همراه ما باشید

یاقوت سرخ

یاقوت سرخ

پیروزی نیوز - یاقوت سرخ

بدون شک مهدی ترابی را باید ستاره بی‌چون و چرای پرسپولیس در فصل نوزدهم بدانیم; بازیکنی که تا به اینجای فصل ۱۰ گل زده و ۵ پاس گل را از خود بر جای گذاشته است.

شیوا دورانگر- خبرنگار: تیم پرسپولیس در هفته بیست و چهارم لیگ برتر موفق شد با یک گل تیم ماشین سازی را در تبریز شکست دهد و با ۵۶ امتیاز به صدرنشینی‌ خود در جدول رده بندی مسابقات ادامه دهد. طبق روال چند هفته گذشته باز هم ترابی درخشید و گل پیروزی بخش پرسپولیس را به ثمر رساند.این بازیکن که در شروع دوباره لیگ برتر برابر پیکان غایب بود،در بازی با شاهین یک گل ۳ امتیازی زد و این هفته هم در تبریز از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد. بدون شک مهدی ترابی را باید ستاره بی‌چون و چرای پرسپولیس در فصل نوزدهم بدانیم; بازیکنی که تا به اینجای فصل ۱۰ گل زده و ۵ پاس گل را از خود بر جای گذاشته است.

شماره ۹ و گل های سه امتیازی
برترین گلزن پرسپولیس تاکنون ۵ بار موفق شده برای تیمش گل ۳ امتیازی بزند که این آمار قابل توجهی برای یک هافبک به شمار می رود. ترابی ابتدا دروازه پارس جنوبی را در نخستین هفته لیگ باز کرد و سپس در بازی هفته دهم مقابل فولاد تک گل برتری تیمش را از روی نقطه پنالتی زد.او در دور برگشت هم ناجی پرسپولیس مقابل پارس جنوبی لقب گرفت و گل سه امتیازی ارزشمندی را برای تیمش به ثمر رساند. همانطور که اشاره شد او در بازی مقابل شاهین یک گل زد و این هفته نیز که با گلزنی برابر ماشین سازی توانست سه امتیاز برای تیمش به ارمغان آورد.ترابی تا به اینجای فصل به تنهایی ۱۵ امتیاز را برای تیمش به ارمغان آورده است و با گل ها و پاس گل های خود در ۶ بازی تاثیر غیر مستقیم گذاشته است.به عبارتی ۱۸ امتیاز را با مشارکت سایر بازیکنان برای پرسپولیس به ارمغان آورده است.

اثرگذاری ترابی و علیپور روی ۷ گل
جالب است که بدانید نیمی از گل های ترابی را علی علیپور برای این بازیکن ساخته است.در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل پارس جنوبی این شماره ۷۰ پرسپولیس بود که ترابی را در موقعیت گلزنی قرار داد.در جریان برتری دو بر یک مقابل پیکان باز هم روی همکاری با علیپور گل اول تیمش را زد.ترابی در برابر ذوب آهن پنالتی که علیپور گرفته بود را به گل اول بازی تبدیل کرد. مشابه همین اتفاق در بازی اخیر تکرار شد و ترابی با پنالتی که علیپور گرفته بود دهمین گل فصلش را ثبت کرد.جالبتر اینکه ۲ گل از ۸ گل علیپور را هم ترابی ساخته است.در بازی رفت مقابل شاهین بوشهر ترابی با ارسال دقیق خود طلسم گلزنی این مهاجم را شکست و چند هفته بعد در جریان برتری مقابل گل گهر یکی از دو گل بازی را برای علیپور ساخت. گرجه اگر این مهاجم قدر پنالتی که ترابی در بازی رفت با ماشین سازی گرفت را می دانست،حالا ۹ گله شده بود و می توانست پنالتی زن اول پرسپولیس باشد. اما مهم این است که ستاره های پرسپولیس در فضایی دوستانه بر سر آقای گلی رقابت می کنند و منافع تیمشان را در الویت قرار می دهند.علیپور و ترابی هر جا که حس کنند دیگری موقعیت بهتری برای گلزنی دارد از دادن پاس به رقیب خود فرو گذار نیستند،البته که این اتفاق بدون درک و شناخت متقابل از هم ممکن نبود، وگرنه آنها به اتفاق هم می توانستد ۷ گل را ثبت کنند و ۲۱ امتیاز را با همکاری هم بدست بیاورند .

لک مقهور ترابی شد
همانطور که اشاره شد علیپور در بازی رفت یک پنالتی را برابر ماشین سازی از دست داد.این اتفاق در جام حذفی تکرار و سرانجام ترابی در سومین دوئل دو تیم توانست لک را فریب دهد و برخلاف جهت این دروازه بان ضربه اش را به تور بچسباند.

رکورد شکنی پرسپولیس در تبریز
پرسپولیس در بازی مقابل ماشین سازی برای نهمین بار پیاپی در خانه حریفانش پیروز شد و در تاریخ لیگ برتر رکوردار شد.
استارت این اتفاق از هفته هشتم و بازی مقابل شاهین زده شد و تا بازی با ماشین سازی ادامه داشت.در واقع سرخ ها بعد از دو باختی که در هفته های ابتدایی مقابل تراکتور و شهرخودرو بدست آوردند دیگر شکست نخوردند و تا به اینجای فصل ۳۰ امتیاز در ۱۲ بازی(خارج از خانه) کسب کرده اند،که یک امار فوق العاده برای شاگردان گل محمدی محسوب می شود. خصوصا که انها در خانه حریفان فقط سه گل خورده و ۲۱ گل به ثمر رسانده اند.نزدیک تعقیب کننده پرسپولیس در جدول بازی های خارج از خانه، تیم فوتبال سپاهان است که تقریبا نصف این تیم امتیاز بدست اورده است.شاگردان قلعه نویی در خانه حریفان ۱۷ امتیاز کسب کرده اند.

محک شجاع در پست جدید
گل محمدی در حالی یک رکورد جدید را در تبریز به ثبت رساند که غایبان سرشناسی داشت.از امیری و عالیشاه مصدوم گرفته تا بیرانوندی که لژیونر شده است،اما در این بین بیشتر از همه غیبت مدافعان چپ تیم چشمگیر بود و با حضور غیرمنتظره شجاع در این پست همراه شد.این بازیکن که تخصص بازی در اخرین نقطه خط دفاعی را دارست قبلا به عنوان مدافع کناری بازی کرده بود.البته در سمت راست خط دفاعی و برای اولین برای در  پست دفاع چپ محک خورد و اتفاقا نمایش خوبی هم داشت.

شماره ۲۶ بعد از یکسال بازگشت
سعید حسین پور که با نظر برانکو از تیم های پایه به تیم اصلی پرسپولیس راه یافت در فصل هجدهم چند باری فرصت بازی یافت.حسین پور یادآور روزهای عجیب محرومیت است و حماسه سازی هایی که فراموش نشدنی است. این بازیکن را هم بعد از بازشدن پنجره پرسپولیس دیگر در زمین ندیدیم. آخرین حضور حسین پور در دیدار رفت با پارس جنوبی بود که تقریبا یک فصل و نیمی از آن روزها می گذرد.اما همین که یحیی گل محمدی به این هافبک خوش تکنیک در غیاب کامیابی نیای محروم اعتماد کرد جای خوشحالی دارد،خصوصا که حسین پور بازی قابل قبولی را توانست از خودش به نمایش بگذارد و مطمئنا اگر بیشتر میدان ببیند حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

ماشین سازی همچنان در حسرت برد
پرسپولیس در سومین تقابل لیگ برتری خود مقابل ماشین سازی پیروز شد تا همچنان روند ناکامی های این تیم در نیم فصل دوم ادامه داشته باشد. سفیدپوشان تبریزی بعد از برد یک بر صفر برابر استقلال در هفته شانزدهم دیگر رنگ پیروزی را به خود ندیدند و برای هشتمین بار متوالی شکست خوردند تا همچنان در حسرت برد باشند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه