همراه ما باشید

بالاخره پس از هفته ها و تخریب فدراسیون و پرسپولیس، باشگاه از مالک تراکتور شکایت کردمصاحبه ؛عاقبت فرار از حقیقت

بالاخره پس از هفته ها و تخریب فدراسیون و پرسپولیس، باشگاه از مالک تراکتور شکایت کردمصاحبه ؛عاقبت فرار از حقیقت

پیروزی نیوز - بالاخره پس از هفته ها و تخریب فدراسیون و پرسپولیس، باشگاه از مالک تراکتور شکایت کردمصاحبه ؛عاقبت فرار از حقیقت

بالاخره پس از هفته ها و تخریب فدراسیون و پرسپولیس، باشگاه از مالک تراکتور شکایت کردمصاحبه ؛عاقبت فرار از حقیقت

پرسپولیس داشت خیلی محکم و پرقدرت در مسیر پوکر قهرمانی حرکت می‌کرد که کرونا آمد و لیگ تعطیل شد. تیم‌ها دیگر اطمینان یافته بودند که لیگ به همین منوال پیش برود، تیمی رقیب پرسپولیس در مسیر کسب قهرمانی مجدد نخواهد شد.

 

خصوصا اینکه در همان مقطع، کمیته استیناف نیز واضح‌ترین و روشن‌ترین رای فوتبالی‌اش را در مورد اتفاقی که در اصفهان و رویارویی تیم‌های پرسپولیس و سپاهان رخ داده بود، صادر کرد.

 

۱۰ امتیاز اختلاف، آن هم برای تیمی که در سه سال گذشته حرف اول را در فوتبال ایران زده بود، به معنای تکرار قهرمانی‌های قبلی بود، دیگر رقبا برای توقف پرسپولیس راه و چاره‌ای در زمین پیدا نمی‌کردند و بازی‌ها به هر شکلی که دنبال می‌شد، شاگردان یحیی گل‌محمدی می‌توانستند فصل را این‌بار هم به سود خود تمام کنند؛ که کرونا ابتدا لیگ را با فشار همان رقبا تعطیل کرد.

 

کرونا البته همه چیز را تعطیل کرد و آخرین ورزشی که استارت تعطیلی‌هایش در ایران خورد، فوتبال بود تا رقبای مانده از کورس قهرمانی، نفس راحتی بکشند و از همان وقت نیز آنها وارد فاز تازه‌ای از رقابت با پرسپولیس شدند.

 

این‌بار به سود رقبا بود که لیگ دیگر ادامه پیدا نکند و در همین مقطع، بدون معرفی قهرمان تمام شود. پرسپولیس واکنش چندانی هم به این بحث‌ها نداشت.

 

یکی از کسانی که از روز اول شروع به مصاحبه علیه پرسپولیس کرد، مالک باشگاه تراکتورسازی بود. تیمی که در شروع لیگ‌های چند فصل اخیر، رقیب پرسپولیس در مسیر قهرمانی بود و در ادامه مسابقات با وجود هزینه بسیار سنگینی که برای کسب قهرمانی کرده بود، از کورس جا می‌ماند.

 

این فصل نیز داستان به همین شکل پیش رفته بود، آنها در هفته‌های منتهی به تعطیلی لیگ، کاملا از کورس قهرمانی خارج شده بودند، به همین دلیل چیزی که بعد از تعطیلات کرونایی فوتبال دیده شد، مصاحبه‌های تندی بود که محمدرضا زنوزی علیه قهرمان محتمل فصل جاری داشت.

 

زنوزی بارها مصاحبه کرد و گفت که فدراسیون چون می‌خواهد یک تیم را قهرمان کند، حاضر است هر کاری بکند. او در ادامه پا را این بحث که فدراسیون می‌خواهد جام را به یک تیم خاص بدهد هم فراتر گذاشت و حتی جام‌های قبلی را زیر سوال برد. او گفته بود که وزارت ورزش انگار دو بچه دارد که به یکی جام می‌دهد و به یک بچه‌اش بی‌توجه است!

 

او حالا دیگر علنا تهمت می‌زد و پرسپولیس هم در این میان اقدام به شکایت و موضع گیری حقوقی نکرد جز افشین پیروانی که در جایگاه سرپرستی از منافع تیمش دفاع می‌کرد. همین شد که زنوزی در ادامه در جایگاه پزشکی هم حاضر شد و گفت که هر فوتبالیستی که کرونا بگیرد دوره فوتبالش تمام خواهد شد و این حرف را در دهان خیلی از اهالی فوتبال انداخت. درحالیکه ابتلای دیبالا و دنیله روگانی دو بازیکن یوونتوس به کرونا و در ادامه بهبودشان و حضور در فینال جام حذفی نشان داد ادعای زنوزی و دیگرانی که مدعی شده بودند ابتلای فوتبالیست به کرونا به معنای پایان عمر قهرمانی بازیکن است، صحت ندارد.

 

البته موضوع به همین جا هم ختم نشد، وقتی هیچ یک از مسئولان فوتبالی حاضر به پاسخ‌ دادن به ادعاهای مالک تراکتورسازی نبود، او در مورد میزان مبتلایان تیمش به کرونا هم آمار اشتباهی ارائه کرد. در حالیکه در این مدت بارها از سوی مقامات قضایی و ستاد ملی کرونا اعلام شده بود که برای حفظ آرامش جامعه، هر کسی که آمار و اخبار اشتباه و دروغ در مورد کرونا منتشر کند تحت پیگرد قرار خواهد گرفت، اما تست‌های رسمی و زیر نظر فدراسیون نشان داد که تراکتورسازی در مورد آمار کرونایی‌های تیمش اطلاعات اشتباه داده است.

 

آخرین اظهارنظر زنوزی اما سنگین‌تر از اتهامات قبلی بود، او این‌بار فدراسیون و آقازاده‌ها را متهم کرد: «از تبلیغات محیطی هزینه دریافت کرده‌اند تا بازی‌ها برگزار شود و پرداختی‌ها را به شستا انجام دهند.

 

زنوزی همچنین به حضور آقازاده‌های فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: «فرزندان آنها ویلموتس را وارد فوتبال می‌کنند و پسر فرد دیگری برای او وکیل می‌آورد. علت حضور فرزندان برخی افراد در فوتبال چیست؟رد پای آقازاده‌ها در اسپانسرها و قراردادها دیده می‌شود این در حالی‌ست که آن مسئولیتی ندارند. فدراسیون فوتبال به نوعی بنگاه اقتصادی‌ست بنابراین افرادی که در مدیریت بیزینس قوی هستند باید در آن نقش پررنگی ایفا کنند.»

 

این‌بار جنس صحبت‌ها زنوزی با قبلی‌ها فرق می‌کرد. قبلا همه اتهامات او، به پرسپولیس برمی‌گشت اما او که اکنون در ترکیه به سر می‌برد، حالا فدراسیون فوتبال و آقازاده‌ها را نشانه گرفته بود و فدراسیون که تا این وقت سکوت کرده بود، این بار اعلام کرد که از زنوزی شکایت می‌کند.

 

بعد از اینکه فدراسیون گفت که از زنوزی شکایت می‌کند، خواجه وند مدیر حقوقی پرسپولیس هم بدون اشاره به نام مالک دو باشگاه تراکتورسازی و ماشین‌سازی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: «مصاحبه‌ای از طرف مالک یک باشگاه انجام شده و مسائلی مطرح شده که بخشی از آن اتهام‌زنی به ارکان فدراسیون فوتبال از جمله سازمان لیگ و مجریان فوتبال کشور بوده و حتما از مصادیق نشر اکاذیب است. قسمتی از این توهین و افتراها هم به باشگاه پرسپولیس برمی‌گشت که باشگاه حق و تکلیف قانونی خود می‌داند که به این موضوع ورود کرده و حقوق خود را پیگیری کند. شکایتی از آن شخص تنظیم و ثبت شده که انتظار داریم به بهترین شکل ممکن به آن رسیدگی شود تا حداقل دوباره شاهد تکرار این موارد نباشیم.»

 

به این ترتیب تراکتورسازی که امسال هم از کورس قهرمانی خارج شده و وضعیتش برای بازگشت به لیگ برتر بعد از تعطیلات طولانی مدت کرونایی، اصلا مساعد به نظر نمی‌رسد، حالا مالکش را هم مورد شکایت از سوی فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس می‌بیند.

 

مالک باشگاهی که در سال‌های اخیر هزینه سنگینی برای قرار گرفتن در صدر فوتبال کشور انجام داده و بالقوه از سرمایه باارزشی به اسم تماشاگر برخوردار است، مسائل زیادی را در ماه‌های اخیر مطرح کرده که به نوعی می‌تواند دور کردن اذهان عمومی و هواداران این باشگاه از بحث اصلی که همان تکرار ناکامی چند ساله با وجود هزینه بسیار در لیگ برتر، بوده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه