همراه ما باشید

شورای شهر تهران پایگاهی برای دفاع نظری از حقوق استقلال/جوان است و جویای نام!

شورای شهر تهران پایگاهی برای دفاع نظری از حقوق استقلال/جوان است و جویای نام!

پیروزی نیوز - شورای شهر تهران پایگاهی برای دفاع نظری از حقوق استقلال/جوان است و جویای نام!

نظری در حالی به نواقص و نابرابری خدمات در ورزشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی اشاره می‌کند که کمی جست‌وجو در اخبار گذشته می‌تواند او را نسبت به بی‌توجهی مدیران قبلی باشگاه آبی درباره ورزشگاه‌های تحت اختیارشان آگاه‌تر کند.

مریم سرخوش – خبرنگار : شهردار تهران روز گذشته از سند زدن ورزشگاه کاظمی به نام پرسپولیس و ورزشگاه امام رضا (ع) به نام استقلال خبر داد. اما رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران، شهرداری را دارای صلاحیت برای ورود به این موضوع نمی‌داند.
حجت نظری که البته به‌جز عضویت در شورا، در هیات‌مدیره استقلال هم حضور دارد دراین‌باره عنوان کرده «با توجه به بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، این سازمان‌ها می‌توانند، فضاها و امکاناتی که در اختیاردارند را بر اساس شرایطی که قانون پیش‌بینی کرده برای بهره‌برداری به اشخاص حقیقی و حقوقی به‌صورت موقت واگذار کنند. موضوع این بند بهره‌برداری موقت است و شهردار باید در مورد انتقال سند و واگذاری مالکیت، حتماً مصوبه شورا را اخذ کند و این موضوع در حیطه اختیارات
شهردار نیست».
نکته جالب اما در بخش دوم صحبت‌های نظری است که از نابرابری امکانات موجود در این ورزشگاه‌ها انتقاد کرده و گفته «زمانی که شورا رأی به این انتقال مالکیت‌ها بدهد، چیزی که مهم است رعایت عدالت و مساوات است. باید هر ۲ ورزشگاه در یک سطح و با امکانات و شرایط برابر باشند تا در واگذاری‌ها، ظلم مضاعف صورت نگیرد. از ابتدا شرایط این ۲ ورزشگاه برابر نبود و تا همین امروز هم متأسفانه این نابرابری ادامه دارد. چه مدیریت شهری درنهایت تصمیم بگیرد این ۲ مجموعه را به ۲ باشگاه منتقل کند و چه وضعیت فعلی واگذاری موقت ادامه یابد، باید امکان بهره‌برداری برابر برای هر ۲ تیم به وجود بیاید و مدیریت شهری باید کاستی‌های ورزشگاه امام رضا(ع) را به نحوی جبران کند که با ورزشگاه شهید کاظمی، امکانات و کیفیت مساوی داشته باشد.»

سهم کم مدیران استقلال در کامیابی
دی‌ماه سال گذشته بود که خبر واگذاری کامل مجموعه‌های ورزشی کاظمی و امام رضا(ع) شهرداری به سرخابی‌ها اعلام شد تا در صورت نهایی شدن این توافقات، ورزشگاه شهید کاظمی در منطقه ۱۹ تهران با مساحت ۹۰ هزار مترمربع به سرخپوشان واگذار شود. این مجموعه از امکاناتی همچون سکوی ۱۵ هزارنفری تماشاگران، خوابگاه، پارکینگ و سیستم روشنایی مجهز برخوردار است. ورزشگاه امام رضا (ع) هم در منطقه ۱۸ با ۴۴ هزار و ۲۰۰ مترمربع زمین به آبی‌پوشان واگذار شد و از امکاناتی نظیر زمین چمن مصنوعی استاندارد، چمن طبیعی، سیستم روشنایی مجهز و طرح توسعه بهره‌مند است. البته پس از گذشت بیش از ۶ ماه از وعده واگذاری این ورزشگاه‌ها، شهردار تهران دوشنبه گذشته از انتقال سند این مجموعه‌های ورزشی به نام پرسپولیس و استقلال خبر داد اما عضو شورای شهر تهران از نابرابری‌ امکانات در این ۲ مجموعه ناراضی است و به نظر می‌رسد جایگاه حقوقی‌اش در شورای شهر و هیات‌مدیره باشگاه موجب شده تا اینچنین نسبت به شرایطی که استقلالی‌ها خود در به وجود آمدن آن نقش داشته‌اند، اعتراض کند.
در صنعت فوتبال سهم مدیران در موفقیت باشگاه‌ها بیش از نقش کادر فنی است، چرا که کامیابی یک باشگاه ورزشی در تأمین امکانات و سرمایه است. اما به نظر می‌رسد که مدیرعامل و البته مجموعه هیات‌مدیره در باشگاه استقلال چه درگذشته و چه زمان حال بیش از آن‌که نقشی تأثیرگذار در موفقیت این تیم داشته باشند، به دنبال همان نمایش‌هایی هستند که نه‌تنها مفید نبوده که نتیجه‌ای معکوس هم داشته است.

نظری اشرافی به اقدامات انجام‌شده ندارد!
نظری در حالی به نواقص و نابرابری خدمات در ورزشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی اشاره می‌کند که کمی جست‌وجو در اخبار گذشته می‌تواند او را نسبت به بی‌توجهی مدیران قبلی باشگاه آبی درباره ورزشگاه‌های تحت اختیارشان آگاه‌تر کند. ۴ سال قبل از سوی شورای شهر تهران، همین ورزشگاه‌ها به‌صورت موقت در اختیار پرسپولیس و استقلال قرار گرفت. در یک موقعیت برابر، سرخپوشان در زمان مدیرعاملی طاهری ورزشگاه شهید حسین کاظمی را انتخاب کردند و استقلال تحت مدیریت افشار زاده ورزشگاه امام رضا (ع) را.
همان روزها برانکو ایوانکوویچ سرمربی وقت با حضور در ورزشگاه کاظمی تغییراتی در این مجموعه ایجاد کرد پرسپولیس سال‌هاست از امکانات آن بهره‌مند می‌شود. اما استقلال نه‌تنها ایرادهای ورزشگاه تحت اختیارش را برطرف نکرد که طی سال‌های اخیر کادر فنی این تیم با مشکلات عجیبی برای برگزاری تمرینات‌شان در ورزشگاه‌های مختلف روبه‌رو بودند و هزینه‌های هنگفتی هم برای پیدا کردن زمین تمرین صرف کردند. آن‌هم درحالی‌که آبی‌ها تنها از سامانه هواداری‌شان سالانه ۵۰ میلیارد تومان درآمد داشتند و می‌توانستند حداقل سالی ۳ تا ۴ میلیارد تومان را به تعمیر و بهسازی این ورزشگاه تخصیص دهند.
البته نظری پیش از اظهارنظر روز گذشته خود درباره نابرابری امکانات ۲ ورزشگاه تفویض شده به سرخابی‌ها بازدیدی از ورزشگاه امام رضا(ع) داشت و خبر از بازسازی این مجموعه ورزشی داد. اما تفاوت در شیوه مدیریتی باشگاه پرسپولیس و استقلال البته در سال‌های گذشته و نه زمان کنونی دقیقاً همین‌جاست، جایی که استقلال نتوانست مسیرش را صحیح انتخاب و هزینه‌ها را به‌جای درست آن هدایت کند، پرسپولیس مجموعه واگذارشده را به همان شیوه‌ای بازسازی کرد که مطلوبش بود و شرایط هم به‌گونه‌ای است که حتی می‌تواند میزبانی لیگ برتر را در این ورزشگاه برگزار کند. اما آبی‌ها پس از چند سال به لطف حضور عضو هیات‌ مدیره‌شان در شورای شهر، سودای ورزشگاه کاظمی دارند تا خیمه بر امکاناتی بزنند که هیچ سهمی در ایجاد آن نداشته‌اند. و یا هزینه‌های بازسازی ورزشگاه واگذارشده را نه از جیب باشگاه که از منابع دولتی تأمین کنند!
هرچند حجت نظری پیش‌ازاین هم اظهارنظرهای عجیبی در دفاعیات نسنجیده از تیم محبوب دوران کودکی‌اش عنوان کرده است. همان طنز تلخ و سخیف برای تأمین هزینه‌های خرید جام و تهیه اسنپ برای ارسال آن به باشگاه پرسپولیس!! امروز هم به نظر می‌رسد که عضو هیات‌مدیره استقلال بدون توجه به آنچه از اقدامات مدیران ۲ باشگاه در زمان حضورشان در ورزشگاه‌های واگذارشده بداند، به دنبال پوشاندن کاستی‌های مدیریتی باشگاه استقلال طی سال‌های اخیر و کسب محبوبیت از هواداران بدون در نظر گرفتن جایگاه حقوقی‌اش در شورای شهر تهران است. او که ندانسته درباره امکاناتی حرف می‌زند که در بی‌توجهی مدیران آبی و خوش‌فکری سرمربی و مدیران اسبق پرسپولیس ایجادشده است و عادلانه نیست که به‌واسطه جایگاه عضو هیات‌مدیره استقلال در شورای شهر به چالش کشیده شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه