همراه ما باشید

بررسی پرونده قرارداد ویلموتس در سازمان بازرسی

بررسی پرونده قرارداد ویلموتس در سازمان بازرسی

پیروزی نیوز - بررسی پرونده قرارداد ویلموتس در سازمان بازرسی

بررسی پرونده قرارداد ویلموتس در سازمان بازرسی

رئیس سازمان بازرسی کشور اعلام کرد که این سازمان به موضوع قرارداد فدراسیون فوتبال با سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ورود کرده زیرا در این قرارداد تشریفات رعایت نشده است.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، حجت‌الاسلام حسن درویشیان در پاسخ به سوالی درباره فسادهای ورزشی بالاخص فوتبال و ورود سازمان بازرسی و دوشغله‌های ورزشی گفت: اساساً یک اداره کل در سازمان بازرسی کل کشور با عنوان ورزش و جوانان فعالیت می‌کند و موضوعات متعددی را از باشگاه‌های مختلف ورزشی داشته‌ایم. پرونده قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی نیز در حال بررسی است.

 

پس از آن، بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی کل کشور در این خصوص اظهار داشت: پرونده تشکیل و گزارش‌ها تهیه شده است. سوالاتی درباره ابهامات قرارداد با ویلموتس مطرح شده زیرا در این قرارداد تشریفات عقد قرارداد طی نشده است.

 

مسعود طاهری جعفری افزود:‌ این قرارداد باید در کمیته فنی مطرح و سپس اجرا می‌شد اما در خصوص این مربی که تا سال ٢٠١٢ هیچ سابق سرمربیگری شاخصی ندارد، عکس آن عمل شد.

 

طاهری با بیان اینکه قراردادهایی مثل قرارداد سابق تیم ملی وجود دارد، گفت: در یکی از تیم‌های مطرح شخصی وجود دارد که مقرر شده به ازای هر پاس نیم میلیون و به ازای هر گل یک میلیون بگیرد.

 

بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: فدراسیون از شرایط کشور و بسته بودن تمام کانال‌های مالی علم و آگاهی داشته ولی با این وجود در شرایط تحریمی، اقدام به عقد قرارداد ده‌ها میلیارد تومانی کرده است؛ در مجموع، صلاح فوتبال در عقد این قرارداد جمع بندی نشده است.

 

طاهری اظهار کرد: به قرارداد بازیکنان و بازیکنان خارجی که بیشتر آنها باعث ورود ضرر و زیان به کشور و باشگاه‌ها شده است، ورود کرده‌ایم. این قراردادها با پیشنهادهایی همراه بوده که بیشتر آنها کیفیت بالایی ندارند و تنها محکومیت در محافل و محاکم ورزشی بین المللی به همراه داشته است.

 

بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی کل کشور به این مسائل ورود کرده و معاونت قهرمانی وزارت ورزش منع صریح کرده است.

 

طاهری در پاسخ به سوالی درباره اینکه علی کفاشیان بازنشسته و ۵ سال تعلیق هم شده است ولی اکنون بعد از یک سال با استعفای مهدی تاج، مدعی حضور در ریاست فدراسیون است؛ گفت: ۲۲ خردادماه محکومیت علی کفاشیان تمام شد. کفاشیان را دعوت کردیم و جلسه گذاشتیم و موانع قانونی حضور دوباره‌اش را اعلام کردیم و وی هم گفت که تابع قانون است.

 

وی همچنین درباره حضور دوباره دوشغله‌ها گفت: در خصوص این موضوع پیگیری‌هایی شده و خروجی‌هایی هم داشته‌ایم. در حوزه ورزش، ۱۱ رئیس فدراسیون بازنشته بودند که ۱۰ نفر استعفا کردند و دیگری آقای بهرام شفیع بود که به رحمت خدا رفت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه