همراه ما باشید

ماهی یک میلیارد به بیرو بدهید/پیشنهاد آنتورپ در پاسخ به نامه دیر هنگام باشگاه پرسپولیس

ماهی یک میلیارد به بیرو بدهید/پیشنهاد آنتورپ در پاسخ به نامه دیر هنگام باشگاه پرسپولیس

پیروزی نیوز - ماهی یک میلیارد به بیرو بدهید/پیشنهاد آنتورپ در پاسخ به نامه دیر هنگام باشگاه پرسپولیس

ماجرای بیرانوند و تیم جدیدش، هر روز ابعاد تازه تری پیدا می‌کند و می‌توان گفت از بدشانسی این گلر ملی پوش است که ترانسفر شدنش به باشگاه رویال آنتورپ بلژیک، با شیوع گسترده کووید-۱۹ در سرتاسر جهان همزمان شده است. او قرار بود ماه گذشته راهی آنتورپ شود اما بسته بودن مرزهای شنگن و ماجراهای مختلف دیگر که در شماره‌های گذشته از روزنامه پرسپولیس به صورت کامل آنها را بررسی کردیم، باعث شد بیرانوند هم اکنون نیز در تهران بماند و دروازه‌بان اول پرسپولیس باشد.

اما باشگاه آنتورپ بلژیک که پیش از این اصرار و پافشاری بر عدم موافقت با حضور علیرضا در اردوگاه پرسپولیس تا پایان فصل داشت، به پرسپولیس پیشنهاد داده با پرداخت حقوق ماهانه دروازه‌بان جدیدش از او استفاده کنند.

براساس قراردادی که علیرضا بیرانوند با باشگاه آنتورپ بلژیک امضا کرد، از ۱۱ تیر ماه (یک جولای) رسما بازیکن این باشگاه بلژیکی محسوب می‌شود. بنابراین طبق درخواست آنتورپ او دیگر نمی‌تواند برای پرسپولیس بازی کند و حتی با این تیم به تمرین بپرازد.

البته از آن جایی که به خاطر شیوع ویروس کرونا بیرانوند نتوانست عازم بلژیک شود، پرسپولیسی‌ها به دنبال این بودند که در این فرصت از دروازه بان ملی پوش تیمشان تا پایان فصل استفاده کنند. در همین حال باشگاه آنتورپ در نامه رسمی به پرسپولیس پیشنهاد داده که در دو ماه آینده حقوق ماهانه بیرانوند که قرار است آنتورپی‌ها پرداخت کنند را بپردازند و از او استفاده کنند. طبق قرارداد، بیرانوند در سال اول، ماهانه ۵۰ هزار یورو (ماهانه بیش از یک میلیارد تومان) از آنتورپ حقوق دریافت خواهد کرد.

این در حالی است که هنوز پرسپولیس پاسخ مشخصی به این پیشنهاد نداده و در مقابل، مدیر حقوقی این باشگاه طی مصاحبه‌ای اعلام کرده طبق قوانین رسمی فیفا بیرانوند می‌تواند تا پایان فصل برای پرسپولیس به میدان برود.

مهدی خواجه‌وند درباره آخرین وضعیت قرارداد علیرضا بیرانوند با پرسپولیس اظهار داشت: آقای بیرانوند برای فصل آینده با تیم آنتورپ بلژیک قرارداد بسته و باشگاه هم طی نامه‌ای به این باشگاه اعلام کرده که بیرانوند می‌تواند با فراهم شدن مقدمات از سوی این باشگاه و رفع موانع برای شرکت در تست‌های پزشکی به بلژیک برود.

او ادامه داد: این بازیکن از ۱۱ تیر با رعایت سایر شرایط قراردادی باید برای پیوستن به تیم جدیدش به بلژیک می‌رفت اما هنوز مقدمات سفرش از سوی باشگاه آنتورپ فراهم نشده و ما منتظریم که این اتفاق بیفتد و نامه‌نگاریهای لازم هم انجام شده است.

حالا باید دید مدیران باشگاه پرسپولیس چه برنامه‌ای در سر دارند. اکنون که مرزهای شنگن نیز باز شده و به نظر نمی‌رسد مشکلی سر راه سفر این دروازه‌بان ملی پوش باشد، باید بیرانوند را دیر یا زود مسافر آنتورپ بدانیم؛ مگر اینکه باشگاه با توجه به حضور رادوشوویچ، بخواهد چنین دستمزد ماهیانه سنگینی را به بیرانوند پرداخت کرده و در ارتش سرخ نگه دارد.

اما این ماجرا، تنها موضوع خبرساز راجع به علی بیرو نبود و هفته گذشته، او به کمیته انضباطی باشگاه احضار شد. دعوت از علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش کشورمان به کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس معما‌های زیادی را برای هواداران فوتبال ساخت.

علیرضا بیرانوند به خاطر اظهاراتش در یکی از رسانه‌های ورزشی، از سوی مدیریت باشگاه پرسپولیس به کمیته انضباطی دعوت شده تا توضیحاتی ارائه دهد. ماجرا از این قرار است که علیرضا بیرانوند در یک مصاحبه  به مشکلات اداری و مدیریتی این باشگاه اشاره کرده و انتقاداتی را از مسئولان این باشگاه انجام می‌دهد.بیرانوند در بخشی از مصاحبه خود با یکی از رسانه‌ها عنوان کرد: «به من و بازیکنان دیگر گفته شده به شرطی بقیه آپشن‌هایتان را می‌گیرید که در لیگ دوم شوید.» اینکه چرا بیرانوند چنین صحبتی را به این صراحت انجام داده بی تردید قابل تامل و بررسی است.

ظاهرا بازیکنان پرسپولیس از برخی از رفتارها و نحوه برخورد یکی از افراد اداره مالی باشگاه ناراحت و معتقد هستند که وظیفه دیناروند تعیین تکلیف برای پرداختی‌های بازیکنان نیست.

جرقه این ناراحتی‌ها هم از جایی زده شده که بازیکنان برای پیگیری دریافت پاداش‌ها و آپشن های قراردادشان در سال های گذشته به او مراجعه کرده؛ اما با پاسخ های عجیبی از سوی مدیر مالی روبرو می شوند. پاسخ هایی مشابه این موضوع که پاداش به شما تعلق نمی گیرد و یا متمم قرارداد نباید در نظر گرفته شود! این موضوع و البته رفتار نامناسب و نچندان دوستانه مدیر مالی باشگاه با بازیکنان و به خصوص علیرضا بیرانوند باعث شده تا آنها علیه این این مسئول در باشگاه پرسپولیس موضع سفت و سخت بگیرند.

در  مقام اینکه بیرانوند نباید چنین صحبت های جنجالی  علیه باشگاه پرسپولیس انجام می‌داد، شکی وجود ندارد؛ اما سوال اینجا است که چرا باید چنین رفتارهایی با بازیکنان توسط یک مسئول صورت بگیرد؟ در این روزها که سرپرست باشگاه به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ فعلا خانه نشین است، چه کسی مسئول امور تیم و باشگاه شده که صدای برخی از بازیکنان این تیم درآمده است؟ سوال دیگر این است که اگر مسئولان باشگاه متوجه چنین ناراحتی و برخوردهایی شده بودند چرا به فکر حل ماجرا نبودند؟ آیا فقط باید بیرانوند مورد مواخذه قرار گیرد؟ آیا فردی که برای قراردادهای بسته شده بازیکنان نظرات جدید به آنها منتقل می‌کند از این موضوع آگاه است که تغییر شیوه قراردادی باشگاه و توافقات ابتدای فصل، ممکن است بازیکنان و باشگاه را وارد چالش کند؟

پیگیری ها نشان می دهد ادعای بیرانوند در مورد پرداخت آپشن‌ها  در صورت دوم شدن صحت ندارد؛ اما ماجرا به میزان مبلغ پاداش های آسیایی برمی‌گردد که وقتی دروازه بان سرخپوشان به میزان پاداش مرحله یک چهارم نهایی و پاداش قهرمانی در لیگ اشاره کرده و به آن معترض می شود، به او پاسخ می‌دهند “اگر تیم دوم هم شود، همین مقدار پاداش می گیرید!”

در واقع بحث ایجاد شده بین طرفین منجر به سوتفاهم و سوء برداشت در کلام شده؛ اما اینکه مسئولان پرسپولیس چه تدابیری برای پرداخت پاداش و آپشن ها به بازیکنان دارند، مهم است. اینکه چرا مسئول مالی باشگاه بدون در نظر گرفتن وعده مدیران قبلی و قراردادی که بازیکنان دارند، چنین پیشنهاداتی را به بازیکنان داده، سوالی است که مسئولان باشگاه پرسپولیس باید به آن پاسخ بدهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه