همراه ما باشید

یک جشن می‌ماند طلب پرسپولیس

یک جشن می‌ماند طلب پرسپولیس

پیروزی نیوز - یک جشن می‌ماند طلب پرسپولیس

جمعه شب بود که پرسپولیسی‌ها در مسجد سلیمان با پیروزی بر این تیم،‌ چهارمین قهرمانی‌ متوالی‌شان را مسجل کردند. همزمان با جشن تولد ۶۵ سالگی محمد پنجعلی و چه تولدی زیباتر از این؟

مرضیه دارابی _ خبرنگار: پیشکسوت خوش‌اخلاق باشگاه که کوله‌باری از تجربیات مختلف را در فوتبال ایران دارد، سال‌هاست در کنار تیم‌های پایه پرسپولیس حضور دارد و در این سال‌ها از نزدیک شاهد تمام زحمات و تلاش‌ها و مشکلات سرخپوشان بوده است.

بهتر است سخن را به بیراهه نبریم و صحبت‌های بازیکن سابق پرسپولیس را در مورد همزمانی تولدش با تثبیت قهرمانی شاگردان یحیی گل‌محمدی در روزنامه پرسپولیس بخوانیم.

– چه تقارن جالب و مبارکی شد تولد امسال‌تان.

بهترین هدیه‌ای که گرفتم همین قهرمانی بود. فکر کنم هیچ‌کس اندازه من خوشحال نشد که قهرمانی چهارم بچه‌ها، درست در شب تولدم اتفاق افتاد. دیگر چه چیزی می‌توانستم غیر از این بخواهم؟ اینکه در روز تولدم، بار دیگر قهرمان ایران شویم.

– چند سالی است که قهرمانی‌ها تکراری شده،‌ اما شکستن رکوردها خیلی چسبید.

واقعا اول از همه جا دارد که این قهرمانی را به مردم و هواداران که پشتوانه‌های اصلی باشگاه هستند تبریک بگویم. آن ها همیشه پای تیم می‌ایستند و جای‌شان واقعا خالی بود. بعد هم خسته نباشید به همه بازیکنان که به آن ها می‌بالیم، خیلی زحمت کشیدند. کادرفنی و مدیریتی هم تلاش کردند و همه کسانی که در این قهرمانی سهم دارند اما کارشان زیاد دیده نشد. یک موضوع مهم در مورد کادرفنی پرسپولیس وجود دارد. یحیی گل‌محمدی، کریم باقری و افشین پیروانی کاپیتان‌های سابق تیم ملی و پرسپولیس بودند، این بار نیمکت ما را بالا می‌برد. به لحاظ فنی خیلی اهمیت دارد که چنین جایگاهی داشته باشیم. این باعث می‌شود که بچه‌ها مطیع باشند و به حاشیه نروند وگرنه زمینه برای به حاشیه رفتن که زیاد است اما تیم در عین آرامش همه مشکلات را پشت سر گذاشت و به قهرمانی با ارزش چهارم رسید. من فکر می‌کنم این قهرمانی تاریخی‌تر هم بشود.

-به لحاظ رکوردها و اینکه حالا پرسپولیس تنها تیمی است که ۴ قهرمانی متوالی را به دست آورده؟

این ها به کنار، اینکه در دوره کرونا چه تیمی قهرمان می‌شد،‌ برای همیشه در تاریخ ثبت می‌شود. در کتاب‌ها بعدا نوشته می‌شود،‌ هزار سال بعد هم وقتی می‌خواهند از دوره کرونا که یک اتفاق عجیب و غریب در سطح دنیا بود،‌ یاد کنند پرسپولیس قهرمان لیگ برتر آن دوره شده است.

– به علاوه پرسپولیس با پنجره‌های بسته هم قهرمان ایران شده و به فینال لیگ قهرمانان رسیده است.

آنها جای خود،‌ کرونا چیز دیگری بود. اینکه در این دوره پرسپولیس با اقتدار هم قهرمان شد، خیلی اهمیت دارد. آن‌هم در وضعیتی که تیم‌ها تا استارت زدند چند بازیکن‌شان را به دلیل مصدومیت از دست دادند، مصدوم هم داشتیم،‌ اما قهرمان شدیم.

– با توجه به تثبیت قهرمانی، تیم در بازی‌های آینده بی‌انگیزه نمی‌شود که امتیاز از دست دهد؟

نه، اصلا. اگر می‌خواستند کم انگیزه شوند که تا حالا شده بودند. مدت‌هاست قهرمانی پرسپولیس مشخص است، اما تیم دارد خوب امتیاز می‌گیرد. در چند بازی مانده هم به مشکل نمی‌خوریم. ما خیلی خوشحالیم که پرسپولیس در این شرایط هم قهرمان شد. ضمن اینکه من یک خوشحالی دیگر هم دارم، اینکه از آکادمی باشگاه هم حدودا ۸-۷ بازیکن در اختیار بزرگ‌ها قرار گرفتند و در این قهرمانی نقش داشتند.

– از آن‌ها اسم می‌برید؟

همین مهدی عبدی و گل‌های حساسی که زد. آریا برزگر، یا ۲ گلر که بعد از رفتن بیرانوند یکی از جوانان و یکی هم از امیدها به تیم اضافه شدند. در این شرایط نیاز بود که این اتفاق بیفتد. بیرانوند رفت و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. یادمان نرود که او نقش زیادی در قهرمانی‌های گذشته و همین قهرمانی داشت. او بهترین گلر ایران و آسیاست و امیدوار هستم که در تیم جدیدش هم موفق باشد.

– جای چه کسی را در قهرمانی چهارم خالی ‌می‌بینید؟

فکر می‌کنم همین بیرانوند. اگر داستان کرونا پیش نمی‌آمد، او هم بود و بعد از مسجل شدن قهرمانی می‌رفت. اما حالا نیست. ان‌شا‌ءا… که یک جشن طلب‌مان می‌ماند. این کرونا که تمام شد باید فکری کرد، از هیات فوتبال استان گرفته تا فدراسیون فوتبال، جشن ما باید در حضور تماشاگران برگزار شود.

– و حالا باید به فکر آینده بود.

مسابقات لیگ قهرمانان آسیا خیلی مهم است. فکر می‌کنم خود کادرفنی هم می‌داند که تیم باید تقویت شود. چون چند بازیکن مصدوم داریم و کار در آسیا سخت است. تیم‌ها مجهز می‌آیند. نیاز است که چند بازیکن جدید به خدمت بگیریم.

– البته با این پرونده‌هایی که بابت خارجی‌ها برای‌مان درست شده، ترجیح این است که خارجی نیاید.

نه، دیگر به کارمان نمی‌آیند. باز شر درست می‌شود. شما ببینید چقدر به خارجی‌ها بدهکار هستیم، بعد هم خیلی کیفیت نداشتند،‌ فقط پول گرفتند و ضرر زدند. امیدوارم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا هم حرف برای گفتن داشته باشد و بتواند نتیجه لازم را بگیرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه