همراه ما باشید

اخطار آنتورپ به بیرو/ باشگاه بلژیکی، تمرین گروهی را برای دروازه‌بان شماره یک ممنوع کرد

اخطار آنتورپ به بیرو/ باشگاه بلژیکی، تمرین گروهی را برای دروازه‌بان شماره یک ممنوع کرد

پیروزی نیوز - اخطار آنتورپ به بیرو/ باشگاه بلژیکی، تمرین گروهی را برای دروازه‌بان شماره یک ممنوع کرد

علیرضا بیرانوند آخرین روز قراردادش با پرسپولیس را در حالی سپری می‌کند که آینده نامشخصی دارد. علیرضا که قرار بود دو هفته پیش راهی بلژیک شود، از سفر به آنتورپ بازماند و حالا وضعیت مبهمی را پیش روی خود می‌بیند. او که در دیدار مقابل پیکان چند واکنش خوب داشت، در آخرین دقایق مسابقه به شکلی عجیب مرتکب پنالتی شد و دروازه خود را باز شده شده دید تا در نخستین بازی بعد از کرونا از ثبت کلین شیت ناکام باشد.

 امیر عباس زمانیان – خبرنگار : شرایط پیچیده او در حالی رقم خورده که بیرانوند تا ۱۱ تیر با پرسپولیس قرارداد داشت و در واقع امروز آخرین روز از قرارداد خود با پرسپولیسی ها را سپری می‌کند و سرمربی تیم آنتورپ نیز امیدوار است که بر طبق همین تاریخ، او اردوی سرخپوشان را ترک کند و به رویال آنتورپ ملحق شود. بیرانوند اگر امکان سفر به اروپا را داشته باشد، هرچه زودتر ایران را به مقصد بلژیک ترک خواهد کرد.

با توجه به قراردادی که بیرانوند با باشگاه آنتورپ به امضا رسانده، این دروازه‌بان از روز یازدهم تیرماه (اول جولای) بازیکن این باشگاه بلژیکی محسوب می‌شود و از روز چهارشنبه باید زیر نظر مربیان باشگاه بلژیکی‌اش تمرین کند تا پس از صدور ویزا به تیم جدیدش ملحق شود.

بر همین اساس، علیرضا امروز رسما از جمع سرخ‌ها جدا می‌شود و در آخرین دیداری که علیرضا بیرانوند پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد، این تیم توانست پیکان را سه بر یک شکست دهد.

باشگاه آنتورپ که خود را آماده فینال جام حذفی می‌کند، یک دروازه بان فرانسوی را جذب کرده و در خبر آمده که یک گلر مجارستانی را هم زیر نظر دارد تا در صورت عدم بازگشت بیرانوند، سراغ او برود. به همین خاطر است که شاید پرسپولیسی ها امکان تمدید قرارداد تا پایان فصل (طبق قانون فیفا در زمان کرونا) را نادیده بگیرند تا بیرانوند به اروپا برود و حدود ۵۰۰ هزار یوروی باقی مانده نیز وارد خزانه سرخپوشان شود. هرچند که این موضوع بازهم منوط به توافق طرفین قرارداد، یعنی باشگاه پرسپولیس و باشگاه آنتورپ است.

این در حالی است که سه هفته پیش نیز اخباری مبنی بر آخرین تمرین بیرانوند در پرسپولیس منتشر شد اما قوانین اتحادیه اروپا معادلات را برهم زد و حالا شاید دوباره اوضاع به شکلی پیش برود که او دوباره شماره یک پرسپولیس در دیدار مقابل شاهین بوشهر باشد. اما بازهم می‌گوییم که او حتی حق حضور در تمرینات تیم را نیز ندارد؛ چه برسد به آنکه در بازی رسمی، گلر اول سرخپوشان باشد.

باشگاه پرسپولیس برای آنکه بتواند بیرانوند را تا پایان فصل جاری در اختیار داشته باشد، باید مراحل اداری و نامه نگاری‌ها با باشگاه بلژیکی را انجام دهد و این درحالی است که هیچ تحرکی از جانب باشگاه پرسپولیس در این رابطه دیده نشده است.

به هرحال مسئولان باشگاه نباید در باد این ۱۰ امتیاز اختلاف بخوابند و باید استعلامات لازم از فیفا و مراجع ذی‌صلاح برای سرنوشت بیرانوند بگیرند. بیرانوند از امروز رسماً بازیکن تیم رویال آنتورپ بلژیک به حساب می‌آید و حق حضور در تمرینات را ندارد.

علیرضا باید از امروز به بعد، طبق برنامه تمرینی مربی دروازه‌بانان آنتورپ تمرینات خود را دنبال کند و باشگاه بلژیکی اخطار داده که حتی فیلم تمرینات را نیز از جانب سنگربان سرخپوشان بگیرد. سفارت بلژیک از امروز رسماً آغاز به کار می‌کند و به طبع، کارهای دریافت ویزا راحت تر خواهند بود.

اما همانگونه که مشخص شد، سایر بازیکنان خارجی تیم رویال آنتورپ همچون میوشی و سایر بازیکنان آفریقایی، بدون دردسر به بلژیک رسیده و درحالی در تمرینات این تیم حاضر شده اند که این هفته، سومین هفته حضورشان در تمرینات این تیم سپری می‌شود.

باشگاه پرسپولیس نیز برای مشخص شدن وضعیت دروازه بان خود و خطر نکردن در پروسه انتقال سنگربان شماره یک خود، به دنبال گرفتن استعلام از فیفا است.

بعد از اپیدمیک شدن ویروس کرونا در جهان و تعطیلی لیگ های مختلف، فیفا اعلام کرد بازیکنان تا پایان فصل جاری می توانند در تیم های خود بمانند و سپس در صورت قرارداد با تیم دیگر راهی باشگاه جدید شوند.

از سوی دیگر بیرانوند با توجه به شروع تمرینات آنتورپ برای فصل جدید نمی خواهد با سفر دیرهنگام به تیم جدیدش موقعیتش به خطر بیفتد. ایوان لکو، سرمربی تیم رویال آنتورپ بلژیک نیز که مصاحبه اختصاصی‌اش با روزنامه پرسپولیس را در شماره‌های گذشته منتشر کردیم، همچون سایر بازیکنانش منتظر علیرضا بیرانوند نیز هست و حساب ویژه‌ای روی این سنگربان بین المللی باز کرده است.

هرچند که بیرانوند دروازه‌بان شناخته شده‌ای در سطح جهان است و در پرسپولیس نیز نشان داده که هرگز هراسی از مبارزه و رقابت برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی نداشته و ندارد؛ اما به هرحال جان بوتز، دروازه‌بان جوان و فرانسوی رویال آنتورپ مدت زمان بیشتری است که با این تیم تمرین کرده و همچنین این باشگاه بلژیکی، یک دروازه بان مجارستانی و جوان دیگر را نیز در نظر دارد؛ حال یا به عنوان گزینه آلترنیتیو جانشینی بیرانوند و یا به عنوان دروازه‌بان سوم، چهارم و یا حتی پنجم.

این تیم به جز بیرانوند و جان بوتز، ۳ دروازه‌بان دیگر نیز در اختیار دارد و ایوان لکو، میان علیرضا بیرانوند یا جان بوتز، یکی را به عنوان جانشین دروازه‌بان اول این تیم که ماه گذشته از رویال آنتورپ جدا شد، در نظر دارد. علاوه بر این، حضور بیرانوند در تیم جدیدش، می‌تواند به عنوان دروازه ورود این دروازه‌بان به تیم های مطرح اروپایی تلقی شود؛ زیرا مالکان جدید این باشگاه، در نظر دارند فصل آینده برای کسب عنوان قهرمانی با سایر بزرگان فوتبال این کشور مبارزه کنند و با کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، برگ زرینی در تاریخ ۱۴۰ ساله این باشگاه رقم بزنند.

بنابراین اگر بیرانوند حتی یک روز دیرتر نیز به بلژیک برسد، حضورش در ترکیب اصلی تیم بلژیکی به خطر می‌افتد و با توجه به اینکه تیم بلژیکی باید روز ۱۱ مرداد در فینال جام حذفی، به مصاف کلوب بروژ برود، قطعاً با زودتر رسیدن به آنتورپ، علیرضا می‌تواند در ترکیب ۱۱ نفره تیم جدیدش به میدان رفته و حتی شانس کسب جام در اولین بازی رسمی را نیز دارد.

بیرانوند درحالی تصمیم گرفته دیگر در تمرینات پرسپولیس شرکت نکند که یحیی گل محمدی نمی خواهد او در میانه راه از جمع شاگردانش جدا شود.

همچنین معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس درباره زمان پرداخت قسط‌های بعدی انتقال علیرضا بیرانوند به باشگاه آنتورپ بلژیک خاطر نشان کرد: پرداخت قسط دوم حضور بیرانوند در پرسپولیس، منوط به حضور این بازیکن در تست های پزشکی تیم جدیدش است و پس از به انجام رسیدن این کار، تسویه حساب میان دو باشگاه انجام خواهد شد.

باید دید داستان پر پیچ و خم انتقال علیرضا بیرانوند به تیم جدیدش و لژیونر شدن این بازیکن که چند سال است در متن اخبار به گوش رسیده و اکنون تبدیل به تیتر یک منابع خبری تبدیل شده، چه خواهد شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه