همراه ما باشید

نعمتی به نام پرسپولیس

نعمتی به نام پرسپولیس

پیروزی نیوز - نعمتی به نام پرسپولیس

پرسپولیس ۱ - ۰ فولادنعمتی به نام پرسپولیس

پرسپولیس در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال به مصاف فولاد خوزستان رفت.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس در بازی هفته بیست و چهارم خود با ۲ روز تاخیر به مصاف فولاد خوزستان رفته است. گزارش لحظه به لحظه این بازی به شرح زیر است.

 

هفته بیست و چهارم، شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۸

 

ورزشگاه: آزادی

 

داور: بیژن حیدری

 

کمک‌ها: سعید علی‌نژادیان و مهدی الوندی/ داور چهارم: احمد محمدی

 

اخطار:سیامک نعمتی از پرسپولیس

 

اخراج:

 

ترکیب پرسپولیس:بوژیدار رادوشویچ، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، بشار رسن(۵+۹۰ امیر روستایی)، مهدی ترابی(دقیقه ۵۸ وحید امیری) و علی علیپور(دقیقه ۸۱ مهدی عبدی)/سرمربی : یحیی گل محمدی

 

 

 

ترکیب فولاد:احسان مرادیان، موسی کولیبالی، محمد قاسمی‌نژاد، احمد عبدالله‌زاده، محمد آبشک(دقیقه ۸۶ سینا زامهران)، وحید نامداری( دقیقه ۴۶ پریرا)، عارف آغاسی، وحید حیدریه، عباس بوعذار( دقیقه ۴۶ صایر حردانی)،‌ فرشاد احمدزاده و صالح حردانی(دقیقه ۴۶ فرزاد جعفری) / سرمربی: جواد نکونام

 

 

 

لحظه حساس:

 

دقیقه ۵: توپ برگشتی از ضربه آزاد بوعذار را محمد قاسمی‌نژاد نتوانست استفاده کند و شوت او از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

 

دقیقه ۲۱: پاس رو به جلو مهدی ترابی پشت محوطه جریمه نعمتی را در موقعیت خوبی قرار داد و این بازیکن با ضربه خود دروازه فولاد را تهدید کرد.

 

دقیقه ۲۹: بر اثر برخورد نوراللهی با احمدزاده ، داور ضربه استگاهی را در موقعیتی خوب به نفع فولاد اعلام کرد اما ارسال بازیکنان این تیم با فاصله زیادی از بالای دروازه بوژیدار به بیرون رفت.

 

دقیقه ۳۹: ارسال خلیل زاده برای نوراللهی که در محوطه جریمه حضور داشت می رفت تا دروازه فولاد را تهدید کند اما نوراللهی که برای زدن ضربه سر بلند شده بود با دروازه بان حریف برخورد کرد و نقش بر زمین شد.

 

دقیقه ۴۴:عباس بوعذار در محوطه جریمه پرسپولیس توانست دروازه سرخپوشان را تهدید کند . دفع ناقص رادوشوویچ سبب شد فولادی ها فرصت دیگری برای شوتزنی به دست آورند و خلیل زاده توپ را از روی خط دروازه در آورد.

 

دقیقه ۴۵: محمد آبشک با عبور از مدافعان پرسپولیس وارد محوطه جریمه شد اما رادوشوویچ این بازیکن را ناکام نگاه داشت.

 

دقیقه ۳+۴۵: طی چند حمله ناموفق توپ مقابل نوراللهی افتاد اما شوت او توسط دروازه بان فولاد مهار شد.

 

دقیقه ۴۹: ضربه ایستگاهی نوراللهی از پشت محوطه جریمه، با اختلاف کمی از بالای دروازه فولاد به اوت رفت.

 

دقیقه ۵۵: شوت راه دور و ناگهانی مهدی ترابی به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

 

دقیقه ۶۰: ضربه علی علیپور در دستان دروازه بان فولاد جای گرفت.

 

دقیقه ۶۵:شوت بشار رسن توسط مرادیان مهار شد.

 

دقیقه ۷۹: ضد حمله ای با همکاری علیپور و کنعانی زادگان شکل گرفت که در نهایت با عدم حفظ تعادل مدافع پرسپولیس توپ به بیرون رفت.

 

دقیقه ۸۶: پاس نعمتی در موقعیت عالی به امیری رسید، اما این بازیکن نتوانست پس از یک سر توپ، دروازه فولاد را باز کند و شوت او پس از برخورد به مدافع این تیم تبدیل به کرنر شد.

 

دقیقه ۹۰:

 

شرح گل:

 

دقیقه ۶۷(پرسپولیس ۱ – ۰ فولاد): حملات پر تعداد سرخپوشان در این دقایقی بالاخره ثمر بخش بود. سیامک نعمتی با حرکت در محوطه جریمه و جا گذاشتن بازیکن فولاد موفق شد توپ را به زیر طاق دروازه شاگردان نکونام بچسباند و گل زیبایی را بزند.

 

شرح بازی:

 

پرسپولیس در حالی پا به میدان گذاشت که مانند یکی دو هفته اخیر برای این بازی ، محسن ربیع خواه، محمد انصاری، محمد نادری و امید عالیشاه را در اختیار نداشت. مانند هفته گذشته شجاع خلیل زاده در این بازی به عنوان مدافع چپ به میدان رفت و کنعانی زادگان و سید جلال حسینی مدافعان میانی تیم بودند.

 

در نیمه نخست دو تیم موقعیت هایی داشتند که در ابتدا درخشش رادوشوویچ در دو صحنه خطراک و کم دقتی بازیکنان پرسپولیس در زدن ضربه آخر موجب شد تا این نیمه با تساوی بدون گل به پایان برسد.

 

در نیمه دوم ورق به نفع سرخپوشان برگشت. شاگردان گل محمدی که در دقایقی ابتدایی این نیمه مهدی ترابی، ستاره هفته های اخیر خود را از دست دادند اما موفق شدند با حملات پر تعداد به گل اول دست پیدا کنند.

 

با کسب این پیروزی پرسپولیس ۵۹ امتیازی شد و اختلاف خود را با رقبا به عدد ۱۵ رساند و حالا بعید است که سایر تیم ها بتوانند خود را به سرخپوشان برسانند و به زودی شاهد مسجل شدن پوکر قهرمانی به نام پرسپولیس خواهیم بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه