همراه ما باشید

می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند

می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند

پیروزی نیوز - می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند

سید جلال حسینی یکی از ستاره‌های تأثیرگذار پرسپولیس در راه کسب پوکر قهرمانی بود و بااینکه به نسبت فصول گذشته کمتر فرصت حضور در ترکیب اصلی را داشت اما هرگاه که در زمین بود با جان و دل برای تیمش بازی کرد.

شیوا دورانگر_خبرنگار: پرسپولیس تا به اینجای فصل ۱۲ گل خورده و با رهبری این مدافع مستحکم صاحب بهترین خط دفاع مسابقات است و این شانس را دارد تا در بازی‌های باقی‌مانده رکورد کمترین گل خورده در لیگ را به نام خود ثبت کند. صرف‌نظر از اینکه سید جلال ازنظر فنی چه بازیکن تأثیرگذاری است ، به لحاظ روحی و روانی خیلی کمک حال پرسپولیس بوده و باقدرت رهبری بالایی که دارد حاشیه‌ها را کنترل می‌کند. او همیشه هوای همبازیانش را دارد، مخصوصاً جوان‌ترها را. و به‌شدت هم حواسش به تیمش است و علاوه بر اینکه حاشیه‌ها را در زمین مدیریت می‌کند، مسایل بیرونی را هم تحت کنترل دارد و اجازه نمی‌دهد کسی یا چیزی از بیرون به پرسپولیس ضربه بزند. او دقیقه همان  کاپیتانی است که هر تیم باید کنار خود داشته باشد و شاید به همین خاطر باشد که خیلی‌ها دوست دارند سید جلال هر چه زودتر از مستطیل سبز خداحافظی کند و به هر بهانه‌ای سعی می‌کنند میانه این بازیکن تجربه را با مربیان پرسپولیس به هم بزنند و دائماً شایعه خداحافظی‌اش را بر سر زبان‌ها می‌اندازند.

این اتفاق در روزهای گذشته هم تکرار شد، اما با واکنش صریح سرمربی پرسپولیس و شخص سید جلال همراه بود. کاپیتان پرسپولیس با صحبت‌های به‌جا و منطقی خود راه را بر حاشیه‌سازان بست و اجازه نداد تا رقبای پرسپولیس که قافیه را در زمین باخته‌اند برای او و دیگر بازیکنان حاشیه ایجاد کرده و زحمات تیم را زیر سوال ببرند و کام هواداران را بعد از چهارمین قهرمانی تلخ کنند و چه خوشبخت است پرسپولیس که کاپیتان عاقل و بادرایتی مانند جلال دارد.

حسینی در قدم اول تلویزیون را به خاطر اهانت‌هایی که ۲ مجری شبکه یک به پرسپولیس داشت تحریم کرد و قرارش با برنامه فوتبال برتر را لغو کرد و در گفت‌وگو با رسانه‌ها نسبت به هجمه‌هایی که علیه پرسپولیس بعد از پوکر قهرمانی شکل گرفت واکنش نشان داد. کاپیتان پرسپولیس حرف و حدیث‌های اخیر را برنامه‌ریزی‌شده و در راستای ضربه زدن به تیم قهرمان دانست و از باشگاه خواست با حاشیه‌سازان به‌طورجدی برخورد کند. و خطاب به آن‌هایی که مدعی هستند وزارت به پرسپولیس کمک خواست بدون سند و مدرک حرف نزنند و  این پرسش را داشت که چگونه به پرسپولیس کمک شده که پول برانکو و دستیارانش، بودیمیر، کالدرون و همکارانش داده نشده است و بشار رسن و رادو و خیلی از بازیکنان از گذشته طلبکار هستند و …؟ او در ادامه از  وزیر ورزش گلایه کرد که چرا به پرسپولیس مثل سایر تیم‌ها توجه نمی‌شود.

سید جلال در قسمتی از صحبت‌هایش به اتفاقاتی که در فصل چهاردهم رخ داد اشاره کرد و گفت: سیاسی و دوستانش به شکلی رفتار می‌کردند که شرایط کار برای رحیمی، مدیرعامل وقت باشگاه و اکثر بازیکنان سخت شده و به پرسپولیس و حتی خود او خیلی ضربه زدند.

حمیدرضا سیاسی با نظر امیررضا خادم که آن زمان نقش معاون محمود گودرزی را داشت به پرسپولیس آمد و در ابتدا به‌عنوان رییس هیات‌مدیره مشغول به کار شد. او با فشار به رحیمی تلاش داشت دایی را برکنار کند و وقتی با مخالفت مدیرعامل پرسپولیس روبه‌رو شد به رحیمی گفته بود اگر دایی را اخراج نکند، خود او را از مدیرعاملی پرسپولیس برکنار خواهند کرد. و رحیمی در مصاحبه‌ای جنجالی خطاب به رییس‌جمهور گفته بود: آقای روحانی یک بساز و بفروش در حال تصمیم‌گیری برای پرسپولیس و قهرمان ملی است. این فاجعه است و باید بگویم که چشم‌تان روشن. درنهایت هم دایی و رحیمی برکنار شدند و درخشان سرمربی و سیاسی مدیرعامل شد و آن نتایج فاجعه‌بار رقم خورد. اما شاید این پرسش ایجاد شود که سید جلال حسینی که آن زمان در قطر توپ می‌زد و شاهد هیچ‌کدام از این اتفاقات نبود پس به چه دلیل می‌گوید سیاسی به او ضربه زده است؟ نکته همین‌جاست که سیاسی در زمان نقل و انتقالات که تیم بسته می‌شد سید جلال و بسیاری از ستاره‌های پرسپولیس به خاطر ضعف مدیریت از پرسپولیس جدا شدند و حتی نفراتی که دایی درخواست حضور آن‌ها را داشت جذب نشدند. نفراتی هم که در تیم بودند از اینکه میزان دستمزد آن‌ها کاهش پیدا کرده ناراضی بودند، تا جایی که حسین ماهینی در اواسط فصل در مصاحبه‌ای جنجالی از اینکه مطالباتش را پرداخت نمی‌کنند گلایه کرده و  گفته بود: سیاسی باید پاسخگو باشد چرا به استقلال در ابتدای فصل ۷ میلیارد تومان کمک کرده است. همان پول باعث شد بازیکنان پرسپولیس به حالت قهر از تیم مان جدا شوند و تیمی که نایب‌قهرمان شده بود را در آسیا تنها بگذارند. اگر به استقلال کمک نمی‌شد، سید جلال، خلعتبری و همه بازیکنان می‌ماندند.

صحبت‌های ماهینی سر و صدای زیادی به پا کرد و موجبات خشم هواداران پرسپولیس را فراهم آورد و آن‌ها که دل‌خوشی از سیاسی و کارهایش نداشتند از اینکه مدیرعامل پرسپولیس تیم رقیب را ازنظر مالی تقویت کرده به‌شدت انتقاد کردند و خواهان پاسخگویی وزارت ورزش شدند. این مساله در ابتدا تکذیب شد اما بعدها خادم افشا کرد سیاسی ۳۰ میلیارد برای ۳ تیم هزینه کرده که حدود ۸ میلیارد آن به پرسپولیس رسیده است و ۵ میلیارد تومآن‌هم به راه‌آهن. که با این حساب ۱۷ میلیارد نصیب آبی‌ها شد و آن‌ها تیم قدرتمندی را برای آن فصل بستند و نفراتی چون امید ابراهیمی، فخرالدینی، کرار و شهباززاده را جذب کردند و همچنین ستاره‌های خود نظیر خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان و امیرحسین صادقی را در جمع خود حفظ کنند و این در حالی بود که پرسپولیس ستاره‌های ملی‌پوش خود یعنی سید جلال، خلعتبری، پولادی و خلعتبری را به خاطر عدم توافق مالی از دست داد. حالا بعد از گذشت ۵ سال از افشاگری ماهینی، دیگر کاپیتان پرسپولیس هم به اینکه سیاسی ستاره‌های پرسپولیس را فراری داده است و موجب تضعیف پرسپولیس شده مهر تایید زد. آن‌هم در روزهایی که بحث حمایت وزیر از سوی استقلالی‌ها مرتباً تکرار می‌شود. جالب اینجاست که همان روزها استقلالی‌ها دائم پلاکارد به دست جلوی وزارتخانه بودند و گودرزی را پرسپولیسی می‌خواندند! چه‌بسا چند سال بعد هم خدماتی که سلطانی فر به استقلال داشته بیشتر از چیزی هست که استقلالی‌ها سعی دارند آن را وارونه جلوه دهند، عیان گردد.

به هر صورت از قدیم گفته‌اند ماه هیچ‌وقت پشت ابر نمی‌ماند  و شک نداریم روزی حقیقت بر همه آشکارا خواهد شد. همان‌طور که چهره واقعی خیلی از افراد در این فوتبال ازجمله کیروش مشخص شد.کسی که تیم ملی و سید جلال را قربانی دشمنی خودش با برانکو کرد. و حالا کاپیتان پرسپولیس که همیشه سعی کرده احترام مربیان سابقش را حفظ کند می‌گوید فردای  بازی دوستانه با ازبکستان شرایطی پیش آمد که منجر به خط خوردنش از تیم ملی شد. در آن مقطع می‌گفتند سرمربی تیم ملی سید جلال حسینی را محل تمرین تیم ملی فراخوانده و به وی گفته در لیست تیم ملی جایی ندارد و باید تا ظهر همان روز مقابل خبرنگاران خبر خداحافظی‌اش را اعلام و علتش را هم باز شدن جا برای سایر بازیکنان و ایجاد فرصت برای جوان‌ترها عنوان کند.که سید جلال حاضر به انجام این کار نشد و خود کیروش این بازیکن را به‌ جام جهانی نبرد تا سید جلال تصمیم به خداحافظی از تیم ملی بگیرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه