همراه ما باشید

پورموسوی: تا جایی که امکان داشت تحمل کردم

پورموسوی: تا جایی که امکان داشت تحمل کردم

پیروزی نیوز - پورموسوی: تا جایی که امکان داشت تحمل کردم

سرمربی جدید تیم فوتبال پارس جنوبی تاکید کرد در تیم ملی جوانان به تنها چیزی که فکر نمی‌کردم مسائل مالی بود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، سیروس پورموسوی درباره دیدار روز گذشته این تیم مقابل شهرخودرو اظهار کرد: با توجه به این که فرصت کمی را با بچه‌ها برای این دیدار داشتیم، با تلاش بازیکنان و به خصوص بزرگان تیم بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و ۳ امتیاز را به دست آوردیم. پورموسوی در خصوص جایگاه نهایی پارس جنوبی در لیگ نوزدهم گفت: با توجه به پتانسیلی که در تیم وجود دارد، نمی‌گویم که به دنبال نگه داشتن تیم در لیگ هستیم بلکه آمده ام که به یک جایگاه مناسب و شاید هم تک رقمی برسیم.

 

در فوتبال ایران به تیم‌های پایه توجه نمی‌کنند

سرمربی پیشین تیم ملی جوانان درباره جدایی اش از این تیم گفت: یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های من جدایی از تیم ملی جوانان بود چرا که ۱۵ ماه به صورت شبانه روزی با این تیم کار کردم و بچه‌ها را از مناطق محروم کشور در این تیم جمع کرده بودم. اما با توجه به اینکه شرایط روز به روز بدتر می‌شد دیگر نمی‌توانستم ادامه بدهم. در فوتبال ایران به تیم‌های پایه توجه نمی‌کنند مگر این که در شرایط سخت قرار بگیرند. آکادمی در فوتبال ایران هیچ معنا و مفهومی ندارد، اما قول می‌دهم که اگر در تیم بزرگسالان فعالیت داشته باشم از آکادمی آن تیم استفاده کنم.

 

به تنها چیزی که فکر نمی‌کردم مسائل مالی بود

او افزود در حال حاضر همه توجه‌ها به سمت تیم بزرگسالان معطوف است، اما باید به سرمایه‌های باشگاه‌ها توجه داشته باشیم. شنیده ام که دوستان گفته اند پورموسوی به دلیل اینکه ۱۵ ماه حقوق نگرفته بود از تیم ملی جوانان کناره گیری کرد، اما من برای هر اردو و هر تمرینی با انگیزه حاضر می‌شدم. به تنها چیزی که فکر نمی‌کردم مسائل مالی بود. خدا شاهد است که اولویت اول من مسائل مالی نبود. بدون دریافت مطالبات ۲ اردوی جدید را هم آغاز کردیم و می‌دانستیم که این تیم پتانسیل صعود به جام جهانی را دارد. اما انتظار داشتیم که یک تورنومنت بین‌المللی با حضور تیم‌هایی در سطح تیم خودمان برگزار کنیم که متاسفانه نشد. پیش از موضوع کرونا در کشور تقاضای برگزاری چنین تورنمنتی را داشتم. یکی دیگر از دلخوری‌های من این بود که نمی‌توانستیم اردوی خوبی را در خارج از کشور برپا کنیم.

 

تنها ۲ ماه از قراردادم را دریافت کردم

پورموسوی در خصوص پرداخت شدن دستمزدش در تیم ملی جوانان خاطرنشان کرد: پس از استعفا حدود یک ماه پیش مبلغ ۲ ماه از حقوق من واریز شد، اما تا زمانی که در تیم ملی حضور داشتم یعنی اردیبهشت و خرداد ماه هیچ دریافتی نداشتم. از دی ماه ۹۷ در تیم ملی جوانان حضور داشتم. به هر حال ما منبع درآمد دیگری نداریم و فقط از فوتبال درآمدزایی می‌کنیم، اما خدا شاهد است که این موضوع هیچگاه در روند کاری ما تاثیری نداشت. احساس تعهد داشتیم و تیم ملی مثل یک افتخار در اختیار ما بود و تا جایی که امکان داشت تحمل کردم.

 

او در خصوص توصیه شخصی‌اش به سرمربی بعدی تیم ملی جوانان گفت: از محصص، معینی و محمدی تشکر می‌کنم. در این مدت با آن‌ها کار کردم و به آن‌ها اطلاع دادم که از هرکسی که بخواهند استفاده کنند، من به او کمک خواهم کرد و حاضرم همه اطلاعات را در اختیار او قرار بدهم. بازیکنان تیم ملی جوانان از لحاظ اخلاقی نمونه بودند و از لحاظ فنی قابلیت پیشرفت دارند. به عنوان توصیه به سرمربی جدید تیم ملی جوانان باید بگویم که این تیم قابلیت صعود به جام جهانی را دارد، اما تیم ملی جوانان باید اردوی بین المللی داشته باشد، در غیر این صورت تیم به جایی نمی‌رسد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه