همراه ما باشید

حذف محترمانه

حذف محترمانه

پیروزی نیوز - حذف محترمانه

یکی از دلایلی که باعث شده رسن از وضعیتش در پرسپولیس راضی نباشد این است که مدیران قبل از رسول پناه هم با وعده و وعید سعی می کردند این ستاره را از سر خود باز کنند.

شیوا دورانگر- خبرنگار: هافبک عراقی پرسپولیس به شدت از بدقولی مدیران پرسپولیس ناراحت است. بشار رسن که بخش زیادی از قرارداد این فصل خود را طلبکار است، هنوز نتوانسته پول خود را از باشگاه بگیرد. این در حالی است که رسول‌پناه وعده داده بود تا قبل از بازی با پیکان مطالبات این بازیکن را پرداخت می کند.ولی با گذشت دو هفته هنوز مدیرعامل پرسپولیس به قول خود عمل نکرده است و این موضوع زمینه دلخوری بشار رسن را فراهم آورده است.این بازیکنان عراقی برخلاف بازیکنانی مثل کرار جاسم و عمادرضا که بی نظم و جنجالی بودند، بازیکن بی حاشیه ای بوده و در چند فصلی که در فوتبال ایران حضور داشته است حرفه ای رفتار کرده و در مقابل همه بدعهدی های مالی پرسپولیس نسبت به خود صبورانه رفتار کرده است.ولی هر شخصی آستانه تحملی دارد و بنظر می رسد ظرفیت بشار پر شده است که این اصلا نشانه خوبی نیست،زیرا او جزو تاثیرگذارترین نفرات تیم محسوب می شود و این مسئله در بازی های اخیر کاملا مشهود بوده است.

بشار روز گذشته در گفتگویی که با یکی از رسانه ها داشت درباره این موضوع گفته است: باشگاه پرسپولیس چندین بار به او قول و نامه داده است که حداقل دریافتی اش را به میزان دریافتی سایر نفرات برساند اما این اتفاق هنوز رخ نداده است.
بشار با بیان اینکه از بد قولی های مدیران باشگاه خسته شده،گفته است که مدیران باشگاه فقط به او می گویند برای دریافت پول خود صبر کند و قرار است به او دلار بدهند زیرا برای شان سخت است دلار را به تومان تبدیل کنند، اما این کار را هم انجام ندادند!
هافبک عراقی پرسپولیس که حسابی دلخور است،بنظر دیگری اعتماد خود را هم بخاطر وعده هایی که عملی نشده از دست داده است و از این موضوع پشیمان است.چون این بازیکن با وعده دریافت دو سوم مطالباتش حاضر شد به ایران برگردد و پرسپولیس را در ادامه لیگ همراهی کند.اما مقداری از طلبش را به او دادند و در حالیکه قرار بود مابقی پولش را قبل از بازی با پیکان پرداخت کنند هنوز این اتفاق رخ نداده است. و بخاطر همین موضوع بشار از دست مدیران پرسپولیس شاکی است و می گوید به حرف مدیران باشگاه اعتماد کردم و پذیرفتم که پس از واریز دلار به حساب باشگاه پولم را بدهند اما باز هم به وعده شان عمل نکرده و مرا منتظر نگه داشتند.
متاسفانه این بدقولی ها در گذشته هم وجود داشته است و یکی از دلایلی که باعث شده رسن از وضعیتش در پرسپولیس راضی نباشد این است که مدیران قبل از رسول پناه هم با وعده و وعید سعی می کردند این ستاره را از سر خود باز کنند.
در زمان مدیریت عرب حتی اینطور بنظر می رسید که الویت باشگاه حفظ بازیکنان داخلی است و مدیران وقت بخاطر مشکلات ارزی و بالا رفتن قیمت دلار تمایل دارند که خارجی ها را رد کنند.حتی عرب چندین بار در صحبت های خصوصی که با خبرنگاران داشت گفته بود که اگر بازیکن ایرانی خوب در سطح بشار پیدا شود،بی تمایل نیست که این بازیکن را کنار بگذارد،اما از جایی که مربیان وقت پرسپولیس مخالف جدایی رسن بودند و بازیکنی که بتواند جای او را پر کند یافت نشد، خصوصا که بعد از جدایی برانکو، حساسیت هواداران نسبت به این موضوع بیشتر شد و باشگاه برای اینکه جلوی هجمه ها را بگیرد رسن را حفظ کرد.
این داستان در شروع فصل امسال هم وجود داشت و مدیران وقت بی میل نبودند که رسن را رد کنند و شرایط را به قدری برای این بازیکن سخت کردند که او خودش خسته شده و قید ماندن در پرسپولیس را بزند.این سناریو در مورد رادو هم تکرار شد و اسم این گلر کروات حتی در لیست فروش قرار گرفت،بدون اینکه سرمربی وقت تیم یعنی کالدرون باخبر باشد،ولی باز هم بخاطر اینکه گلری در سطح و اندازه رقابت با بیرانوند وجود نداشت،رادوشوویچ حفظ شد.البته فشار هواداران را نباید در این اتفاق نادیده گرفت،همان جریانی که رسن را در پرسپولیس نگه داشت.وگرنه همه شاهد بودند برای اینکه این بازیکن را فراری دهند، چند بار او را تا پای مذاکره کشانده و چقدر روند کار را طولانی کرده و یک رقم بسیار پایین را برای توافق پیشنهاد داده تا او دلسرد شود.
در دوران مدیریت انصاری فرد این کشمش ها و وعده ها ادامه داشت و بشار چندین بار مصاحبه کرد و از پیشنهادات خارجی و گلایه هایش خود نسبت به مدیریت وقت گفت اما این را هم نباید ندیده گرفت که انصاری فرد صد و پنجاه هزار دلار از قسط اول ترانسفر بیرانوند به بشار بابت طلب فصل قبلش داد

و فاجعه همینجا بود که چرا بشار با گذشت نیمی از فصل که بسیاری از بازیکنان ایرانی دستمزد امسال خود را گرفته باید از فصل گذشته طلبکار باشد؟گرچهاین را هم نباید نادیده بگیریم که در این شرایط اقتصادی پرداخت پول به خارجی ها آسان نیست. پرسپولیس برای پرداخت دستمزد رسن با دلار امروز باید رقمی نجومی را پرداخت کند،البته این آشی که عرب برای پرسپولیس پخت ،چرا که اگر او قرارداد رسن را دو برابر نمیکرد،شاید الان باشگاه راحت تر می توانست طلب این بازیکن را پرداخت کند.

در هر حال اگر اتفاق خاصی نیفتد مدیران باشگاه قصد دارند طلب بشار را به زودی پرداخت کنند.ظاهرا باشگاه آنتورپ بعد از تست پزشکی بیرانوند قرار است مبلغی در حدود ۳۰۰  دلار به حساب باشگاه پرسپولیس بریزد که مدیران تیم می توانند با این پول بدهی هافبک عراقی پرداخت کنند.اگر ای تی سی بیرانوند برسد ۳۰۰ دلار دیگر به حساب پرسپولیس واریز خواهد شد. در هر صورت این هفته حساب باشگاه پر میشود و حالا باید منتظر عملی شدن وعده های مدیران ماند و دید که آیا آنها طلب این بازیکن را می پردازند و قدمی برای حفظش خواهند برداشت یا سیاست مدیران قبلی را در پیش گرفته و  توپ را در زمین بشار انداخته که او گل به خودی بزند!
ناگفته نماند که قرارداد رسن با پرسپولیس تا پایان فصل اعتبار دارد و باشگاه هنوز به این هافبک عراقی پیشنهاد تمدید نداده است.نکته این است که پرسپولیس اگر این بازیکن را از دست دهد جانشینی در پست او ندارد و با توجه به اینکه سرخابی حق خرید بازیکن خارجی ندارند،باید رو به انتخاب گزینه های داخلی بیاورد.اما با احترامی که به همه بازیکنان داخلی وجود دارد،بازیکنی که در سطح پرسپولیس باشد وجود ندارد و در این شرایط عاقلانه ترین تصمیم حفظ رسن است، بازیکنی که چندین سال در پرسپولیس است،در این تیم رشد کرده،تجربه بدست آورده و مورد علاقه سرمربی تیم است.رسن این فصل  یکی از آماده ترین های لیگ بوده و نقش چشمگیری در برنامه های هجومی پرسپولیس داشته است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه