همراه ما باشید

آغاز ماجراجویی‌های بیرو

آغاز ماجراجویی‌های بیرو

پیروزی نیوز - آغاز ماجراجویی‌های بیرو

 

علیرضا بیرانوند، سرانجام بامداد دوشنبه و پس از ۲ مرتبه تلاش نافرجام، موفق شد ایران را به مقصد بلژیک ترک کند و فرودگاه امام خمینی، ساعت ۰۵:۳۰ شاهد رد شدن سنگربان شماره یک پرسپولیس و تیم ملی ایران از جایگاه CIP بود. علیرضا در سکوت نسبی خبری تهران را ترک کرد و پس از وقفه‌ای کوتاه در کشور قطر، راهی بلژیک شد تا بالاخره رویای ترنسفر شدنش به حقیقت بپیوندد.

در شماره‌های گذشته از روزنامه پرسپولیس، در گزارش‌های اختصاصی و به طور مفصل از تدارک برنامه‌های ویژه برای علیرضا بیرانوند به محض ورودش به یکی از زیباترین شهرهای جهان گفتیم و اکنون، گزارش اختصاصی از اولین روز حضور علیرضا بیرانوند در بلژیک را می‌خوانید:

علیرضا بالاخره به بلژیک رسید

علیرضا ساعت ۱۷:۰۰ به وقت استاندارد ایران وارد مرز کشور بلژیک شد و بلافاصله پس از فرود هواپیما در فرودگاه بروکسل، با استقبال هموطنان، طرفداران رویال آنتورپ و مسئولان باشگاه بلژیکی مواجه شد. مارک یانسنس، نماینده باشگاه رویال آنتورپ به همراه مترجم باشگاه بلژیکی که اصالتی ایرانی دارد و مسلط به زبان‌های فارسی، انگلیسی و هلندی است، برای خوشامدگویی به علیرضا در فرودگاه بروکسل حاضر بودند.

علیرضا در بدو ورود به بلژیک، تست کووید-۱۹ داده و در صورتی که طی امروز و فردا، پاسخ این تست منفی گزارش شود، علیرضا بلافاصله راهی تست‌های پزشکی و پس از آن نیز در تمرینات تیم رویال آنتورپ حاضر خواهد شد.

ورود به سرزمین الماس

فاصله آنتورپ با بروکسل، چیزی حدود ۳۰ دقیقه رانندگی است و علیرضا به همراه ماشین شخصی مترجمش، از بروکسل به آنتورپ رفته و پس از دریافت کلیدهای آپارتمان مجلل تدارک دیده شده برای اسکان، راهی هتل شده تا پس از تامین اثاثیه آپارتمان توسط باشگاه بلژیکی، راهی منزل شخصی شود.

محل تمرین باشگاه رویال آنتورپ در منطقه دورن واقع شده و منزل مسکونی علیرضا در ویژنوژم است. منطقه مسکونی بسیار سرسبز، با آب و هوای مناسب و با فاصله‌ای حدوداً ۱۰ دقیقه تا دورن. اما از لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز شهر آنتورپ حرفهای زیادی برای گفتن دارد. این شهر به عنوان یک بندرگاه شمالی، با پیشینه‌ای تاریخی، شرایط بسیار ایده آلی برای افراد با سایر ملیت‌ها دارد و ۱۶۶ ملیت متفاوت را در خود جای داده است. آنتورپ در بلژیک، یکی از مهم ترین مراکز بین المللی تجارت الماس در جهان است و نرخ تجارت الماس روزانه در این شهر ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

باز هم مشکل زبان فوتبالیست ایرانی

مترجم باشگاه بلژیکی که قرار است فعلاً و در مواقع ضروری برای صحبت کردن به همراه بیرانوند باشد، تا حدود زیادی مشکل علیرضا برای برقراری ارتباط را حل می‌کند؛ اما باتوجه به بازیکنان و کادر فنی تیم رویال آنتورپ که اکثراً غیر بلژیکی هستند، بیرانوند لااقل در زمان تمرین و حضور در جمع هم‌تیمی‌هایش، مشکلی برای صحبت کردن ندارد.

در رفت و آمد روزانه نیز علیرضا احتمال دارد به مشکل بر بخورد. زبان مورد تکلم مردم آنتورپ، زبان هلندی (Dutch) و لهجه بسیار پیچیده Antwerps است؛ اما همانگونه که گفته شد، علیرضا برای ارتباط با هم تیمی‌هایش، نیازی به یادگیری این زبان ندارد؛ چرا که در تمرینات، به زبان انگلیسی صحبت میشود و سرمربی این تیم، ایوان لکو، هموطن برانکو ایوانکوویچ و بوژیدار رادوشوویچ است.

به هرحال باشگاه آنتورپ آماده است تا در صورت نیاز، سطح تکلم علیرضا بیرانوند به زبان انگلیسی را هرچه سریع‌تر بهبود ببخشد تا او در برقراری ارتباط با هم تیمی‌های جدیدش، دچار اشکال نشود.

اول تست کووید-۱۹، بعد سایر ماجرا

علیرضا که در بدو ورود با استقبال نمایندگان باشگاه بلژیکی مواجه شده بود، به دلیل شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا و سخت‌گیری بیش از حد معمول کشورهای شنگن در جلوگیری از مواجه شدن با پیک ثانویه این بیماری، می‌دانست برای آغاز به کار در کشور بلژیک باید ابتدا پاسخ تست کرونایش را دریافت کند. باشگاه بلژیکی حتی برای خوشامدگویی مناسب تر و برگزاری مراسم استقبال درخور شأن علی بیرو، قصد دارد پس از دریافت جواب تست کووید-۱۹، با حضور اصحاب رسانه و هواداران، مراسمی برای معارفه و مصاحبه تدارک ببیند.

بنابراین علیرضا تا رسیدن پاسخ تست، در هتل اقامت خواهد داشت و پس از آن می‌تواند برای تجربه سکونتی آرام، راهی منزل شخصی‌اش شود.

بیرانوند، همسایه بازیکن سابق بارسلونا و ملی پوش فرانسوی

منزل مسکونی تدارک دیده شده برای بیرانوند، همانگونه که گفته شد در منطقه ویژنوژم و در یک آپارتمان مجلل است که سایر بازیکنان آنتورپ نیز در آن سکونت دارند. از جمله همسایگان سنگربان شماره یک کشورمان می‌توان به مارتین هونگلا و دیلان باتوبینسیکا اشاره کرد. مارتین هونگلا، بازیکن کامرونی که فصول گذشته در خط دفاع تیم گرانادا در لالیگا به میدان رفت، سابقه بازی در تیم دوم بارسلونا را نیز دارد و دیلان باتوبینسیکا نیز از سال ۲۰۱۷ تا کنون پیراهن آنتورپ را بر تن می‌کند که از تیم پاری سن ژرمن به این تیم بلژیکی پیوسته و ۱۰ بازی ملی در رده جوانان با پیراهن فرانسه در کارنامه دارد.

شماره ۱ از دست رفت؟!

مدیران باشگاه بلژیکی و ایوان لکو، سرمربی تیم رویال آنتورپ چندین مرتبه اعلام کرده بودند که هرچه زودتر منتظر علیرضا بیرانوند هستند و قرار نیست شماره یک برای بیرانوند از پیش کنار گذاشته شود. بیرانوند رقیب سرسخت و جوان فرانسوی به نام ژان بوته دارد که حدوداً یک ماه است در تمرینات رویال آنتورپ شرکت کرده و بدون شک، بیشتر از علیرضا با تیم جدیدش هماهنگ است. اما آنها شماره یک فصل گذشته‌شان را از دست داده‌اند و به عنوان جایگزین، علیرضا و ژان بوته را به خدمت گرفته‌اند.

شماره پیراهن ژان بوته در برخی منابع غیر رسمی، یک نوشته شده؛ اما این درحالی است که منابع معتبر ما در کشور بلژیک، می‌گویند شماره ژان بوته برای فصل آینده، عدد ۴۶ خواهد بود و همچنین این دروازه‌بان روز شنبه، در دیدار تدارکاتی با شماهر پیراهن ۴۶ به میدان رفته. این بدان معناست که هنوز تصمیم قطعی برای انتخاب شماره یک گرفته نشده و علیرضا هنوز هم شانس بالایی برای پوشیدن شماره یک و ایستادن در قفس توری رویال آنتورپ به عنوان سنگربان اصلی دارد.

معمای مبهم فینال جام حذفی

تیم رویال آنتورپ، در اولین روز از ماه آگوست (۱۱ مرداد) در دیدار فینال جام حذفی بلژیک باید به مصاف کلوب بروژ برود و در عین حال، باشگاه بلژیکی نمی‌تواند چه از ژان بوته و چه از علیرضا بیرانوند در آن دیدار استفاده کند. زیرا نام هیچکدام از دروازه‌بانان جدید الورود این تیم بلژیکی در لیست سال گذشته بازیکنان رویال آنتورپ وجود نداشته و بنابراین، شانس داوور ماتیاش، دروازه‌بان کروات این تیم که از ژانویه در لیست رویال آنتورپ حضور داشته، برای حضور در جام حذفی بلژیک بیشتر از دروازه‌بان جوان و ذخیره این تیم در فصل گذشته است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه