همراه ما باشید

از پست مشترک بازیکنان تا چالش ۱/۵ میلیاردی/پرسپولیس یک روز آرام ندارد

از پست مشترک بازیکنان تا چالش ۱/۵ میلیاردی/پرسپولیس یک روز آرام ندارد

پیروزی نیوز - از پست مشترک بازیکنان تا چالش ۱/۵ میلیاردی/پرسپولیس یک روز آرام ندارد

از پرسپولیس بوهایی به مشام می‌رسد که اصلا خوشایند نیست; نفاق، دورویی، خیانت، باندبازی، یارکشی.

به گزارش پرسپولیس نیوز، مطلب تازه‌ای نیست که هرروز شاهد حاشیه و جنجال تازه‌ای در پرسپولیس باشیم. روز گذشته هم از این قاعده مستثنی نبود ولی آنچه رخ‌داده نشانه‌هایی را بروز داد. شاید بسیاری هواداران دوست نداشته باشند در این باره بشنوند ولی یا اصلا نباید سراغ این مسایل رو گرفت یا اگر سراغ‌شان رفتیم باید به همه جهات توجه کرد.
حالا از پرسپولیس بوهایی به مشام می‌رسد که اصلا خوشایند نیست. نفاق، دورویی، خیانت، باندبازی، یارکشی و رایحه‌های دیگری که استشمام می‌شود. حالا بهتر به همان حرف خودمان می‌رسیم که پول، حلّال همه مشکلات نیست و گاهی بودنش بدون انسجام، همدلی و مدیریت یکپارچه می‌تواند با بیدار کردن وسوسه‌ها و سهم‌خواهی‌ها مشکلات جدی ایجاد کند. پرسپولیس چه در تیم و چه در باشگاه در این مسیر قرارگرفته است و ادامه این بازی، نتایج فاجعه‌بار خواهد داشت که برو و برگرد هم ندارد. در بیانیه روز گذشته بازیکنان، آشکارا به این مساله اشاره‌شده است. نکته نگران‌کننده این است که با توجه به شواهد و قراین احتمالا خود این بیانیه خود محصول همان مسایلی است که وجودشان می‌تواند، پرسپولیس را
به نابودی بکشاند.

جنگ قدرت
این احتمال وجود دارد که این بیانیه اعتراضی خود نشانه‌ای از وجود جنگ قدرت در مدیریت کلان باشگاه و حتی شاید در وزارت ورزش بر سر پرسپولیس و تصمیم‌سازی‌ها در آن باشد. جنگ و اختلاف‌هایی که هر بار مطرح شد، آن‌ها را شایعه خواندند و تکذیب کردند ولی هر بار نمودی پیدا می‌کرد. اختلافات عمیقی که در هیات‌مدیره وجود داشته دارد و همین‌طور قربانی می‌دهد. از رفتن برانکو، تا خالی شدن زیر پای ۲ مدیرعامل و ۲ مدیر روابط عمومی. جدالی که وقتی ارکان اصلی آن حضور دارند، دلیلی ندارد تمام شود. وزارت ورزش هم این‌ها را می‌بیند ولی همچنان این رویه را
ادامه می‌دهد.

جنگ قدرتی که بازهم شایعه خوانده خواهد شد ولی به سطح معاونان و مدیران باشگاه تسری یافت و حالا بازیکنان می‌گویند در حال رخنه به تیم است و اصلا معلوم نیست مبتکران صدور بیانیه، بدون این‌که خود بدانند به سود یکی از جناح‌های این جنگ وارد عمل نشده و طرف دیگر را با خاک یکسان نکرده باشند.
صدور بیانیه‌ای با چنین لحن تندی در شرایطی که بازیکنان مطالبات این فصل را گرفته‌اند و معوقات، به فصل قبل مربوط می‌شود و آن را هم بنا بر ادعای مدیران پرسپولیس قرار بود با پرداختی بعدی کارگزار تسویه کنند، بسیار عجیب و شک‌برانگیز است. همین‌جاست که احتمال بعضی تحریک‌های پنهانی و حرف‌های درگوشی مطرح می‌شود که قبل از این‌ها در پرسپولیس، شاهدش بوده‌ایم.

نارضایتی از تیم تا باشگاه
بازیکنان البته در بیانیه خود به ۲ تن از مدیران باشگاه هم اشاره می‌کنند. مدیر مالی و ذی‌حساب باشگاه. بر این مساله هم تاکید دارند که آن‌ها برخورد مناسبی با ایشان نداشته‌اند و طوری برخورد می‌کنند که گویی مالک باشگاه هستند. البته در فضایی که بازیکنان عادت کرده‌اند مدیران باشگاه، همیشه خواسته‌های آن‌ها را بپذیرند، هر مخالفتی غیرقابل‌تحمل است اما بعضی بازیکنان هم تاکید دارند بعضی مدیران مالی باشگاه با لحن بسیار نامناسبی حتی با بزرگان تیم صحبت کرده‌اند که باعث ناراحتی مضاعف شده است. موضوعی که در گزارش خبرگزاری‌ها هم موردتوجه قرار گرفت. البته از منظر دیگر هم باید گفت؛ چه خوشایند باشد و چه نباشد این مدیران مالی و ذی‌حساب‌ها هستند که درباره حساب‌وکتاب باشگاه با بازیکنان تصمیم می‌گیرند ولی این امر قطعاً باید با رعایت شئونات حرفه‌ای باشد.
البته از سوی دیگر وقتی دیروز خبر آمد که کارکنان باشگاه نیز به عدم دریافت، ۲ماه حقوق خود معترض هستند، بازهم صحبت‌هایی درباره عملکرد مدیر مالی و ذی‌حساب شنیده شد. اتفاقاتی که باوجود پول در حساب باشگاه، حقوق آن‌ها را عقب انداخت و باعث نارضایتی شد. شکی نیست که بخشی از این نارضایتی‌ها می‌توانست وجود نداشته باشد و لازمه این امر، حضور مؤثرتر مدیرعامل درصحنه‌هاست، به‌ویژه اگر احساس می‌کند بخش‌هایی از مجموعه با وی همراه نیستند و به همین راحتی اقداماتی که انجام‌شده، بی‌اثر نشود. فراموش نکنیم که پرسپولیس این روزها در کنار انبوه مشکلات تلنبار شده، ورودی مالی خوبی داشته است و اگر در این مقطع نیز دچار حاشیه باشد باید گفت، خدا نیاورد روزی را که در باشگاه پول نباشد.

در انتظار ۱۳ میلیارد تومان
پرسپولیس دیروز در حالی با این شرایط روبرو شد که منتظر دریافتی بعدی خود از کارگزار است. این دریافتی قرار است، معادل ۱۳ میلیارد تومان باشد. با فرض شروع دوباره بازی‌ها در ۲۵ خرداد قرار بود این پول ۶ روز بعد از اولین مسابقه، به‌حساب پرسپولیس واریز شود. با این اوصاف پرسپولیس باید در ۱۴ تیر به این پول برسد. البته با لحاظ شدن این مساله که پس از آن باشگاه تا ۲ ماه از کارگزار دریافتی نخواهد داشت. شاید هم یکی از چند دلیل بازیکنان برای اقدام دیروز، وارد آوردن فشار به باشگاه برای تخصیص سهم بیشتری از این رقم به خود بود.
مدیران جدید درراه هستند
خبر دیگر در روزهای آینده پرسپولیس، می‌تواند حضور اعضای جدید هیات‌مدیره باشد. این البته برای چندمین بار است که به‌طور جدی از زبان مسوولان وزارت در فضای رسمی یا محافل خودمانی شنیده می‌شود که اعضای جدید هیات‌مدیره انتخاب می‌شوند. در این باره از روز پنجشنبه صحبت می‌شود. بعضی از ترمیم ترکیب و برخی از تغییر می‌گویند. البته به نظر نمی‌رسد در ریاست هیات‌مدیره تحولی روی دهد ولی در پست مدیرعاملی، تحلیل‌ها و نقطه نظرات متفاوت است. از گرشاسبی و حبیب کاشانی که باید مجوز بگیرند تا بتوانند مدیرعامل شوند تا علیپور و رضایی و البته خود رسول‌پناه نام‌برده می‌شود.
به هر حال باید دید ترکیب جدید اگر معرفی شود، قاتق نان می‌شود یا قاتل جان؟

چالش یک و نیم میلیاردی جدید به خاطر گردن‌کلفتی
پرسپولیس دیروز با یک چالش جدید و یک و نیم میلیاردی هم روبرو شد. حکمی مربوط به چند سال قبل که حالا خبرساز شده است. حکمی که در همان سال ۹۷ اجرایی شد ولی برنده رای سراغش را نگرفته بود. اسپانسری که فرصت پیدا نکرد طعم اسپانسری را بچشد و خیلی سال پیش در زمان سرپرستی علی پروین به پرسپولیس پول داده بود. البته با توجه به این‌که می‌گویند منظور از این خبر بانک رسالت بوده است. آن‌ها بعد از سال‌ها سراغ این پول را گرفته‌اند. جالب این‌که یکی از مسوولان باشگاه به همکار ما گفته است؛ آن‌ها حاضر بودند با تبلیغات روی البسه تیم، این حساب‌وکتاب را مستهلک کنند و مدیران آن‌وقت قبول نکرده‌اند. این‌که مسوولان حقوقی وقت باشگاه، در وهله اول مدعی بودند ورود این پول به پرسپولیس سند نشده است ولی بعدها معلوم شد که این‌طور نبود.

چالش ۲و نیم  میلیاردی
پرسپولیس، گویا با یکی از بانک‌ها چالش ۲ نیم میلیاردی هم دارند. وامی که از بانک تجارت اخذ شد و طی سال‌ها به آن بهره و دیرکرد تعلق گرفت. در این باره حتی عنوان می‌شد که بانک تجارت برای مدیرعامل پرسپولیس حکم هم گرفته بود ولی سراغ اجرای آن نرفت. رقم بدهی پرسپولیس به این بانک هم ۲ تا ۲ و نیم میلیارد تومان عنوان شده است. تا روزهای بعد و اما این رشته ها سر دراز دارند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه