همراه ما باشید

کرونا بهانه است، مشکل در جای دیگری ست/عکس های یادگاری را باور کنیم یا ژست های دلسوزی؟

کرونا بهانه است، مشکل در جای دیگری ست/عکس های یادگاری را باور کنیم یا ژست های دلسوزی؟

پیروزی نیوز - کرونا بهانه است، مشکل در جای دیگری ست/عکس های یادگاری را باور کنیم یا ژست های دلسوزی؟

مسئله ای که در حال حاضر مورد بحث می باشد این است که چگونه این همه استقلالی و فولادی به این ویروس مبتلا شده و از بین ۱۶ تیم حاضر در لیگ، این دو به کانون کرونا تبدیل شدند؟

شیوا دورانگر – خبرنگار: با گذشت کمتر از ۵ ماه از حوادث نقش جهان که با حواشی زیادی همراه بود، همان اتفاقات به شکل دیگری دوباره تکرار شد و اینبار نوبت استقلالی و فولادی ها بود که از رفتن به زمین مسابقه امتناع کنند.شاید بگویید عذر این دو تیم بخاطر ابتلای تعدادی از بازیکنان شان به کرونا موجه بوده است و دلایل آنها با سپاهانی که برای دیر رسیدن به استادیوم سناریو چید تفاوت دارد. قطعا همینطور است، اما این فقط بخشی از ماجراست;بخشی که در ظاهر دیده می شود و حقایقی را که پشت پرده اتفاق افتاده پنهان گذاشته است.بماند که این دو تیم  به روش سپاهان به قانون دهن کجی کرده و برای علاقمندان فوتبال و تیم حریف ارزش قائل نشدند و به میل خود مسابقه را کنسل کردند. مسئله ای که در حال حاضر مورد بحث می باشد این است که چگونه این همه استقلالی و فولادی به این ویروس مبتلا شده و از بین ۱۶ تیم حاضر در لیگ، این دو به کانون کرونا تبدیل شدند؟

افشاگری آذری
آبی ها که ادعا می کنند این ویروس را از سفر به اهواز سوغاتی گرفته اند و تا قبل از آن در صحت و سلامت کامل بودند.ادعایی که خشم فولادی ها را به دنبال داشت و مدیر عامل این باشگاه در صحبتی تامل برانگیز گفته است استقلالی‎ها پیش از بازی با فولاد پروتکل‌های بهداشتی را زیر پاگذاشته و دروازه‌بان دوم این تیم در اهواز به آرایشگاه رفته است و همان شب برخی از بازیکنان این تیم در یکی از کثیف ترین فلافل فروشی اهواز سفارش غذا داده‌اند! و در ادامه هم گفته است فیزیوتراپ استقلال که به ویروس کرونا مبتلاست بازیکنان این تیم را در همان وضعیت تحت درمان قرار می‌داده است تا به نوعی با این حرف گفته باشد که ویروس از خود مجموعه استقلال به این تیم منتقل شده است.که این صحبتها از طرف استقلالی ها بدون جواب نماند و سعید رمضانی هم گفته است : اگر مدیرعامل فولاد شنیده که بازیکنان ما در اهواز فلافل خورده‌اند ما هم شنیده‌ایم که به یک بازیکن تیمشان گفته‌اند اگر مقابل استقلال بازی نکنی قراردادت را کم می‌کنیم!
فعلا که بازار افشاگری و لو دادن حسابی داغ است.همینطور که دوستان سرگرم بگم بگم هستند بد نیست یادآوری کنیم کرونا کماکان میهمان ماست و اگر قرار باشد فوتبالی ها به این رفتارهای بچگانه ادامه داده و همچنان پروتکل ها را نادیده بگیرند نه لیگ فوتبال که کل جامعه را به خطر خواهند انداخت.

عکس های یادگاری را باور کنیم، یا ژست دلسوزی ؟
گیریم تعداد کرونایی های استقلال به حد نصاب مورد نظر رسید و غیبت شان مقابل پارس جنوبی موجه شد، دو هفته به قرنطینه رفته و بازی هایشان به تعویق افتاد.اصلا لیگ هم تعطیل شد آیا تضمینی وجود دارد که فوتبالیست ها دیگر کرونا نگیرند؟همانطور در زمانی که لیگ تعطیل بود تعدادی از بازیکنان دچار این ویروس شدند، شک نکنید باز هم این اتفاق رخ خواهد داد.زیرا بازیکنان نه آنطور که باید خود را قرنطینه می کنند و نه موارد بهداشتی را رعایت می کنند.شک نکنید زندگی ها به روال سابق دنبال می شود.یعنی فوتبالیست ها به گشت و گذار و میهمانی های خود ادامه می دهند.
در این صورت چه تضمینی وجود دارد دچار این ویروس نشده و یا آن را به خانواده های خود انتقال ندهند؟همین حالا با وجود تمام توصیه های لازم سرمربی و بازیکنان استقلال بدون ماسک در مکان های عمومی ظاهر می شوند.اصلا چرا راه دور برویم در کدام یک از دو بازی اخیر،فرهاد مجیدی را با ماسک و دستکش دیدید؟در عکس های تیمی هم که سرمربی تیم سرخوشانه بدون رعایت فاصله اجتماعی کنار شاگردانش عکس می اندازد.همین بازی اخیر با سایپا مگر آبی ها بی تفاوت به پروتکل های بهداشتی به سان سابق عکس تیمی نگرفتند یا در بازی با فولاد بعد از گل ،حلقه های شادی تشکیل ندادند؟ فولادی ها نیز همینطور. به والله اگر کسی با این شرایط در استقلال و فولاد کرونا نگیرد جای تعجب دارد.

اعتراف سرپرست استقلال به زیر پاگذاشتن پروتکل!
تازه در برنامه زنده تلویزیونی هم که سرپرست آبی ها بقول خودش جلوی ۸۰ میلیون بیننده گفت پروتکل‌های بهداشتی شوی تبلیغاتی ست و آن را در  زمان بازی ها رعایت نکرده اند ،چون سرمربی تیم از آنها چنین مسئله ای را خواسته است!
به راستی تکلیف باشگاهی که تعمدا پروتکل ها را رعایت نمی کند چیست؟رفتار استقلالی ها به گونه ای است که انگار بدشان نمی آید کرونا بگیرند. که اگر اینطور باشد باید فاتحه این فوتبال را خواند،چرا که از فردا این رویه در تیمهای دیگر هم باب خواهد شد.گرچه که همین حالا حرف و حدیث درباره تست های مثبت و منفی تیمها کم نیست و برخی ها برای رسیدن به منافع خود پنهان کاری کرده یا ادعا می کنند مشکوک به کرونا هستند. چه خوب است که فدراسیون فوتبال مانند کشور ایتالیا برای باشگاه ها این قوانین را بگذارد که در صورت رعایت نکردن پروتکل با جریمه‌های مالی و اخراج از لیگ رو به خواهند شد،شاید که بساط این فریبکاری ها از میان برداشته شد.

وقتی مجیدی در قبال جامعه احساس مسوولیت ندارد
جالب اینجاست که استقلالی ها ظاهری حق به جانب به خود گرفته و ادعا می کنند جان آدمها برای آنها بسیار اهمیت دارد.به طوری که مجیدی در پیامی تند فدراسیون و معاون وزیر را خطاب داده است و گفته است حریرچی نباید نسبت به جان ورزشکار بی تفاوت باشد. اما می بینیم خود او که باید در این زمینه پیشگام باشد ، بدون ماسک و دستکش سر تمرینات و فضای عمومی حاضر  می شود! مثلا تصویری از سرمربی استقلال در فضای مجازی وجود دارد که او را در تعمیرگاه بدون ماسک در کنار دو تعمیرکار زن نشان می دهد تا این سوال به وجود بیاید که مجیدی که اینقدر نگران خوانواده و بازیکنان خود است چرا بدون ملاحظه در جامعه ظاهر می شود؟مگر آن دو تعمیرکار خانم انسان نبودند و خانواده ندارند؟ اگر مجیدی ناقل کرونا به آنها باشد چه کسی پاسخگو  است؟ بد نیست سرمربی استقلال که می گوید مسؤول سلامتی بازیکنان خود است این مسوولیت را نسبت به افراد جامعه هم داشته باشد و بداند که فاجعه وقتی رخ می دهد که او به کوچک تا بزرگ تیمش دستور داد پروتکل ها را رعایت نکنند. در چرخه شیوع از مقام بالا دست تا مردم عادی همه مسوول هستند،مجیدی و امثال او وقتی می توانند دم از بها دادن به سلامت لیگ بزنند و یا کسی را مقصر ابتلای بازیکنان خود بدانند که خود موارد بهداشتی را رعایت می کردند ،ولی می بینیم که علی رغم دستور اخیر رییس جمهور به استفاده اجباری از ماسک برای اقشار جامعه،سرپرست استقلال این کار را نمایشی تلقی کرده و با ریسک آن جان صدها نفر را به خطر می اندازد.تا وقتی استقلالی ها اینگونه رفتار می کنند نباید انتظار داشته باشند کسی به صداقت حرفهای آنها شک وارد نکند و اگر فدراسیون به دنبال راست آزمایی می گردد ریشه در رفتارهای خود آنها دارد.اگر استقلالی ها به گفته های خود ایمان دارند نباید ناراحت می شدند،چرا که از قدیم گفته اند آن را که حساب پاک است،از محاسبه چه باک است.ولی در همین چند روز شاهد بودیم که چطور حرفهای استقلالی ها دو تا شد و هر چه زمان گذشت تعداد مبتلایان رو به کاهش رفت.

زمینه چینی سازمان لیگ برای آرام کردن معترضان؟
روز گذشته بیمارستان مسیح دانشوری نتیجه تست کرونا ۶۱ نفر از بازیکنان و کادر فنی استقلال را که در تاریخ ۱۳ تیرماه در محل تمرین تیم انجام شده بود را از این قرار اعلام کرد; یکی از پزشکان تیم و ۱۱ نفر از از بازیکنان.این در حالی است که یک شب قبل با تایید سرپرست این باشگاه در برنامه فوتبال برتر معلوم گردید که ۸ بازیکن به همراه ماساژور تیم مبتلا هستند.ماجرا از این قرار است که از جمع ۶۱ نفر هنوز نام مدافع و مربی خارجی استفلال از لیست این تیم خارج نشده است و  پس از مصدومیت داریوش شجاعیان نام این بازیکن که گفته می شود یکی از کرونایی هاست از لیست استقلال خارج شده است. دو بازیکن تیم امید هم هستند که در لیست نبوده و  کرونای آنها مثبت شده است، بنابراین بنظر می آید آمار کرونایی های استقلال کمتر از ۲۵ درصد است.ولی در نهایت بدون هیچ پیش داوری باید منتظر نتیجه نهایی تست ها ماند.گرچه در این میان چیزی که عجیب و شبهه برانگیز بود صحبت های سهیل مهدی در برنامه زنده تلویزیونی است که  قبل از گرفتن جواب قطعی تست ها تعداد کرونایی ها استقلال و فولاد را مورد تایید قرار داد!! تا این ذهنیت به وجود بیاید که سازمان لیگ بنا دارد ذهن ها را برای اعلام این خبر که ظرفیت کرونایی ها دو باشگاه به ۲۵ درصد رسیده آماده کرده و به نوعی صدای اعتراض تیم هایی که خواهان ۳ بر صفر شدن بازنده شدن این دو تیم بودند را ساکت کند!

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه