همراه ما باشید

آرزوی شما، خاطره ما شد

آرزوی شما، خاطره ما شد

پیروزی نیوز - آرزوی شما، خاطره ما شد

تیم فوتبال پرسپولیس از بازی های سری هفته بیست و ششم لیگ برتر به مصاف نفت مسجد سلیمان می رود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، گزارش لحظه به لحظه این بازی به شرح زیر است:

هفته بیست و ششم لیگ برتر نوزدهم، ۱۳۹۹/۵/۳

ورزشگاه : بهنام محمدی

داور: سیدرضا مهدوی

کمک ها: امیررضا اشور ماهانی و احد سلطانی، داور چهارم: میثم حیدری

اخطار:

پرسپولیس: مهدی عبدی (۳۷)، کمال کامیابی نیا(۵۶)، وحید امیری (۸۹)،امیر روستایی (۴+۹۰)

اخراج:

 

ترکیب تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان:احمد گوهری، حامد نورمحمدی، علیرضا علیزاده، صادق صادقی بابااحمدی(دقیقه ۴۶ مهدی زبیدی)، حسین ابراهیمی، سجاد جعفری، مجید عبدی، احمد الحبوری(دقیقه ۶۱ امید سینک)، آرمان قاسمی، میر عماد میر جوان(دقیقه ۸۰ محمد امین اسدی) و پیام ملکیان/ سرمربی : مهدی تارتار

 

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس: بوژیدار رادوشویچ، سید جلال حسینی، حسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، وحید امیری، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن(۲+۹۰ سعید حسین پور)، سیامک نعمتی(دقیقه ۷۴ امید عالیشاه)، علی علیپور(دقیقه ۲+۹۰ امیر روستایی)و مهدی عبدی(دقیقه ۸۶ احسان حسینی) / سرمربی : یحیی گل محمدی

 

لحظات حساس:

دقیقه ۳: ضربه بشار رسن با اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰: اشتباه وحید امیری سبب شذ توپ در اختیار بازیکنان نفت قرار بگیرد اما ضربه این بازیکن از کار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۴: احمد الجبوری با شوتی محکم دروازه پرسپولیس را تهدید کرد و دفع ناقص رادوشوویچ موجب شد تا بازیکنان پرسپولیس توپ را راهی کرنر کنند.

دقیقه ۷+۴۰: ضربه آزاد برای پرسپولیس موقعیت خوبی بود تا گل دوم رقم بخورد اما ضربه سر کنعانی زادگان که وارد دروازه شد، آفساید اعلام شد.

دقیقه ۵۲: روی ارسال اوت دستی وحید امیری، علیپور داخل محوطه جریمه نفت صاحب موقعیت شد که ضربه زمینی اش اینبار از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۶۹: ارسال بازیکن نفت مسجد سلیمان از سمت راست محوطه جریمه پرسپولیس به زعم داور به دست سید جلال حسینی برخورد کرد و پنالتی به نفع شاگردان تارتار اعلام شد.

دقیقه ۸۹: شوت امید سینک از کنار دروازه به بیرون رفت.

شرح گل:

دقیقه ۳۹(نفت مسجد سلیمان ۰ – ۱ پرسپولیس): ارسال مهدی شیری روی سر علی علیپور فرود آمد و این بازیکن بالاتر از مدافعان نفت با یک ضربه سر دقیق توپ را وارد دروازه نفتی ها کرد.

دقیقه ۵۷ (نفت مسجد سلیمان ۰ – ۲ پرسپولیس):مهدی عبدی با استفاده از پاس یامک نعمتی گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند. این در حالی بود که مدافعان نفت به خیال آفساید بودن اندکی تعلل کردند.

دقیقه ۷۰(نفت مسجد سلیمان ۱ – ۲ پرسپولیس): حسین ابراهیمی از روی نقطه پنالتی دروازه رادوشوویچ را باز کرد.

شرح بازی:

شاگردان یحیی گل محمدی در حالی به به مصاف نفت مسجد سلیمان رفتند که برای این بازی محمد نادری، شجاع خلیل زاده، مهدی ترابی، اوساگونا و محسن ربیع خواه را در اختیار نداشتند.

از این رو سرخپوشان که طی هفته های گذشته شجاع خلیل زاده را به عنوان دفاع چپ در زمین می دیدند، با حکم ناگهانی کمیته انضباطی و محرومیت این مدافع تاثیر گذار دچار چالش شدند. یحیی گل محمدی به جای خلیل زاده ، وحد امیری را به میدان فرستاد تا در کنار سید جلال حسینی ، کنعانی زادگان و شیری جزو مدافعان تیم باشد.

نیمکت نشین های برجسته پرسپولیس در این بازی تنها امید عالیشاه و امیر روستایی بودند ، البته حسین پور نیز که اوقات کوتاهی فرصت بازی برای پرسپولیس را پیدا کرده، روی نیمکت حضور داشت.

نیمه نخست این بازی برای پرسپولیس دو گل در بر داشت که گل اول را علیپور به ثمر رساند و گل دم را کنعانی زادگان اما از سوی داور آفساید اعلام شد و تیم با نتیجه یک بر صفر راهی رختکن شد.

در نیمه دوم نیز پرسپولیس خیلی زود توسط مهدی عبدی به گل دست پیدا کرد اما سرخپوشان دس از حمله برنداشتند و بارها مدافعان نفت را با حملات خود اذیت کردند.

بازی در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به نفع شاگردان گل محمدی به پایان رسید و نفتی ها تک گل خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند.

با توجه به پیروزی کسب شده پرسپولیس با اقتدار و در ۴ هفته مانده به پایان لیگ برتر، چهارمین قهرمانی خود را به ثبت رساند. سرخپوشان در فاصله ۴ هفته مانده به پایان لیگ برتر ۶۲ امتیازی هستند و ۱۷ امتیاز با سپاهان، تیم دوم جدول اختلف امتیاز دارند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه