همراه ما باشید

می توانیم در آسیا هم روی سکو برویم

می توانیم در آسیا هم روی سکو برویم

پیروزی نیوز - می توانیم در آسیا هم روی سکو برویم

۵ سالی می شود که در پرسپولیس بازی می کند و اگر در رفتگی های کتفش را فاکتور بگیریم یکی از با ثبات ترین ها میان سرخپوشان بوده است.

مهدی وفامنش – خبرنگار: کمال کامیابی نیا اتفاقا بیش از هر چیزی به همین مصدومیت هایش از ناحیه کتف معروف است و فوتبالیست ها شوخی های زیادی در این باره با او می کنند هر چند پس از عمل جراحی که پس از یکی دو سال انجام داد تا به امروز دیگر گرفتار این نوع مصدومیت نشد.

او از روزی نفت تهران را ترک کرد و به پرسپولیس پیوست تغییراتی را پرسپولیس به خود دید اما این بازیکن با کم ترین افت و خیز همیشه جزو بازیکنانی بود که اعتماد مربیان را به خود جلب می کرد.

کامیابی نیا حالا با پیراهن سرخ ۴ قهرمانی لیگ برتر،۱ قهرمانی جام حذفی، نایب قهرمانی آسیا و ۳ قهرمانی سوپر جام را در کارنامه دارد. او در کنار بازیکنانی که روزهای سخت را طاقت آوردند و پرسپولیس را ترک نکردند یکی از پر افتخارترین های لیگ برتر به شمار می رود و در تاریخ باشگاه قطعا جایی برای خود باز کرده است. گفت و گوی پرسپولیس نیوز با این بازیکن کم سر و صدا که در ادامه بخوانید:

با توجه به همه کار شکنی ها، حرف و حدیث ها، سیاه نمایی ها و بهانه جویی ها با اقتدار چهارمین قهرمانی نیز به نام پرسپولیس ثبت شد. . روزی که به پرسپولیس آمدی این تیم سال‌ها بود که به قهرمانی نرسیده بود فکر می‌کردی این چنین تاریخ سازی کنید؟

خداروشکر توانستیم چهارمین قهرمانی را بدست آوریم و در قهرمانی هم پوکر کنیم.زمانی که به پرسپولیس آمدم اهداف بزرگی داشتم. وقتی در فصل اول حضورم با اختلاف دو گل نسبت به تیم اهوازی نایب قهرمان شدیم عزم خود را جزم کردیم تا قهرمانی را بدست آوریم. پس از قهرمانی اول روحیه جنگجویانه ای در ما بوجود آمد و تلاش کردیم تا افتخارات را تکرار کنیم تا الان به پوکر قهرمانی برسیم، مطمدن باشید این راه ادامه دارد.

اصلی ترین دلیل یا بهتر است بگوییم انگیزه پرسپولیس از این تاریخ سازی چه بود؟

حضور هوادارن؛ پشتوانه ای به نام هوادار در این راه نقش اصلی را داشته است البته در هر فصل افراد مختلفی در راس کار قرار گرفتتند. مربیانی در این مدت آمدند و رفتند اما مهمترین عامل روحیه قهرمانی طلبانه ای بود که در تیم به وجود آمد و حمایت هواداران.

البته امسال و پس از این اتفاق بزرگ به ناچار هواداران در کنار شما نیستند. فوتبال بدون آنها چه حسی دارد؟

واقعا جای آن‌ها خالی است و امیدوارم بتوانند هفته‌های دیگر و سال‌های دیگر بیایند و کمک‌مان کنند و از نزدیک قهرمانی‌های ما را مشاهده کنند.

 

در این مسیر که قطعا سختی هایی به همراه داشت عده ای بارها دست به تخریب شما زدند و سعی داشتند این موفقیت ها را لوث کنند…

این حرف ها دیگر خنده دار شده؛ زمانی که به فینال آسیا راه پیدا کردیم درآمدزایی برای باشگاه داشتیم و همین در امدها به باشگاه کمک زیادی کرد. عده ای که اینگونه مغرضانه حرف می زنند باید به وجدان خود نیز رجوع کنند. طی همه این چند سال که قهرمانی شدیم مشکلات مالی داشتیم، بازیکنان بارها دست به اعتصاب زدند، تغییرات زیاد مدیریتی به وجود آمد، برانکو به خاطر بد قولی ها رفت، مربیان دیگر هم به همین دلیل پرسپولیس را ترک کردند حتی بازیکنان زیادی از ما جدا شدند، از نقل و انتقالات محروم شدیم و خیلی اتفاقات دیگر که شاید کسی از آنها چیزی نداند. بنابراین از نظر مشکلات تقریبا با چند تیم پر هوادار دیگر برابری داشتیم اما ما به خودمان قول داده بودیم و موفقیت ها را تکرار کردیم.

پس از رفتن برانکو نیز خیلی از افراد بر این باور بودند که پرسپولیس دیگر نمی تواند گذشته را تکرار کند .

این ها حرف هایی بود که پس از رفتن برانکو  زده می شد. از طرفی دیگر نگاه خوبی به مدیریت وقت باشگاه نمی‌شد. کار واقعا سخت شده بود. من فکر می‌کنم کالدرون جرأت زیادی به خرج داد که این تیم را به دست گرفت. او باید با فرهنگ ایران و خیلی از اتفاقات که در باشگاه رخ داده بود کنار می‌آمد در نهایت هم هر چه زمان گذشت شاهد بودیم که شرایط تیم با کالدرون بهتر شد. فکر می‌کنم با آمدن یحیی گل محمدی پازل تیم هم کامل شد و توانستیم برای چهارمین بار قهرمان بشویم. برانکو در این سال ها زحمات زیادی برای ما کشیده بود اما در این فصل اتحاد تیم باعث شد تا دیگران پی ببرند که پرسپولیس حالا حالا قهرمان است و اینگونه جاودانه شدیم.

جام حذفی هم هنوز باقی مانده ، آن را هم بالای سر می برید؟

شک نکنید با قدرت درجام حذفی حاضر خواهیم شد . تصمیم داریم در این فصل هم مانند فصل گذشته دوگانه را کسب کنیم.

در اوضاع کرونایی بی استرس بازی کردی؟ خیلی از فوتبالیست ها معتقد بودند دوری از فوتبال بیش تر آزار دهنده است.

واقعا درمدتی که تعطیل بود خیلی سخت گذشت. بد جور دلتنگ فوتبال بودیم و برایمان خیلی سخت است که مدت زیادی از فوتبال دور شویم.

پس از پوکر قهرمانی ، حالا هواداران و خیلی از قدیمی های پرسپولیس رویای قهرمانی این تیم در آسیا در سر می پرورانند، فکر می کنی در شرایط فعلی این مهم چقدر برای پرسپولیس در دسترس است؟

در فینالی که حضور داشتیم بدشانسی آوردیم اما این را بدانید که این پرسپولیس می تواند در آسیا هم روی سکوی قهرمانی برود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه