همراه ما باشید

وقتی به زور می خواهیم خودمان را مطلع نشان دهیم

وقتی به زور می خواهیم خودمان را مطلع نشان دهیم

پیروزی نیوز - وقتی به زور می خواهیم خودمان را مطلع نشان دهیم

طبق گفته وزیر ورزش، مسئولان دو وزارتخانه ورزش و اطلاعات برای مبارزه با فساد گسترده در فوتبال راهی را در پیش گرفته اند تا بلکه بتوانند مقداری جلوی  فساد ، ریخت و پاش و قراردادهای عجیب و غریب در فوتبال را بگیرند، شاید اینگونه  تکلیف مسائل و قراردادهای پر از ابهام یکی ، دو سال اخیر پرسپولیس هم مشخص می شود.

اپیزود یک؛
خبر دستگیری یکی، دو مدیر میانی پرسپولیس از سوی چند کانال معتبر آنقدر جذاب بود که بلافاصله تبدیل به تیتر یک بسیاری از رسانه‌ها شود.

اپیزود دو؛
اتفاق جالب‌تری رخ داد؛ سرپرست روابط عمومی باشگاه خبر را از بیخ و بن تکذیب و با قدرت روی موضع خود پافشاری کرد. او مثل همیشه! بهترین روش را تکذیب خبر تشخیص داد و گفت: «از نظر من این موضوع یک بحث کاملا چیپ و بی‌ارزش است. من هم این شایعه را در سطح فضای مجازی شنیدم و آن را تکذیب می‌کنم.»
او در ادامه شواهدی هو برای ادعایش آورد و تاکید کرد: «معاون اقتصادی پرسپولیس که شائباتی درباره وی شکل گرفته از صبح امروز (سه‌شنبه) در کنار من در باشگاه پرسپولیس حضور داشته و یکی دیگر از معاونان باشگاه هم مدتی به مرخصی رفته است.»

اپیزود سه؛
ماجرا به همین جا ختم نشد؛ وزارت ورزش خبر دستگیری مدیر میانی یکی از باشگاه‌های تهرانی را تایید و این اقدام را مبارزه با فساد در فوتبال از سوی هنین وزارتخانه و البته وزارت اطلاعات عنوان کرد.

و آخرین اپیزود؛
مهدی رسول پناه با اعلام خبر دستگیری مدیر میانی باشگاه پرسپولیس، رمزگشایی کرد و پرده از ابهامات برداشت. او تایید کرد که گزارشی درباره بحث فساد به نهادهای امنیتی داده و خواهان پاسخگویی مدیران قبلی و فعلی شده است. رسول‌پناه به دغدغه‌هایش برای مبارزه با فساد در فوتبال هم اشاره کرد.
***
درباره این اتفاقات ابتدا باید دو مورد را بررسی کنیم:
اینکه جایگاه مدیر روابط عمومی در باشگاه کجاست؟ آیا کسی که با قاطعیت مصاحبه می‌کند و بدون اطلاع خبر مربوط به اقدام صورت گرفته از سوی دو وزارتخانه را کذب، چیپ و بی‌ارزش می‌خواند، نباید از اخبار مهم باشگاه باخبر باشد و اینگونه رسانه و هوادار را گمراه نکند. چنین سهل‌انگاری موجب می‌شود که این مسئول در بطن باشگاه به وظیفه خبررسانی خود نه تنها به درستی عمل نکند بلکه اطلاعات اشتباه به خُورد رسانه و هوادار دهد؟
هیچ اشکالی ندارد که رابط میان رسانه، هوادار و باشگاه در جریان اتفاقات به این مهمی قرار نگیرد، ولی حداقل در زمانی که علم و آگاهی نسبت به یک اتفاق و خبر ندارد از چنین کلمات و شواهد عجیبی برای تکذیب استفاده نکند. وقتی مسئولی خبر ندارد که از اواسط هفته گذشته چه اتفاقاتی درباره دو مدیر میانی باشگاه رخ داده و بدون همین آگاهی‌ها اقدام به مصاحبه می‌کند، دیگر باید تا آخر داستان را حدس زد. اگر با استناد به اینکه شخصی اکنون در کنار ماست، بخواهیم قویا اتفاقات روزهای گذشته‌اش که مربوط به باشگاه می‌شود را نفی و تکذیب کنیم محل بحث است!
**
موضوع دیگر در مورد مدیر یا مدیران بازداشتی است. آقای رسول پناه آیا امکان دارد سرفصلی از فعالیت‌های نفرات مورد نظر که درگیر این داستان و فساد شده‌اند را منتشر کنید؟
دراینصورت هواداران و رسانه‌ها متوجه می شوند کجای کار ایراد داشته است؟ یا اصلا اشتباهات مربوط به کدام مدیر و دوره می‌باشد.
به هر حال اگر این راهی که مسئولان دو وزارتخانه ورزش و اطلاعات در پیش گرفتند تداوم داشته باشد که امیدواریم داشته باشد، تکلیف مسائل و قراردادهای پر از ابهام دیگر در دوره‌های گذشته هم مشخص می شود. قراردادهایی که فقط دودش به چشم هوادار و پولش از جیب پرسپولیس و بیت المال می‌رود. مثل قرارداد عجیب براندائو یا عجیب تر از آن استوکس!
هر چند که این داستانها ادامه دارد و ظاهرا این پایان کار هم نیست!

در شماره بعد منتظر یکی دو حاشیه در دوران مدیریت قبلی بخصوص سفر به دوبی و شارجه باشید!

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه