همراه ما باشید

توطئه‌ای در کار است؟/نشانه روی انگشت اتهامات به سمت فلورنتینو پرز و رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا

توطئه‌ای در کار است؟/نشانه روی انگشت اتهامات به سمت فلورنتینو پرز و رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا

پیروزی نیوز - توطئه‌ای در کار است؟/نشانه روی انگشت اتهامات به سمت فلورنتینو پرز و رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا

بازهم همان موضوع تکراری پیش آمده؛ فلورنتینو پرز متهم به فساد در فوتبال شده و این مرتبه اما کار از تاثیر بر انتخاب مرد سال فوتبال جهان و تغییر دادن مرد منتخب برای دریافت توپ طلا، گذشته است. انگشت اتهامات به سمت لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا نیز نشانه گرفته شده است.

امیر عباس زمانیان – خبرنگار : آتش اختلافات میان رئال مادرید و اکثر تیم‌ها در فوتبال اسپانیا علی الخصوص در منطقه کاتالونیا، در زمان حاکمیت ژنرال فرانسیسکو فرانکو روشن شد و گذشت زمان، نه تنها آتش این اختلافات را خاموش نکرده؛ بلکه روز به روز هیزم‌هایی که این آتش را شعله ور تر می‌کنند؛ بیش از پیش به آن ریخته می‌شوند.

از همان مسابقه معروف در دور برگشت میان بارسلونا و رئال مادرید گرفته تا حمایت روس‌ها از جمهوری خواهان جناح چپ در ایالت کاتالونیا در جنگ داخلی اسپانیا و اتفافات جام ملت‌های اروپا ۱۹۶۴، همواره حکومت مرکزی اسپانیا با کاتالان‌ها به مشکل خورده و چه بهانه‌ای بهتر از تیم پایتخت نشین؟

رئال مادرید، بامداد دوشنبه در شرایطی برای بازی مقابل سوسیه‌داد پای به آنوئتا گذاشته بود که می دانست در صورت پیروزی می تواند به صدر جدول لالیگا برگردد. پس از تساوی جمعه شب بارسا در زمین سویا، کهکشانی ها بهترین فرصت ممکن را برای سبقت از بارسا داشتند و به خوبی نیز از این مهم استفاده کردند.

نیمه اول بازی با تساوی بدون گل تمام شد در حالی که رئال به خصوص در یک ربع انتهایی، برتری محسوسی بر میزبان خود داشت. در نیمه دوم و دقیقه ۴۸ وینیسیوس با یک حرکت انفرادی عالی به درون محوطه جریمه نفوذ کرد ولی به هنگام ضربه زدن با مزاحمت دیه گو یورنته سرنگون شد تا داور بلافاصله دستور به پنالتی بدهد. بررسی صحنه توسط وی ای آر نیز صحت تصمیم داور را تایید کرد در حالی که سوسیدادی ها همچنان اعتراض داشتند. ضربه پنالتی را راموس تبدیل به گل اول رئال کرد.

آندوخار اولیور، کارشناس داوری مارکا نیز پنالتی را درست می داند و معتقد است حتی نیاز به بازبینی صحنه هم نبود چرا که قطعا برخورد اتفاق افتاده بود.

صحنه بعدی به دقیقه ۶۷ بازی بر می گردد وقتی عدنان یانوزای موفق شد با شوت پای چپ خود از فاصله دور، دروازه تیبو کورتوا را باز کرده و حساب کار را مساوی کند؛ ولی کمک داور اعلام آفساید کرد. در بررسی صحنه توسط وی ای آر نیز آفساید تایید شد. گل یانوزای به این علت که میکل مرینو در موقعیت آفساید مسیر دید کورتوا را مسدود کرده بود، مردود اعلام شد. کارشناس داوری مارکا نیز تصمیم داور را درست می داند.

تنها دو دقیقه بعد از مردود شدن گل میزبان، این رئال بود که به گل رسید. روی ارسال از راست فده والورده، کریم بنزما توپ را با شانه کنترل کرد و با ضربه نرم و فنی دقیق توپ را وارد دروازه کرد تا هم در جدل گلزنان لالیگا ۱۷ گله شود و هم برتری رئال را دو برابر کند. این گل توسط وی ای آر بازبینی شد و مورد تایید قرار گرفت در حالی که بازیکنان سوسیداد اعتقاد داشتند بنزما توپ را با دست کنترل کرده است.

در نهایت رئال این بازی را با برتری ۱-۲ به اتمام رساند و البته خشم بر خشم بارسلونا نیز اضافه تر شد.

سرمربی سوسیداد در پایان بازی از تصمیم‌های داور مسابقه خشمگین بود و با اینکه اعلام کرد مایل نیست درباره تصمیم‌هایی که آنها را “بی‌پایه و دلبخواهی” توصیف کرد صحبت کند؛ ولی انتقادات و طعنه‌های شدیدی به تیم داوری وارد کرد.

ایمانول آلگواسیل، سرمربی سوسیداد در پایان بازی گفت عصبانیت از تصمیم‌های دلبخواهی داور فایده‌ای ندارد و ترجیح می‌دهد در این باره سکوت کند. هر چند او در ادامه گفت این یک واقعیت است که تصمیم‌های داوری می‌تواند نتیجه یک بازی را برگرداند و به کل تغییر دهد.

سرمربی سوسیداد در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: “شما من را می‌شناسید و می‌دانید کسی نیستم که از داوری‌ها انتقاد کنم. می‌دانم که موقعیت‌ها در زمین همیشه ساده نیست ولی در کل من آدمی نیستم که بخواهد درباره تصمیم‌های بی‌پایه و دلبخواهی مثل آنچه در بازی امروز دیدیم اظهارنظر کنم چون هر چه بگوییم فایده‌ای نخواهد داشت. من بیشتر نگران تیمم هستم و باید درباره عملکرد تیمم صحبت کنم”.

سرمربی سوسیداد درباره گل کریم بنزما که معتقد بود با استفاده از دست به ثمر رسیده و داور خطای هند او را اعلام نکرده گفت: “چیزی که من را عصبانی می‌کند … نه، ترجیح می‌دهم صحبت نکنم. من آن صحنه را شخصا ندیدم. ولی اگر داور بودم سوت زده بودم چون همه بازیکنان در زمین دیده بودند که توپ به دست برخورد کرده”.

به هر حال، ظاهراً آتش اختلافات میان رئال مادرید و سایر تیم‌ها، به این زودی خاموش بشو نیست. کارشناسان داوری مارکا، عملکرد تیم داوری در بازی مذکور را بی اشتباه و تصمیماتشان را درست ارزیابی کرده‌اند؛ اما مشکلات و اتهامات، از جایی دیگر نشأت می‌گیرند. طبیعتاً نباید انتظار داشته باشیم فلورنتینو پرز و تیمش، در مرکز توجهات قرار نگیرند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه