همراه ما باشید

پیکان ۱ – ۳ پرسپولیس/ ورود قهرمانانه

پیکان ۱ – ۳ پرسپولیس/ ورود قهرمانانه

پیروزی نیوز - پیکان ۱ – ۳ پرسپولیس/ ورود قهرمانانه

پیکان ۱ – ۳ پرسپولیس/ ورود قهرمانانه

تیم فوتبال پرسپولیس در قالب هفته بیست و دوم لیگ برتر در ورزشگاه شهر قدس به مصاف پیکان رفته است.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، گزارش لحظه به لحظه پیکان و پرسپولیس به شرح زیر است:

هفته بیست و دوم لیگ برتر – یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸

ورزشگاه: شهر قدس

داور:محمدحسین زاهدی فرد

کمک‌ها: محمدرضا منصوری – علیرضا مرادی – پیمان فرخی مهر

اخطار:افشین پیروانی ، سیامک نعمتی و شجاع خلیل زاده از پرسپولیس

اخراج:

ترکیب پیکان:وحیدشیخ‌ویسی، حسین پورامینی(دقیقه ۴۶ علیرضا کوشکی)، فراز امامعلی، سعید واسعی ، جابر انصاری ، دانیال ماهینی ، حجت حق‌وردی ، سیدمحمد ستاری ، علی حمودی ، شهریار مغانلو و امیرحسین کریمی/سرمربی:عبدالله ویسی

ترکیب پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی(۱+ ۹۰ محسن ربیع خواه)، امید عالیشاه(دقیقه ۷۰ بشار رسن)، وحید امیری (دقیقه ۳۴ مهدی عبدی) و علی علیپور(دقیقه ۲+۹۰ سید جلال حسینی)/سرمربی:یحیی گل محمدی

دقایق حساس:

دقیقه ۱۸: حرکت سیامک نعمتی می رفت تا پرسپولیس را صاحب یک موقعیت گلزنی کند اما مدافعان پیکان به موقع سر رسیدند و حجت حق وردی توپ عالیشاه را از روی خط دروازه برگرداند.

دقیقه ۳۰: شوت راه دور علی علیپور که بعد از گلزنی از اعتمادبنفس بالایی برخوردار شده، با اختلاف کمی از بالای دروازه شیخ ویسی راهی اوت شد.

دقیقه ۳۷: پیکانی ها به کرنر دست پیدا کردند و شهریار مغتنلو توانست با ضربه سر خود دروازه پرسپولیس را تهدید کند اما توپ او در دستان علیرضا بیرانوند جای گرفت.

دقیقه ۵۴: خطای کمال کامیابی نیا روی بازیکن پیکان ضربه ایستگاهی را نصیب شاگردان ویسی کرد و ارسال آنها توسط سرخپوشان برگشت داده شد.

دقیقه ۷۳: فرار مهدی عبدی به داخل محوطه جریمه با پاس مناسبی از سوی او برای علیپور همراه نشد تا ضربه ناقص مهاجم پرسپولیس توسط مدافع پیکان بلوکه شود.

دقیقه ۸۵: پس از گل سوم در حالی که وضعیت آرایش مدافعان پیکان فضای خالی زیادی را به جود آورده بود علی علیپور پا به توپ وارد محوطه جریمه شد اما ضربه آخر او راه به جایی نبرد.

دقیقه ۸۶: داور مسابقه به دلیل برخورد بیرانوند با بازیکن پیکان ضربه پنالتی به نفع شاگردان ویسی اعلام کرد.

شرح گل:

دقیقه ۲۰ (پیکان ۰- ۱ پرسپولیس): علی علیپور با ارسال سیامک نعمتی در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه توپ را به دروازه شیخ ویسی چسباند تا به این ترتیب شمار گل های زده این مهاجم در لیگ برتر به عدد ۸ برسد.

دقیقه ۷۶(پیکان ۰ – ۲پرسپولیس) : گل دوم این بازی به واسطه تعویض اجباری یحیی گل محمدی به ثمر رسید. مهدی عبدی، بازیکن جوان سرخ ها توسط محمد نادری صاحب توپ شد و گل دوم را روانه دروزاه پیکان کرد.

دقیقه ۸۴ (پیکان ۰ – ۳ پرسپولیس): در حالی جواد خیابانی ، گزارشگر بازی در حال انتقاد از مهدی عبدی بود این بازیکن گل سوم را به ثمر رساند. این گل با ارسال از روی نقطه کرنر و ضربه سر دقیق عبدی وارد دروازه شیخ ویسی شد.

دقیقه ۸۶ (پیکان ۱ – ۳ پرسپولیس): شهریار مغانلو پشت ضربه پنالتی ایستاد و ضربه او به گل تبدیل شد.

شرح بازی: تیم های پیکان و پرسپولیس در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که سرخپوشان در اولین بازی خود پس از یک استراحت طولانی و اجباری، مهمان شاگردان عبدالله ویسی بودند. یحیی گل محمدی در این بازی مهدی ترابی را به دلیل محرومیت، محمد انصاری را به دلیل مصدومیت و اوساگونا را به دلیل عدم بازگشت به ایران در اختیار نداشت.

دقایق اولیه نیمه نخست با حرکت خاصی از سوی دو تیم همراه نبود اما از دقیقه ۱۵ ورق برای پرسپولیس برگشت و آنها موفق شدند با چند حمله پیاپی به یک گل در این نیمه دست پیدا کنند. در ادامه اما دوباره گرمای بازی فروکش کرد. از نکات لازم به ذکر در نیمه نخست بازی مصدومیت وحید امیری و تعویض اجباری او با مهدی عبدی بود. نیمه نخست بازی با نتیجه یک بر صفر به نفع پرسپولیس به پایان رسید.

دقایق ابتدایی نیمه دوم نیز مانند نیمه اول لحظات حساس زیادی نداشت اما رفته رفته پرسپولیسی ها گرم شدند. با ورود بشار رسن به درون زمین روند بازی تغییر کرد و پرسپولیس به ۲ گل دیگر توسط مهدی عبدی ، این تعویض اجباری دست پیدا کرد. البته پیکانی ها نیز بیکار ننشستند و علی رغم وضعیت بد در فاز دفاعی حملاتی را ترتیب دادند که یکی از آنها منجر به اعلام ضربه پنالتی شد.

دیدار تیم های پیکان و پرسپولیس در نهایت با نتیجه ۳ بر یک به نفع سرخپوشان به پایان رسید تا آنها نه تنها در بازی های تدارکاتی خود، و این بار در اولین بازی رسمی آمادگی خود را به رخ حریفان بکشند.

با کسب این نتیجه پرسپولیس ۵۰ امتیازی شد و اختلاف خود را با شهر خودرو به عدد ۱۲ رساند تا صدر نشینی اش تثبیت شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه