراه ما باشید

جادوگری که با دربیل هایش دل برد نه با عکس شیخ / کریمی بهترین بازیکن خارجی لیگ امارات شد

جادوگری که با دربیل هایش دل برد نه با عکس شیخ / کریمی بهترین بازیکن خارجی لیگ امارات شد

پیروزی نیوز - جادوگری که با دربیل هایش دل برد نه با عکس شیخ / کریمی بهترین بازیکن خارجی لیگ امارات شد

علی کریمی ستاره سابق پرسپولیس و تیم ملی به‌عنوان بهترین بازیکن خارجی تاریخ لیگ امارات انتخاب شد. روزنامه البیان در یک نظرسنجی از مخاطبان خودخواسته بود از بین علی کریمی، ریکاردو اولیویرا، آساموا جیان، احمد البهجه و خورخه و الدیویا بهترین خارجی که در فوتبال این کشور حضور یافته است را انتخاب کنند که علی کریمی ستاره سابق الاهلی و والدیویای شیلیایی که سابقاً در باشگاه العین توپ می‌زد به‌طور مشترک با اختصاص ۲۵ درصد آرا در صدر قرار گرفتند.

باوجود اینکه سال‌ها از خداحافظی علی کریمی از فوتبال می‌گذرد اما جادوگر فوتبال ایران هنوز در آن‌سوی مرزها محبوبیت خود را از دست نداده است و از رسانه‌های آلمانی و همبازیان سابق کریمی در بایرن گرفته تا رسانه‌های اماراتی هرازگاهی به یک بهانه از جادوی کریمی در مستطیل یاد می‌کنند. تا جایی که چندی سال قبل پل برایتنر اسطوره آلمانی‌ها در گفت‌وگو با برنامه ۹۰ گفته بود:علی کریمی مرا شگفت‌زده کرد. او انقدر فوق‌العاده بود که بعد از چند بازی حضور من گفتم خیلی خوب شد که او را خریدیم. تکنیک بالای او، دید فوق‌العاده و پاس‌های منحصربه‌فردی که می‌داد او را فوق‌العاده کرده بود. او حتی می تونست از بهترین بازیکنان اروپا هم باشد اما بازهم فشار فوتبال آلمان و مصدومیت‌ها کمی روی عملکرد او تأثیر گذاشت.

یا چندی قبل مجری تلویزیون ابوظبی درباره کریمی گفته بود: در این سال‌ها صدها بازیکن به این سرزمین آمد و رفت داشته‌اند اما آن‌که در دل‌ها مانده است، علی کریمی است.

با نظرسنجی اخیر روزنامه مطرح البیان بار دیگر ثابت شد ادعای این مجری بی‌ربط نبوده است و علی کریمی نه‌فقط در ایران که در امارات هم از محبوبیت فروانی برخوردار است.

لازم به ذکر است که این ستاره تکرار نشدنی در سال ۸۰ به الاهلی پیوست و طی ۴ فصلی که در این تیم پرطرفدار اماراتی بازی کرد توانست بهترین بازیکن خارجی لیگ برتر فوتبال امارات و عنوان آقای گلی و مرد سال این کشور را هم در فصل  کسب کند.

علی کریمی تنها بازیکن ایرانی نیست که در فوتبال امارات بازی کرده است و در این سال‌ها ستاره‌های ایرانی زیادی در تیم‌های مطرح این کشور توپ زده‌اند از جمله حسن روشن، کریم باقری، خداداد عزیزی جواد نکونام، فرهاد مجیدی، مسعود شجاعی، حامد کاویانپور، مهرزاد معدنچی و مهرداد اولادی و…که همگی سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را در کارنامه داشتند.

در بین اسامی که نام بردیم فرهاد مجیدی بیشتر از سایرین سابقه بازی در فوتبال امارات را دارد. بازیکن سابق استقلال

در ۴ باشگاه اماراتی توپ زده است. او در ابتدا بازیکن الوصل بود و بعد از ۵ فصل به العین پیوست تا این تیم را در لیگ قهرمانان آسیا همراهی کند و در بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۰۳-۲۰۰۲ در مقابل دالیان چین برای این تیم گلزنی کرد. او مدت کوتاهی را هم در الاهلی امارات بازی کرد و سپس به النصر رفت و درمجموع ۷ سال در فوتبال امارات توپ زد اما باوجود حضور طولانی‌مدتی که در لیگ این کشور داشت و گل‌هایی که در تیم‌های باشگاهی‌اش به ثمر رساند، اما هرگز به‌اندازه علی کریمی محبوبیت نیافت و همان‌طور که مشاهده کردید در نظرسنجی اخیر نامی از این بازیکن دیده نشد.

شیوا دورانگر

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه