همراه ما باشید

یحیی می‌تواند باز هم تیم را قهرمان کند

یحیی می‌تواند باز هم تیم را قهرمان کند

پیروزی نیوز - یحیی می‌تواند باز هم تیم را قهرمان کند

سریع‌ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس و عضو تیم ملی در بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ دهلی نو که بیش از یک دهه شماره ۱۱ پرسپولیس را بر تن کرد، این روزها هرچند از وضعیت اقتصادی کشور مثل همه مردم ناراحت است،‌ اما قهرمانی سرخپوشان خوشحالش کرده است.

عباس کارگر که با خداحافظی محمد دادکان و اضافه‌شدن ناصر محمدخانی به عنوان مهاجم به تیم، بعد از چند سال بازی کردن در نوک حمله، چند سالی هم در پست دفاع راست کنار تیم بود، در گفت‌وگو با روزنامه پرسپولیس در مورد پوکر قهرمانی شاگردان یحیی گل‌محمدی و آقای گلی مهدی طارمی در لیگ پرتغال می‌گوید.

صحبت‌های عباس کارگر را در زیر می‌خوانید:

–  روبراهید آقای کارگر؟

نه، خوب نیستم، دروغ چرا.

– از کرونا یا مصا‌ئب اقتصادی؟

از تمام اینها.  کار و بار که خراب است، همه چیز با دلار، به هم ریخته، اصلا وضعیت خوبی نیست.

– این وسط فقط قهرمانی چهارم پرسپولیسی‌ها خبر خوبی بود.

همه خوشحال شدیم، همه مردم. ما هم دیگر جزو تماشاگران و هواداران باشگاه هستیم و این قهرمانی خوشحال‌مان کرد.

– شما چقدر جام با پرسپولیس گرفته‌اید؟

خیلی زیاد، دقیقش یادم نیست. در کل دوران فوتبالم چیزی در حدود ۲۲ جام در مسابقات و تیم‌های مختلف گرفتم. ۱۱ سالش با پرسپولیس بود.

– دلچسب‌ترین جامی که با پرسپولیس گرفتید؟

یک سالی بود که محمد پنجعلی و ناصر محمدخانی و حمید درخشان به لیگ قطر رفته بودند، تیم بعد از رفتن آنها نسبتا ضعیف شده بود. کسی فکرش را نمی‌کرد که ما قهرمان شویم اما همان سال سه جام قهرمانی آوردیم. آن هم با گل‌های من، در یک سال کلی گل زدم،‌ همه آن بازی‌ها حکم فینال را برای ما داشت.

– اینکه پرسپولیس ۴ سال متوالی قهرمان ایران می‌شود،‌ چه عاملی بیشتر در آن موثر هست؟

به نظر من بیشتر از همه همبستگی تیم موثر بود. تیم بودن به معنای واقعی. زحماتی که خود بازیکنان کشیدند، و همچنین کادرفنی. همه یکدل بودند و فعل خواستن را صرف کردند. یک مقدار هم از اول گام‌شان را برای قهرمانی محکم برداشتند. امتیازات خوبی جمع کردند و خداراشکر چند هفته زودتر از پایان لیگ، قهرمانی‌شان قطعی شد.

– پرسپولیس ۴ سال کارش را با یک مربی دنبال کرد و سه قهرمانی و یک نایب قهرمانی لیگ برتر به دست آورد، اما قهرمانی چهارمش را در شرایطی کسب کرد که دو مربی راس تیم بودند، با کالدرون در نیم فصل اول و یحیی گل‌محمدی نیم فصل دوم.

نه اینکه یحیی گل‌محمدی زحمت نکشیده باشد، اما این قهرمانی تداوم کار برانکو بود، راه او دنبال شد که قهرمانی چهارم به دست آمد.

– جالب اینکه هر دو سرمربی قبلی بابت قراردادشان به فیفا شکایت بردند.

اینکه تازگی ندارد،‌ همیشه کار ما به شکایت کشیده شده.

– گل‌محمدی می‌تواند این روند خوب را ادامه دهد؟

صددرصد می‌تواند، یعنی همه امیدوار هستیم این اتفاق رخ دهد. فقط اگر بچه‌ها مغرور نشوند و بخواهند که قهرمانی ادامه داشته باشد.

– در لیگ قهرمانان آسیا چطور؟ خیلی‌ها این روزها می‌گویند پرسپولیس آنجا هم باید قهرمان شود.

من بعید می‌دانم. باید واقعیت را پذیرفت. اینکه بخواهی یک پیچ زنگ‌زده را باز کنی، باید آچار داشته باشی، با دست نمی‌شود این کار را کرد. ما ابزار و وسیله‌اش را نداریم، باید بپذیریم که قهرمان شدن در آسیا سخت است. تیم‌های خارجی را ببینید که چقدر خرج می‌کنند.

– یکی از اتفاقات خوب دیگر هم آقای گلی مهدی طارمی در لیگ پرتغال بود.

خداراشکر که موفق شد.

– فکر می‌کردید او در اولین فصل حضورش در فوتبال اروپا به این عنوان برسد؟

حقیقتش را بگویم نه، ولی خواست خدا توانست موفق شود.

– به خاطر گل‌هایی که نمی‌زد و یا حاشیه‌هایی که برای پرسپولیس در موضوع پنجره بسته ایجاد کرد؟

نه، یک بار حرف‌هایی گفت که ناراحت‌مان کرد. ببینید فوتبال یک روز تمام می‌شود، خیلی‌ها آمدند که حتی بهتر از مهدی طارمی بودند، اما ببینید الان کجا هستند؟ آدم باید یادگار خوبی از خود باقی بگذارد. حالا امیدوارم که طارمی از این پس در فوتبالش موفق باشد. ببینید الان این را می‌خواهم بگویم که من حتی برای استقلال ناراحتم. به عنوان یک پرسپولیسی، دلم یک رقیب آماده و خوب می‌خواهد. بودن یک رقیب خوب کنار آدم، باعث پیشرفت بیشتر می‌شود. امیدوارم این تیم هم مشکلاتش رفع شده و به جمع مدعیان برگردد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه