همراه ما باشید

افشین پیروانی در گفت و گو با پرسپولیس: مشکلی برای استفاده از بیرانوند نداریم

افشین پیروانی در گفت و گو با پرسپولیس: مشکلی برای استفاده از بیرانوند نداریم

پیروزی نیوز - افشین پیروانی در گفت و گو با پرسپولیس: مشکلی برای استفاده از بیرانوند نداریم

فوتبال بار دیگر به جریان خواهد افتاد. بازی‌ها از سر گرفته می‌شود و پرسپولیسی که بخش زیادی از راه قهرمانی را طی کرده بود، حالا باید برای مسجل کردن قهرمانی‌اش به زمین بازگردد. پیکان اولین حریفی است که بعد از آغاز دوباره لیگ، در ساعت ۲۱ روز یکشنبه آینده در شهر قدس رودرروی سرخپوشان قرار می‌گیرد.

اگر کرونا نبود، پرسپولیسی‌ها در ادامه روند خوبِ خود، تا امروز پوکر قهرمانی‌شان را مسجل کرده بودند، اما حالا تازه در فصل تعطیلات فوتبالی سال‌های گذشته، پرسپولیسی‌ها قرار است هفته بیست و دوم لیگ برتر را پشت سر بگذارند.

اینکه پرسپولیسی‌ها چقدر آماده‌اند و چقدر مهیای ازسرگیری بازی‌ها هستند، سوالی است که می‌شود از افشین پیروانی درباره‌اش شنید. پرسپولیس به مصاف تیمی خواهد رفت که آقای سرپرست در اواخر فوتبالش سابقه حضور در آن تیم را داشته، گفت‌وگوی روزنامه پیروزی با افشین پیروانی را در زیر می‌خوانید:

– با توجه به اینکه تا امروز زمینه حضور بیرانوند در بلژیک فراهم نشده، آیا امکان استفاده از این بازیکن وجود دارد؟ یعنی می‌شود بیرو را در لیست ۱۸ نفره با پیکان قرار داد؟

اینکه بازی کند یا نه، چیزی است که سرمربی در موردش تصمیم می‌گیرد اما تا زمانی که ما توانایی اعزام بیرانوند به بلژیک را نداشته باشیم می‌تواند بازی کند. قانون بین‌المللی این را می‌گوید. درست است با تیم بلژیکی قرارداد امضا کرده و می‌بایست خردادماه آنجا می‌بود اما یک‌بار اقدام کرد و نتوانست برود، همه مدارک آن‌هم موجود است. در این خصوص خود بازیکن و باشگاه حسن نیت خود را نشان دادند، وگرنه می‌توانستند بگویند طبق قانون صبر کنیم تا پایان مسابقات لیگ، ولی این کار را نکردیم و بیرانوند قرار بود باوجود عدم اتمام لیگ این فصل برود که آن مشکل برای سفرش پیش آمد.

– تیم در آستانه دیدار با پیکان چه وضعیتی دارد؟

خدا را شکر وضعیت تیم خوب است. درست است دو، سه مصدوم داشتیم ولی ما آماده‌ایم. شاید در شروع بازی‌ها چندان ریتم قبل از تعطیلی را نداشته باشیم، اما به‌مرور بهتر خواهیم شد. یک عده فکر می‌کنند ما مدت‌هاست داریم تمرین می‌کنیم و ‌آن‌ها فقط نشستند و کاری نکرده‌اند، درحالی‌که این‌طور نیست. ما تمرینات‌مان را بعد از یک سری تیم‌ها که مخفیانه تمرین‌شان را شروع کردند، استارت زدیم و مطمئنا در یکی، دو بازی اول تا دوباره بخواهیم باهم مچ شویم زمان می‌برد. ان‌شاءا… که پیکان را ببریم و کارمان را با ۳ امتیاز شروع کنیم.

– جبهه‌گیری عجیبی هم در خصوص شروع دوباره بازی‌ها وجود داشت.

در این مورد دیگر آن‌قدر صحبت تکراری کردند که هواداران خودشان هم خسته شدند. من اصلا نمی‌خواهم در موردش صحبت کنم چون ملاک ‌ما سازمان لیگ و فدراسیون است و هر چه آن‌ها برنامه بدهند ما اجرا می‌کنیم. همان‌طور که می‌بینید همه کشورها بازی‌های‌شان را شروع کرده‌اند چون کرونا حداقل تا یکی، دو سال میهمان ما خواهد بود و ما نمی‌توانیم زندگی را تعطیل کنیم.  باید خودمان مراقب باشیم. لیگ آلمان تمام شد، اسپانیا بازی‌ها را شروع کرده و به‌صورت منظم دنبال می‌کند و خوشبختانه خیلی از تیم‌های داخلی در یکی، دو تستی که دادند مشکلی نداشتند. جالب‌تر اینکه اولین تستی که قبل از شروع تمرینات همه دادند دیدید چه وضعیتی داشت. اکثر تیم‌ها بازیکنان‌شان سالم بودند و مشکلی نداشتند. آن‌هایی هم که مبتلا داشتند، این اتفاق در دوره کرونا رخ‌داده بود. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم حتما با ورزش تعداد مبتلایان زیاد می‌شوند و یا اینکه با استراحت مطلق کسی مبتلا نمی‌شود. ما در هر ۲ کار، مبتلا داریم.

– چرا در قبال آن هجمه سنگین سکوت کردید و از باشگاه پرسپولیس کسی رسما موضع‌گیری نکرد؟

ما برای همه افکار احترام قائلیم، حتی برای حریف، ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و با فکر و تمرکز روی چیزی که می‌خواهیم به دست بیاوریم، به اهداف‌مان می‌رسیم نه با صحبت کردن زیاد و مطمئنا کادر فنی ما هم مانند سایر تیم‌ها می‌توانستند هر مصاحبه‌ای را انجام دهند اما تمرکزشان را روی تیم و تمرینات‌شان گذاشتند و یقینا از آن‌هم بهره خواهند برد. امیدوارم نتیجه همه این اتفاقات روی زمین مشخص شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه