همراه ما باشید

حمید درخشان در گفت و گو با پرسپولیس: پرسپولیس مشکلی برای جانشین انصاری ندارد

حمید درخشان در گفت و گو با پرسپولیس: پرسپولیس مشکلی برای جانشین انصاری ندارد

پیروزی نیوز - حمید درخشان در گفت و گو با پرسپولیس: پرسپولیس مشکلی برای جانشین انصاری ندارد

این روزها پرسپولیس درحالی خود را برای آغاز دوباره لیگ برتر آماده می کند، که همه پیشکسوتان پرسپولیس با دید مثبت و خوبی به کسب نتایج خوب برای سرخ ها دارند و اکثرا بر این باور هستند که با توجه به بضاعت فنی و روحیه و شرایط خوبی که بر تیم یحیی گل محمدی حکمفرماست این  تیم می تواند برای چهارمین بار متوالی جام قهرمانی در لیگ برتر را از آن خود کند. حمید درخشان سرمربی سابق پرسپولیس در گفتگویی که با ما داشت نیز بر این موضوع صحه داشت و اعلام کرد که پرسپولیس مسسیر هموارتری را در مقایسه با دیگر رقبا برای کسب قهرمانی در لیگ نوزدهم را دارا است. ماحصل گفتگوی خبرنگار پرسپولیس با حمید درخشان در زیر آمده است که خواندن آن خالی از لطف نیست:

– اوضاع و احوال دوران کرونایی تان چطور است؟

فعلا که همه اتفاقات و برنامه ها تحت تاثیر این ویروس واقعا عجیب و غریب است و خیلی از فعالیت ها را مختل کرده اما این بدان معنا نیست که بخواهیم شرایط را به همین روال ادامه دهیم. شرایط سخت است و اوضاع عادی نیست اما همه ما می توانیم با رعایت موازین و پروتکل هایی که از سوی مسوولان اعلام شده شرایط را کمی تغییر دهیم.

– و یکی از این شرایط، بازگشت به میادین ورزشی و فوتبال است؟

صددرصد. در حال حاضر در اکثر کشورها فوتبال کار خود را از سرگرفته است تا با این مساله کمی از شور و نشاط اجتماعی به مردم بازگردد. درست است که استادیوم های خالی و قوانین نسبتا سخت نشان دهنده این  است که شرایط عادی نیست اما همان طور که گفتم فوتبال می تواند بخشی از مشکلات روحی و روانی را برای افراد جامعه حل کند.

– جالب است که هنوز مخالفانی برای ادامه لیگ داریم!

فکر می کنم پرداختن به این مساله دیگر لازم نباشد. به هر حال شرایط تحت کنترل است و همه تحت قوانین یک کشور هستیم و باید به قوانین جدید حتی اگر باب میل مان نباشد، احترام بگذاریم. مساله ادامه یا تعطیلی لیگ، موضوعی است که به اندازه کافی به آن پرداخته شده و دیگر جای چک و چونه ای باقی نمانده است. یک مساله برای همه اعلام شده و آن هم ادامه مسابقات تحت شرایط خاص است و دیگر جای هیچ بحثی باقی نمی ماند.

– به نظر می رسد یکی از تبعات بد کرونا در فوتبال بالا رفتن آمار مصدومان برای اکثر تیم ها باشد. در این مورد صحبت می کنید؟

این مساله در فوتبال طبیعی است. تعطیلی حدود ۳ ماهه تمرینات و مسابقات بدون شک می تواند در این مساله تاثیر مستقیم داشته باشد. با این شرایط همه باید حرفه ای تر از قبل برنامه های تمرینی و احیانا بازی های دوستانه ای را که در برنامه دارند، را اجرا کنند تا لطمات ناشی از مصدومیت ها در تیم ها به حداقل برسد.

– برویم سراغ پرسپولیس و شرایطی که در حال حاضر در تیم حاکم است. در این مورد برای مان صحبت می کنید؟

با توجه به شنیده هایم، فکر می کنم اوضاع پرسپولیس در حال حاضر خوب باشد و همه چیز مهیای این است که این تیم بتواند در ادامه فصل هم نتایج خوبی را به دست آورده و بچه ها برای چهارمین بار متوالی جام قهرمانی را بالای سر ببرند. پرسپولیس با  توجه به فاصله ای که با سایر مدعیان دارد، بدون شک شانس اول قهرمانی است و می تواند راحت‌تر از تیم های دیگر به جام برسد. البته این مساله را هم نباید فراموش کرد که بچه ها از حالا نباید همه چیز را تمام شده فرض کنند. در ادامه ۹ بازی پیش روی همه تیم ها است و ممکن است نتایج غیر قابل پیش بینی در هر بازی اتفاق بیفتد. البته می دانم که نه غرور و نه هیچ موضوع دیگری نمی تواند در این مسیر برای پرسپولیس مشکل ساز شود.

– ارزیابی تان از مشکلی که برای محمد انصاری بازیکن فیکس خط دفاعی پرسپولیس اتفاق افتاده است، چیست؟

خبر مصدومیت شدید انصاری خبر بدی برای پرسپولیس بود و امیدوارم او هر چه زمدتر به میادین بازگردد. درست است که انصاری جزو بازیکنان اصلی و فیکس است اما خوشبختانه پرسپولیس در خط دفاع مهره خوب کم ندارد و گل‌محمدی می تواند از مهره های جانشین برای پر کردن جای خالی او استفاده کند.

– ارزیابی تان از بازی اول پرسپولیس در شروع دوباره لیگ چیست؟

پیکان حریف ویژه ای برای پرسپولیس محسوب می شود. این تیم شرایط خاصی در جدول دارد و یکی از تیم هایی است که در خطر سقوط قرار دارد و این مساله کمی شرایط را برای رقبایش سخت می کند. در آن سوی میدان نیز پرسپولیس با توجه به شرایطی که در جدول رده بندی دارد و می خواهد فاصله اش را با دیگر تیم های مدعی حفظ کند بدون شک باید پیروز این میدان باشد. با در نظر گرفتن این موضوع باید بگویم پرسپولیس باید در این بازی و چند بازی بعدی اش برنده شود و تا حداکثر ۲-۳ هفته بعد از شروع لیگ امیدوار باشد که قهرمانی اش مسجل شده است.

–  این روزها اخبار و حواشی در فدراسیون فوتبال هم کم نیست که مهم ترین آن بازگشت دوباره علی کفاشیان بر مسند اصلی فدراسیون است. در این مورد برای مان صحبت می کنید؟

به نظر من باید شرایط جدیدی برای فدراسیون فوتبال درنظر گرفته می شد و به قول معروف باید خون تازه ای به فدراسیون تزریق می شد. علی کفاشیان سال ها در ریاست فدراسیون حضور داشته و هر چیزی که قرار بود در آن سال ها رخ داده و حالا باید تصمیم بهتری برای این پست مهم در فدراسیون فوتبال گرفته می شد. به هر حال تیم های ملی در شرایط خاص هستند و باید بهترین تصمیم ها برای فوتبال ایران چه در عرصه تیم ملی و چه در عرصه باشگاهی گرفته شود که با این روند بعید می دانم این اتفاق رخ بدهد.

– خودتان برنامه ای برای ادامه کار در عرصه مربیگری ندارید؟

فعلا که اواسط فصل است و خبری نیست. ان شااله برای این فصل به خوبی و خوشی برای همه تیم ها تمام شود و نقل و انتقالات شروع شود. آن زمان بهتر می شود در خصوص آینده ام صحبت کنم.

سمیه قدیری

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه