همراه ما باشید

سفارش شنل قهرمانی در شهر اولین‌ها

سفارش شنل قهرمانی در شهر اولین‌ها

پیروزی نیوز - سفارش شنل قهرمانی در شهر اولین‌ها

شیوا دورانگر _خبرنگار: در آخرین بازی هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال، نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه شهید بهنام محمدی میزبان تیم فوتبال پرسپولیس خواهد بود. این بازی از ساعت ۲۰:۴۵ روز جمعه به قضاوت سیدرضا مهدوی برگزار می‌شود.

 

جایگاه ۲ تیم

 

تیم نفت مسجدسلیمان که سومین حضورش را در لیگ برتر سپری می‌کند هم‌اکنون با ۳۳ امتیاز از ۲۴ بازی در جایگاه هشتم جدول رده‌بندی لیگ برتر جای دارند. شاگردان مهدی تارتار همه مشکلات عملکرد قابل قبولی در فصل جاری ارائه کرده و در شروع مجدد لیگ صاحب یک‌برد و ۲ مساوی شدند. پرسپولیس نیز مدعی اصلی کسب جام در فصل نوزدهم است و با ۵۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارد. سرخپوشان در هفته های اخیر۶ برد متوالی داشته و به دنبال هفتمین برد پی‌ در پی فصل خود در مسجدسلیمان هستند و در صورتی که این اتفاق رخ دهد قهرمان زودهنگام مسابقات لقب خواهند گرفت.

 

بی‌شکستی شاگردان تارتار در خانه

 

البته پرسپولیس کار سختی برای رسیدن به قهرمانی در مسجدسلیمان دارد، چون هیچ تیمی تا به الان نتوانسته نفتی‌ها را شکست دهد و شاگردان تارتار تنها تیمی هستند که هنوز در خانه نباخته‌اند. آن‌ها در ۱۲ بازی خانگی این فصل ۴ برد و ۸ مساوی کسب کرده‌اند. در واقع ۲۰ امتیاز از ۳۳ امتیاز این فصل خود را در خانه کسب کرده و با دریافت ۴ گل بهترین عملکرد دفاعی را هم در بین همه تیم‌ها داشته‌اند. که این نشان می‌دهد باز کردن دروازه نفت مسجدسلیمان و شکست دادن این تیم در ورزشگاه بهنام محمدی کار آسانی نیست.

 

دومین خط حمله مقابل دومین خط دفاع لیگ

 

بااینکه مهدی تارتار در تیم خود از وجود مدافع و دروازه‌بان شاخصی بهره نمی‌برد، اما نفت مسجدسلیمان هم به‌مانند اغلب تیم‌هایی که این مربی پیش از این هدایت آن را بر عهده داشته است در خط دفاعی منسجم عمل کرده است و تا به اینجای فصل بعد از پرسپولیس با ۱۵ گل خورده به همراه فولاد صاحب دومین خط دفاع مسابقات بوده است. حالا باید دید پرسپولیسی‌ها که در بازی‌های گذشته خود ۳۷ گل به ثمر رسانده و بعد از استقلال دومین خط حمله برتر لیگ را در اختیار دارند در مقابل دفاع منسجم و هماهنگ نفتی‌ها و احمد گوهری دروازه‌بان جوان این تیم که در ۲ بازی اخیر کلین شیت کرده است چه عملکردی خواهند داشت؟ در بازی رفت که مهاجمان پرسپولیس نتوانستند دروازه این تیم را باز کنند و با تک‌گل علیرضا علیزاده برابر حریف شکست خوردند.

 

برتری آماری گل محمدی مقابل تارتار

 

این آخرین باخت پرسپولیس در لیگ نوزدهم بود و بعد از آن تیم کالدرون روی نوار برد قرار گرفت و در ۱۴ بازی اخیر بی‌شکست بوده است. البته همان‌طور که می‌دانید در نیم‌فصل دوم نیمکت سرخ‌ها تغییر یافت و هم‌اکنون گل محمدی هدایت این تیم را بر عهده دارد و حال باید با همبازی سابق خود جدال داشته باشد. جالب اینکه وقتی باشگاه پرسپولیس در نیم‌فصل به دنبال جانشین کالدرون بود تارتار یکی از گزینه‌هایی بود که با گل محمدی بر سر این پست رقابت داشت و شاید اگر این مربی انتخاب نمی‌شد الان تارتار روی نیمکت پرسپولیس بود. حال باید دید رقابت در مستطیل سبز را چه کسی خواهد برد؟ ناگفته نماند که در ۸ تقابلی که این ۲ مربی پیش از این داشتند برتری از آن سرمربی پرسپولیس بوده است. گل محمدی ۴ بار با تیم‌های صبا، نفت ذوب‌آهن و پدیده موفق شده تارتار را در زمانی که روی نیمکت گهر،، گسترش، راه‌آهن و پارس جنوبی بود مغلوب خود کند. مهدی تارتار هم یک‌بار زمانی که سرمربی گسترش بود ذوب‌آهن گل محمدی را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد. گل محمدی هم ۲ بار، تیم‌های تارتار را ۴ تایی کرده است. یک‌بار با نفت تیم گسترش را و بار دیگر زمانی که مربی ذوب‌آهن بود تیم راه‌آهن تحت هدایت تارتار را.

 

طلسم را بشکن

 

تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان تاکنون ۵ بار در لیگ برتر مقابل یکدیگر قرارگرفته‌اند که حاصل آن ۴ تساوی و یک باخت برای پرسپولیس بوده است! ۲ تیم اولین بار در هفته هشتم لیگ چهاردهم برابر یکدیگر قرار گرفتند. این بازی ۲۱ شهریور ۹۳ برگزار شد و با تساوی یک- یک به پایان رسید. کیومرث چراغی برای نفت و هادی نوروزی برای پرسپولیس گلزنی کردند. آخرین جدال ۲ تیم هم که در دور رفت امسال بود و با پیروزی یک‌بر صفر شاگردان تارتار همراه بود. حال این ۲ تیم برای ششمین بار مقابل همدیگر قرار می‌گیرند و در صورتی که پرسپولیس بتواند طلسم ناکامی‌ها خود را مقابل نفت مسجدسلیمان بشکند، به اولین تیمی تبدیل می‌شود که این فصل در مسجدسلیمان پیروز شده است که این ۲ اتفاق قهرمانی پرسپولیس را قطعاً خاطره‌انگیزتر هم خواهد کرد.

 

پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان در یک نگاه

 

رتبه در جدول

 

پرسپولیس : ۱

 

نفت: ۸

 

بهترین گلزن

 

پرسپولیس: مهدی ترابی (۱۰گل)

 

نفت : عماد میرجوان (۵ گل)

 

بهترین پاسور

 

پرسپولیس: علی علیپور(۶)

 

نفت: حسین ابراهیمی(۳)

 

نتیجه بازی آخر در لیگ

 

پرسپولیس یک – فولاد صفر

 

نساجی صفر – نفت مسجدسلیمان صفر

 

نتیجه بازی رفت

 

پرسپولیس صفر – نفت یک

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه