همراه ما باشید

حق مان ۶ قهرمانی بود …

حق مان ۶ قهرمانی بود …

پیروزی نیوز - حق مان ۶ قهرمانی بود …

پرسپولیس ۳ امتیاز دیگر در مسابقات فوتبال لیگ حرفه‌ای گرفت و حالا با ۶۲ امتیاز به امتیازی رویایی و باورنکردنی رسیده است و آماده ثبت بهترین میانگین در تاریخ فوتبال لیگ حرفه‌ای در ایران، اما اتفاق مهمی که رخ ‌داده است این‌که بدانیم پرسپولیس برای اولین بار در تاریخ فوتبال باشگاهی در ایران- دقت بفرمایید نگفتیم در تاریخ فوتبال لیگ – بلکه به‌طور عام گفتیم در تاریخ فوتبال باشگاهی در ایران – بود که پرسپولیس برابر تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان برنده‌شده است.

پرسپولیس امروز ۲۶بازی و۶۲ امتیاز دارد و برای این‌که بدانیم که چرا این امتیاز رویای است امتیاز پرسپولیس را مقایسه با دورانی می‌کنیم که مسابقات فوتبال لیگ حرفه‌ای ۱۴ تیم داشت و مسابقات با انجام ۲۶ بازی به پایان می‌رسید .توجه کنید:

۱-سایپا در سال ۱۳۷۲ با احتساب ۳امتیاز به ازای هر بازی  صاحب ۵۳امتیاز شده و قهرمانی را در این عرصه به دست آورد .

۲-پرسپولیس در سال ۱۳۷۸ با کسب ۵۴ امتیاز در ۲۶بازی عنوان قهرمانی شایسته و مهم‌تری به دست آورده و رویایی عمل کرد. این بیشترین امتیازی بوده که بعد از ۲۶ بازی و پایان لیگ یک تیم در مسابقات فوتبال لیگ ۱۴ تیمی به دست آورده است.

۳-پرسپولیس در سال ۱۳۸۰ در مسابقات فوتبال لیگ حرفه‌ای ۴۹امتیاز به دست آورده است. این تیم با ۱۳ امتیاز کمتر از امروز در مسابقات فوتبال لیگ اول حرفه‌ای عنوان قهرمانی را به دست آورد .

۴-سپاهان  در مسابقات فوتبال لیگ حرفه‌ای در سال ۱۳۸۱ توانست برای ۲۶بازی ۵۲ امتیاز گرفته و با این ۵۲امتیاز عنوان قهرمانی را در مسابقات فوتبال لیگ حرفه‌ای به دست آورد .

۵-پاس تهران هم در مسابقات فوتبال لیگ حرفه‌ای سال ۱۳۸۲ از ۲۶بازی برگزارشده ۵۳امتیاز گرفت. امروز پرسپولیس از همین تعداد بازی در عرصه مورداشاره ۹امتیاز بیشتر گرفته است.

— امروز پرسپولیس به امتیاز فوق‌العاده ۶۲ رسیده است.اگر تیم یک برد دیگر داشته باشد با ۶۵ امتیاز سال ۷۷مساوی می‌کند و اگر یک برد و یک مساوی در کار باشد به ۶۶ امتیاز خواهیم رسید. یا یک برد و۲مساوی به ۶۷ امتیاز می‌رسیم که بیشترین امتیاز لیگ‌های ۱۶ تیمی در تاریخ و بهترین میانگین مجموع در تاریخ لیگ حرفه‌ای است و اگر از ۴بازی ۲بازی را ببریم با دریافت ۶۸ امتیاز پرامتیازترین تیم در تاریخ لیگ حرفه‌ای هستیم .

 

امروز پرسپولیس از همه تیم‌های لیگ فاصله گرفته است و۴تیم هم قدرت مثل سپاهان و تراکتورسازی و شهر خودرو و استقلال در رده و موقعیت همدیگر هستند. این شرایط امروز تیم فوتبال پرسپولیس است که باعث می‌شود ۴ قهرمانی متوالی را پشت‌هم جشن گرفته و کوته‌فکرها را به تصور بهانه‌ها و توجیهات عجیب وادار سازد .

پرسپولیس در حالی قهرمان می‌شود که حقش نه ۴ قهرمانی که ۵قهرمانی متوالی است. کوته‌فکرها قهرمانی و موفقیت‌های پرسپولیس را به عوامل مختلف نسبت می‌دهند که البته ما باید بگوییم که دلیل موفقیت‌های ما چه بوده است و چرا نباید در ۷سال گذشته در ۶دوره قهرمان می‌شدیم …

 

اگر قرار بود حق ما را به‌درستی بدهند امروز باید از ۷سال ۶قهرمانی می‌داشتیم …حیف که مافیا های کوتاه‌ فکر توجیه گرا و توطئه‌گر نگذاشتند حق مان را بگیریم، همان‌ها که وقتی در اردیبهشت‌ماه ۹۵ قهرمان نشدیم، در خیابان ریخته و جشن گرفتند. خدا پدر حسن روشن را بیامرزد که همان وقت به هواداران تیم خود گفت که بدترین اتفاق و بدترین وضعیت برای استقلال این است که نه برای موفقیت تیم خودمان که برای قهرمان نشدن تیم رقیب باید به خیابان بریزیم  و شادی کنیم !

 

پرسپولیس در سال‌های ۹۲ تا امروز ۴بار قهرمان مسابقات شده و۲ بار دوم و یک‌بار هم هشتم شده است .ببینیم تیم‌های برتر مسابقات لیگ در این ۷سال چه نتایجی را دشت کرده‌اند توجه کنید:

سال۹۸سال۹۷سال۹۶سال۹۵سال۹۴سال۹۳سال۹۲تیم‌هاردیف

۱۱۱۱۲۸۲پرسپولیس۱

؟۳۳۲۳۶۵استقلال۲

؟۵۱۰۳۴۲۶تراکتورسازی۳

؟۲۱۴۵۱۱۱۴سپاهان۴

؟۸۷۱۰۱۲۵۱فولاد۵

؟۶۲۴۶۴۱۳ذوب‌آهن۶

؟۴۱۱۱۱۱۰۱۰–شهر خودرو۷

؟۷۷۱۳۸۷۸سایپا۸

 

در سال ۹۳ بی‌تردید پرسپولیس شرایط خوبی نداشته و در عرصه مسابقات فوتبال لیگ برتر بدترین امتیاز سال ۹۱ به بعد در دهه ۹۰ را گرفت اما در سال‌های ۹۲ و۹۴ حق تیم بی‌شک عنوان قهرمانی بود .در سال ۹۲ اگر تنها بازی پرسپولیس و فولاد را که مهاجم فولاد با دست به پرسپولیس گل زده و مساوی را به برد برای فولاد در لحظات آخر تبدیل کرد مساوی تمام می‌شد فولاد به‌جای ۵۷امتیاز ۵۵ داشت و پرسپولیس هم به‌جای داشتن ۵۵امتیاز از ۵۶ بهره برده و قهرمان مسابقات فوتبال لیگ حرفه‌ای می‌شد .اتفاقی که در تاریخ فوتبال کشورمان بی‌سابقه بوده است .

اما در سال ۱۳۹۳ پرسپولیسی‌ها باوجود بهره نبردن از نتایج جذاب همین که در هر ۲ مسابقات رفت وبرگشت برابر تیم فوتبال استقلال برنده شد جذاب و تاریخ‌ساز بود و راضی‌مان کرد اما در سال ۱۳۹۴ ماجرا متفاوت بود.در سالی سخت در ۶بازی ابتدایی تنها ۴ امتیاز گرفته و۱۴امتیاز از دست دادیم، سپس هادی نوروزی فوت شد، در این زمان پرسپولیس قدرت گرفته و در ۲۴ بازی ۵۳ امتیاز گرفته و در حال رویایی عمل کردن بود که ۴ گل به استقلال زد و سرانجام هم تیم فوتبال پرسپولیس به علت تنها تفاضل گل از تیم فوتبال استقلال خوزستان عقب افتاد و قهرمانی را از دست داد، اما نکته مهم این‌که در این دوره از مسابقات بود که ۲ اشتباه فاحش داوران قهرمانی را از تیم گرفت .در یک بازی تیم پرسپولیس برابر سایپا ذوب‌آهن ۲ هند پنالتی عجیب برای تیم رقبا گرفته شد که تنها یک گل و یک مساوی پرسپولیس را از قهرمانی به دور می‌کرد و این اتفاق متأسفانه در تاریخ فوتبال پرسپولیس برایش این‌گونه رقم خورد .

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه