همراه ما باشید

بیرانوند: در بلژیک جشن قهرمانی می گیرم

بیرانوند: در بلژیک جشن قهرمانی می گیرم

پیروزی نیوز - بیرانوند: در بلژیک جشن قهرمانی می گیرم

علیرضا بیرانوند گفت: امیدوارم هر چه زودتر کرونا برود تا هواداران همراه پرسپولیس قهرمانی را جشن بگیرند.

مرضیه دارابی – خبرنگار: علیرضا بیرانوند دو بار به فرودگاه رفت تا بتواند به تیم جدیدش بپیوندد اما هر بار مشکلی سد راهش شد و نتوانست راهی بلژیک شود. او باید در تاریخ معینی در تمرینات تیم جدیدش حاضر می شد، اما در این بین دردسرهایی برای بیرو پیش آمد.
بلژیکی ها گفته بودند او ۲۵ خرداد باید قراردادش را امضا کند اما قوانین اتحادیه اروپا درباره کرو و سپس مشکلات خروج از کشور مانع از انجام این سفر شد. سرانجام دروازه‌بان ملی پوش آنتورپ برای حضور در این تیم، بامداد روز گذشته (دوشنبه) عازم بلژیک شد.
اتفاقات اخیر و نیازی که آنتورپ به علیرضا بیرانوند داشت، اختلافاتی بین این دروازه بان و باشگاه پرسپولیس هم به وجود آورد، اما حالا او راهی تیم جدیدش شده است.
او در سال های اخیر چند بار با پیشنهاداتی خوب مواجه شد اما وقتی دید که پرسپولیس به او نیاز دارد، ماند. حالا وقت رفتن فرا رسیده و بیرو می خواهد رویاهای بزرگش را در بلژیک و فوتبال اروپا دنبال کند.
بیرانوند هرچند نقشی کلیدی در قهرمانی های سال های اخیر سرخپوشان داشته و امسال نیز عملکرد خوبی درون دروازه تیم داشت، اما پیش از مسجل شدن پوکر قهرمانی ایران را ترک کرده است.
در آخرین لحظاتی که بیرانوند در میان بدرقه دوستانش در حال ترک ایران بود، پای آخرین صحبت هایش نشستیم. مصطفی سلیمانی وکیل بیرانوند در مورد مشکل خروجی علیرضا که دفعه قبل مانع از سفر او به بلژیک شده بود، گفت: علیرضا دانشجو بود و این مشکل به وجود آمد هر دانشجویی بخواهد برای کار به کشورخارجی برود حتما باید یک سری کارها در سازمان نظام وظیفه انجام شود که کارها پیگیری و خوشبختانه مشکل مرتفع شد.
او همچنین در مورد اینکه چقدر احتمال دارد که بیرانوند در جشن پوکر قهرمانی قرمزپوشان حضور داشته باشد؟ هم به خبرنگار روزنامه پرسپولیس گفت: «علیرضا در این سال ها بازیکن پرسپولیس بود و خیلی هم زحمت کشید. او امسال هم نقش موثری در قهرمانی داشت. اگر پرسپولیس اقدام کند و آنتورپ هم موافقت کند، علیرضا دوست دارد در جشن شرکت کند. این یک توافق نامه سه جانبه هست.»
گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با یار کلیدی سرخپوشان در سال های اخیر را در زیر می خوانید:

-بالاخره طلسم شکست و داری به بلژیک می روی.
خداراشکر که من اینجا هستم (فرودگاه). امیدوارم که اتفاق خوبی بیفتد و این بار بتوانیم پرواز کنیم. واقعا شرایط خیلی سختی بود، روزهای سختی را در این مدت پشت سر گذاشتم. از موقعی که از پرسپولیس جدا شدم و حق تمرین با تیم را نداشتم وضعیت سخت تر شد. دوست داشتم زودتر بروم واقعا داشتم اذیت می شدم. دو بار به فرودگاه آمدم اما نشد، یک بار به خاطر کرونا و یک بار هم خروجی. حالا از همه کسانی که در این مدت برای حل مشکلم تلاش کردند، تشکر می کنم. از تمام کسانی که زحمت کشیدند که خروجی من صادر شد ممنونم. از حبیب کاشانی هم تشکر می کنم که خیلی برای کارم تلاش کرد. از نیروی انتظامی هم که همکاری کردند این اتفاق رخ داد و سازمان نظام وظیفه همین طور. امیدوارم بتوانم تمام این تلاش ها و محبت ها را با بازی های خوبم جبران کنم و همه را سربلند کنم.

-اولین بازی ای که در لیگ بلژیک انجام می دهی، فینال جام حذفی است، یعنی شروعت در آنجا هم می تواند با جشن قهرمانی باشد.
امیدوارم این اتفاق بیفتد و همانظور که پرسپولیس اینجا جشن می گیرد، من هم آنجا یک جشن کوچک قهرمانی بگیرم. هرچند خیلی دیر دارم به تیم اضافه می شوم و آنها حدود ۲۵ روزی هست که تمرینات گروهی را شروع کرده اند. شرایط برای من خیلی سخت است. ۱۵-۱۶ روز تا فینال جام حذفی وقت دارم که این زمان کمی هست. باید خیلی تلاش کنم تا اگر با صلاحدید کادرفنی قرار شد در زمین باشم، بتوانم به تیم کمک کنم.

-امکان دارد برای جشن پوکر قهرمانی به ایران برگردی؟
من که خیلی دوست دارم در این جشن باشم. هرچند کار قهرمانی در این چند تا بازی که نیستم مشخص می شود. من خودم را جزو بچه های پرسپولیس دراین قهرمانی می دانم. همه خیلی زحمت کشیدیم و واقعا هم دوست داشتم در این چهارمین قهرمانی کنارپرسپولیس باشم. دوست دارم بچه ها در بازی های باقی مانده به قهرمانی فکر نکنند و بازی بعد را هم ببرند. باید با تمرکز بالا بازی کنند. دوست هم دارم در این جشن حضور داشته باشم. هواداران هم دوست دارند در جشن باشند. امیدوارم هر چه زودتر کرونا برود و بازیکنان بتوانند جلوی هواداران جشن قهرمانی بگیرند و من هم حضور داشته باشم.

-حالا که داری می روی، چه صحبتی با هواداران داری؟
از هواداران بابت ۴ سال حمایت شان از من ممنونم. از همه مردم عزیزم. من بازیکن ملی هستم، از هواداران سایر تیم ها، استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و… هم که به عنوان بازیکن ملی پوش حمایتم کردند در این سال ها، ممنونم. از همه بیشتر از هواداران پرسپولیس. همچنین از همه رسانه ها و همه کسانی که از وقتی وارد ورزش حرفه ای شدم، حامی ام بودند. شرایط سختی پیش رویم هست، باید آنجا بجنگم. امیدوارم همه از من حمایت کنند، دوست دارم همه به من انرژی بدهند. در این مدت هم به من ثابت شد، هر وقت هواداران به من انرژی دادند توانستم با تمرکز بالا کارم را انجام دهم. امیدوارم هواداران دعایم کنند، دلم برای شان تنگ شده، ان شاءالله که آنجا خوشحال شان کنم و به تیم های مطرح و بزرگتر بروم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه