همراه ما باشید

مظلومی: می‌خواهیم باشگاه‌ها به جوانان اعتماد کنند

مظلومی: می‌خواهیم باشگاه‌ها به جوانان اعتماد کنند

پیروزی نیوز - مظلومی: می‌خواهیم باشگاه‌ها به جوانان اعتماد کنند

پرویز مظلومی، سرمربی تیم فوتبال جوانان کشورمان تاکید کرد که باشگاه‌ها با اعتماد به بازیکنان تیم جوانان موجب آمادگی و تقویت آنها شوند.
به گزارش پرسپولیی نیوز، پرویز مظلومی در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال در مورد اردوی آماده‌سازی تیم فوتبال جوانان گفت: خوشبختانه شرایط خوبی در اردوی آماده‌سازی داریم و امکانات لازم از هر جهت فراهم است. تلاش کردیم از نظر آمادگی جسمانی بازیکنان را به شرایط مطلوب نزدیک کنیم و تمرینات در دو نوبت صبح و بعد از ظهر دنبال می‌شود. بعضی از بازیکنان از نظر بدنی شرایط خوبی داشتند چون در تمرینات باشگاهی به آمادگی مطلوب و شرایط مسابقه رسیدند اما بعضی از نفرات عقب بودند و حالا وضعیت بهتری پیدا کرده‌اند. شرایط زمین مرکز ملی مناسب است همچنین از امکانات مجموعه پک هم به خوبی استفاده کردیم. جا دارد از حمایت فدراسیون فوتبال، همکاری عوامل مرکز ملی و همچنین کمیته پزشکی هم تشکر کنیم که نهایت همکاری را داشته‌اند و شرایط لازم را فراهم کردند.

سرمربی تیم فوتبال جوانان افزود: به هر ترتیب برگزاری اردو در این مقطع بسیار سخت است. طبیعتاً لازم است برنامه‌های تفریحی و مناسبی برای تیم در نظر بگیریم که بازیکنان جوان در اردوها خسته نشوند اما شرایط خاص حاصل از بیماری کرونا وضعیت را بسیار دشوار کرده و ما هم تلاش می‌کنیم اردوها طولانی مدت نباشد و با چند روز استراحت بازیکنان بتوانند در کنار اعضای خانواده خودشان هم حضور پیدا کنند و دوباره به اردو برگردند.

مظلومی با اشاره به حضور برخی از بازیکنان تیم جوانان در مسابقات باشگاهی اظهار داشت: اگر باشگاه‌ها به بازیکنان جوان خودشان اعتماد کنند و میدان بدهند در واقع موجب تقویت تیم‌های ملی خواهند شد. ما هم در صورتی که بدانیم باشگاه از بازیکن استفاده می‌کند با کمال میل اجازه می‌دهیم به اردوی تیم‌های باشگاهی خودشان بروند، در بازی‌ها حاضر باشند و پس از مسابقه به اردوی تیم ملی بازگردند. درخواست ما همین است که به این بچه‌ها که شایستگی‌های زیادی دارند اعتماد کنند و میدان بدهند. اینکه بازیکن در شرایط مسابقه قرار بگیرد، از نظر ما بهترین اتفاق است و از نظر آمادگی فنی همچنین روحی بازیکن را به سطح مطلوب می‌رساند. به هر ترتیب همانطور که باشگاه‌ها با ما تعامل دارند ما هم سعی می‌کنیم این همکاری دو جانبه باشد.

سرمربی تیم فوتبال جوانان به اهمیت برگزاری بازی‌های تدارکاتی اشاره کرده و اظهار داشت: برگزاری بازی تدارکاتی خصوصاً در همین رده سنی و با تیم‌های ملی دیگر کشورهای آسیایی بسیار مهم و تاثیرگذار است. ما قطعاً به چنین مسابقاتی نیاز داریم اما شرایط کرونا برای همه کشورها مشکلات زیادی ایجاد کرده و امکان رفت و آمد بسیار سخت شده با این وجود فدراسیون رایزنی‌های لازم را انجام می‌دهد‌. امیدواریم فرصتی برای انجام مسابقات بین‌المللی ایجاد شود، اما فعلا تلاش می‌کنیم در هر اردو چند مسابقه تدارکاتی با باشگاه‌ها داشته باشیم تا آمادگی تیم را مورد ارزیابی قرار بدهیم.

مظلومی در خصوص میزان شناخت کادر فنی از حریفان تیم جوانان نیز گفت: تیم ما قبلاً مقابل ازبکستان در مسابقات کافا به میدان رفته و دو بازی تدارکاتی مقابل اندونزی انجام داده که فیلم این بازی‌ها را تهیه کرده‌ایم و حریفان را مورد آنالیز قرار می‌دهیم. همچنین اگر مسابقه تدارکاتی دیگری هم انجام بدهند تلاش می‌کنیم فیلم آن بازی‌ها را دریافت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مسئله مهم و امیدوارکننده برای همه ما انگیزه بسیار خوب و تلاش بازیکنان است که با تمام وجود در تمرینات کار می‌کنند و می‌خواهند بالاترین میزان آمادگی را به نمایش بگذارند. این اتفاق بسیار مثبت و خوبی است. جا دارد از زحمات بازیکنان و همکارانم در کادر فنی تشکر کنم که در این موقعیت زحمت می‌کشند تا بهترین کارایی را داشته باشیم و امیدوارم در فرصت کوتاه باقیمانده بتوانیم تیم را به آمادگی مطلوب برای حضور در این مسابقات برسانیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه