همراه ما باشید

آخر خط

آخر خط

پیروزی نیوز - آخر خط

اولین پوکر در شهر اولین ها ثبت میشود؟آخر خط

گذشت و گذشت تا رسیدیم به یک بازی که انتظار نداریم خاص باشد ولی از جهاتی هست. پرسپولیس به اهواز می‌رود و روز بازی، باید از آن‌جا بیش از ۱۴۰ کیلومتر را با اتوبوس طی کنند تا برای مسابقه به مسجدسلیمان برسند. ابراهیم فتاحی _خبرنگار: بازی از ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه روز جمعه سوم َمرداد در ورزشگاه بهنام محمدی شهر مسجدسلیمان آغاز خواهد شد. دیاری از هفته بیست و ششم که سند قهرمانی را به نام پرسپولیس خواهد زد و همه منتظر هستیم کمی قبل از نیمه شب جمعه شاهد حضور هواداران در خیابان‌ها با پرچم‌های سرح‌شان باشیم. هواداران خوزستانی به‌ویژه اهوازی هم باید حواس‌شان باشد که اگر در پرسپولیس را هم زدند، در اطراف تیم پیدای‌شان نشود. کرونا با کسی شوخی ندارد.

 

*از شمال تا جنوب ایران در خدمت پرسپولیس

 

پرسپولیس در حالی برای این بازی آماده می‌شود که ممکن است قبل از آن قهرمان شده باشد. تیم‌های فولاد خوزستان، استقلال و تراکتورسازی تبریز، نه این که روی کاغذ هم شانسی برای قهرمانی داشته باشند. بلکه به هر حال با توجه به بازی‌های باقی‌مانده می‌توانند جمع امتیازها را به امروز پرسپولس برسانند. در اهواز تهران و مشهد برابر ذوب آهن، نساجی و شهر خودرو به میدان می‌روند. از شمال تا جنوب ایران، همه در خدمت پرسپولیس هستند تا بازی جمعه شب را تشریفاتی‌تر از آن چه هست کنند و شاید کار ثبت اولین پوکر و چهرگانه قهرمانی فوتبال ایران، همان پنجشنبه شب نهایی شود.

 

در این میان مهدی قائدی نیز همراه با همبازیانش به قول خود وفا کرد و نگذاشت پرسپولیس به آسانی قهرمان شود و تمام تلاش خود را می‌کنند تا قهرمانی پرسپولیس را ۲۴ ساعت عقب بیندازند. به نظر می‌رسد اگر بتوانند برابر نساجی قائمشهر به پیروزی برسند، جا داشته باشد به خاطر حماسه‌ای که خلق می‌کنند، دور افتخاری در آزادی بزنند.

 

*کار عجیب نفت در تهران

 

و اما این بازی برای پرسپولیس از جهات دیگری هم اهمیت دارد. آخرین شکست پرسپولیس در رقابت‌های داخلی به بازی برابر نفت مسجدسلیمان برمی‌گردد. اگر در نظر بگیریم که پرسپولیس بعد از آن بازی در ۱۴ مسابقه لیگ‌برتر به ۱۳ پیروزی رسیده است به کار بزرگی که شاگردان مهدی تاتار انجام دادند پی می‌گیریم. البته آن بازی یک جورهایی پرسپولیس را هم زیر و رو کرد و حالا طبیعی است که بازیکنان پرسپولیس به دنبال پاسخ مناسب هستند.

 

 

 

*آمار سختگیرانه نفت برابر آمار طلایی پرسپولیس

 

وقتی نام نفت مسجدسلیمان به میان می‌آید. شاید در ذهن همه این انتظار شکل بگیرد که پرسپولیس بعد از به خاک زدن شانه دیگر مدعیان باید این بازی را به آسانی به سود خود پایان دهد ولی این تلقی درباره تیم نفت درست نیست. آن‌ها بسیار سختکوش و در خانه بسیار سختگیر هستند. این را از این جهت می‌گوییم که پرسپولیس باید با آمادگی کامل عازم این مسابقه شود. آن‌ها در این فصل فقط ۶ پیروزی را به نام خود ثبت کردند ولی از سوی دیگر بیشترین نتیجه تساوی را به ثبت رسانده‌اند. نفت مسجدسلیمان در ۱۶ بازی خانگی آخر خود متحمل شکست نشده است. آن ها در میان جدول نه بیم سقوط دارند و نه دغدغه کسب سهمیه ولی بازی برابر پرسپولیس خود به عنوان بالاترین انگیزه، کافی است. آن ها در این فصل در بازی‌های خانگی فقط ۴ گل دریافت کرده اند که نشان می‌دهد کار برای مهاجمان و هافبک‌ها دشوار است. به ویژه که پرسپولیس مهدی ترابی را هم به دلیل آسیب دیدگی در اختیار ندارد.

 

البته در کنار این اعداد و ارقام، آمار طلایی پرسپولیس قرار دارد. تیمی که در ۱۴ بازی آخر خود به ۱۳ پیروزی رسیده است. در این بازی‌ها هر بار آن‌قدر پافشاری کرده است تا بالاخره به پیروزی برسد. پرسپولیس در ۹ بازی اخیر خود در خارج از خانه به پیروزی رسیده است که از این تعداد ۸ مسابقه با کلین شیت همراه بود.

 

در مورد بازی روز جمعه باید تاکید کرد در مصاف‌های ۲ تیم معمولا کار برای پرسپولیس سخت شده است. ۲ تیم در لیگ برتر ۵بار به مصاف هم رفته‌اند که ۴ بازی ۲ تیم با تساوی به پایان رسید و بازی آخر هم با پیروزی حریف همراه بود که اهمیت این بازی را برای سرخ‌ها بیشتر هم می‌کند.

 

*۳ غایب از میان ۷ دلاور

 

پرسپولیس برای این بازی، بعضی نفرات خود را در اختیار ندارد. در خط دفاع محمد نادری هنوز به شرایط مسابقه باز نگشته است و باشگاه صریحا وجود مشکل قانونی برای بازی او را رد می‌کند. در کنار او شجاع خلیل‌زاده هم محروم است و محسن ربیع‌خواه نیز هنوز کار دارد که به شرایط مسابقه برسد. این در حالی است که محمد انصاری هم از مدت‌ها قبل، دچار آسیب دیدگی شده بود. پرسپولیس بهترین گلزن و گلساز خود یعنی مهدی ترابی را هم در اختیار نخواهد داشت. از جمع بازیکنان پرسپولیس ۷نفر هستند که از اولین قهرمانی در جریان پوکر حضور داشتند و حالا برای این بازی که قرار است بازی قهرمانی باشد غایب هستند. آن ۷ دلاور عبارتند از؛ سیدجلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا، بوژیدار رادوشوویچ، محسن ربیع‌خواه، علیرضا بیرانوند، محمد انصاری و علی علیپور.

 

*اولین ها در شهر اولین‌ها

 

تیم اول ایران که همه رکوردها و حدنصاب‌ها را در اختیار خود دارد، برای رقم زدن اولین پوکر قهرمانی به شهری می‌رود که فوتبال ایران از آن‌جا شروع شد. شهری که به شهر اولین‌ها هم شهرت دارد. با احداث اولین چاه‌های نفت و گاز ایران در مسجدسلیمان، فوتبال از طریق کارگران انگلیسی وارد ایران و با اقبال عمومی روبرو شد. این هم در نوع خودش مناسبت جالبی است. پرسپولیس با کسب اولین پیروزی خود برابر نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر، فقط یک پیروزی دیگر لازم خواهد داشت تا رکورد کسب پیروزی در یک‌فصل لیگ فوتبال ایران را از سال ۵۲ به این‌طرف از آن خود کند. این مسابقه همچنین یک هزارمین بازی پرسپولیس در قالب دیدارهای لیگ‌ سراسری فوتبال است.

 

بله شاگرد اول‌های فوتبال ایران به شهر اولین‌ها رفته‌اند تا اولین دیگری را رقم بزنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه