همراه ما باشید

مشکلات پرسپولیس برای شروع لیگ برتر؛ از مصدومیت مدافعان تا مهاجمانی که در دسترس نیستند

مشکلات پرسپولیس برای شروع لیگ برتر؛ از مصدومیت مدافعان تا مهاجمانی که در دسترس نیستند

پیروزی نیوز - مشکلات پرسپولیس برای شروع لیگ برتر؛ از مصدومیت مدافعان تا مهاجمانی که در دسترس نیستند

پرسپولیس در حالی یکشنبه هفته آینده باید مقابل پیکان قرار بگیرد که در برخی از پست ها با کمبود نفر مواجه است. در سمت چپ خط دفاعی،هر دو مدافع تخصصی تیم دچار آسیب دیدگی شده اند.محمد انصاری، مدافع بااخلاق پرسپولیس بعد از پشت سر گذاشتن یک مصدومیت طولانی که در فینال لیگ قهرمانان آسیا رخ داده بود، بار دیگر از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شد و حدود ۶ ماهی را دور از میادین خواهد بود.انصاری چند روز قبل زانوی خود را به تیغ جراحان سپرد و به این ترتیب ادامه فصل را از دست داده است.چند روز قبل هم محمد نادری در حین تمرین دچار آسیب دیدگی گردید. مشکل این مدافع کشیدگی عضله ران بوده و باید دید این مدافع می تواند تیمش را در شروع لیگ همراهی کند.

در حال حاضر مطمئن ترین گزینه ای که پرسپولیس برای این پست دارد محسن ربیع خواه است.این بازیکن که تخصص اصلی اش بازی در نقش هافبک دفاعی است در سالهای گذشته بارها برای پرسپولیس در سمت چپ دفاعی به میدان رفته است و مهره قابل اتکای برانکو بود و به نوعی نقش آچار فرانسه را برای سرخ ها داشت.البته حالا گل محمدی تصمیم گیرنده است و باید دید او سراغ یک گزینه امتحان پس داده می رود یا مثل بازی با شهرخودرو ریسک می کند و به یک بازیکن جوان میدان می دهد؟

گفتنی است، پرسپولیس چند روز پیش دیداری تدارکاتی مقابل  شهرخودرو برگزار کرد و مقابل این تیم به برتری سه بریک دست یافت.ترکیب چهاره نفره دفاع سرخ ها را در این بازی احسان حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی و مهدی شیری تشکیل دادند. حسینی که بازیکن امیدهای پرسپولیس بوده و چند فصلی است با بزرگسالان تمرین می کند، تاکنون تجربه بازی های رسمی نداشته است.حال با مصدومیت انصاری و نادری فرصت خوبی نصیب این مدافع جوان شده تا خودش را به یحیی گل محمدی نشان دهد. چنین موقعیت برای محمد انصاری در لیگ پانزدهم به وجود آمد و این مدافع که آن زمان جوانی جویای نام بود با تلاش و پشتکاری که از خود نشان داد توانست نظر برانکو،سرمربی وقت تیم را جلب کند.اتفاقا روزی که انصاری به ترکیب پرسپولیس رسید این تیم یک بازی حساس در اصفهان مقابل سپاهان داشت. در ترکیه اولیه، بابک حاتمی مدافع چپ بود،اما همان ابتدای مسابقه آسیب دید و جای خود را به وحید حیدریه داد، اما این بازیکن هم یک نیمه بیشتر نتوانست بازی کند و به دلیل برخورد شدید با بازیکن حریف مصدوم شد و انصاری در نیمه دوم جای این بازیکن را گرفت و به حضورش تدوام ببخشد و چندی بعد ملی پوش شود.اگر احسان حسینی قدر این فرصت را بداند می تواند تبدیل به انصاری دیگری شود،خصوصا که سرمربی جوان سرخ ها علاقه زیادی به جوانگرایی دارد.

گل محمدی در بازی دوستانه اخیر مهدی عبدی را هم که یکی دیگر از جوان های بااستعداد تیم است در ترکیب اصلی مورد استفاده قرار داد. گلزن دربی رفت در بازی تدارکاتی اخیر  مقابل خوشه طلایی موفق به گلزنی شده بود و نظر سرمربی پرسپولیس را جلب کند.اتفاقا خط حمله یکی از همان پست هایی است که اشاره شد. قرارداد آنتونی استوکس بخاطر بی انضباطی های مکرر این بازیکن فسخ شده است، اوساگونا هم نتوانسته خود را به تمرینات پرسپولیس برساند و امیر روستایی هم که مصدوم است.پرسپولیس در حال حاصر تنها علی علیپور را به عنوان یک مهاجم در خط حمله دارد و اگر گل محمدی تصمیم نداشته باشد از وحید امیری به عنوان مهاجم در کنار علیپور استفاده کند باید مهدی عبدی را محتمل ترین گزینه برای این پست دانست. پرسپولیس در بازی با پیکان به غیر از مصدومانی که دارد مهدی ترابی را هم بخاطر محرومیت در اختیار نخواهد داشت و به احتمال فراوان امید عالیشاه همچون بازی شهرخودرو در ترکیب اصلی خواهد بود. تا به اینجا که غیبت انصاری و ترابی مقابل پیکان قطعی بوده است و اگر نادری هم به این بازی نرسد، انگاه باید گفت که پرسپولیس با دو تغییر بزرگ نسبت به آخرین بازی خود در لیگ که مقابل شهرخودرو بود،فصل را ادامه خواهند داد.

شیوا دورانگر

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه