همراه ما باشید

علی نژاد: بدهی برانکو تا یک ماه دیگر پرداخت می‌شود

علی نژاد: بدهی برانکو تا یک ماه دیگر پرداخت می‌شود

پیروزی نیوز - علی نژاد: بدهی برانکو تا یک ماه دیگر پرداخت می‌شود

معاون وزیر ورزش با اشاره به پرداخت بخشی از طلب برانکو ایوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس گفت که تا یک ماه آینده بخش باقی مانده این بدهی تسویه حساب می شود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، مهدی علی نژاد که در مراسم افتتاح سامانه فدراسیون انجمن‌های ورزشی  حضور داشت، در بخشی از صحبت‌هایش درباره وضعیت پرسپولیس و استقلال و بدهی این دو تیم که تاثیرگذار در پنجره نقل و انتقالات آنهاست، عنوان کرد: در مورد پرونده برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش تقریباً یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو باید به آنها پرداخت می‌شد. برانکو سه دستیار داشت. طلب یک دستیار را پرسپولیس به طور کامل پرداخت کرد. برای پرداخت بدهی دو دستیار دیگر به فیفا نامه‌ای ارسال شد تا از پولی که پرسپولیس طلبکار بود، پرداخت شود. از پول برانکو هم حدود ۳۰ درصد پرداخت شده یعنی رقمی حدود ۳۴۰ – ۳۳۰ هزار یورو پرداخت شده است. مابقی هم فکر می‌کنم با هماهنگی با اسپانسرهای جدید و کمک کارگزار طی یک ماه آینده پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: کمیته انضباطی فیفا در نامه ارسالی به پرسپولیس به صراحت نوشته که عزم شما را در پرداخت بدهی‌ها شاهد هستیم.

علی نژاد در مورد وضعیت بدهی‌های باشگاه استقلال اینگونه توضیح داد: آنها در حال تامین منابع هستند. به محض تامین پول لازم و پرداخت آن، پنجره‌های بسته شده، باز می‌شوند. مشکلی از این حیث وجود ندارد. الان هم هنوز به فصل نقل و انتقالات نرسیده‌ایم و به همین دلیل نگرانی از این بابت نداریم.

این مسئول درباره بازداشت یکی دو مدیر باشگاه پرسپولیس گفت: در نامه چند ماه پیش وزیر ورزش به وزیر اطلاعات برای مبارزه با فساد در فوتبال درخواست کمک شد. با هماهنگی دو وزارتخانه اقداماتی آغاز شده و دستگیری یکی از معاونان پرسپولیس در همین راستا صورت گرفته و در واقع با هماهنگی کامل بوده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: عزم ما برای مبارزه با فساد در فوتبال و ورزش راسخ است. با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) این راه را ادامه می‌دهیم. این آغاز برخوردها در این زمینه است. خط قرمزی در این زمینه نداریم و فساد در هر زمینه‌ای باشد حتماً با آن برخورد می‌کنیم.

«طبق اعلام وزارت ورزش باشگاه پرسپولیس و استقلال نمی‌توانند مربی یا بازیکن خارجی جذب کنند. از طرفی استقلال باید مبلغ بدهی قرارداد استراماچونی را پرداخت کند و صحبت‌هایی هم در مورد مذاکره دوباره با وی برای بازگشت این مربی ایتالیایی مطرح است. موضع وزارت ورزش در این زمینه چیست؟» این پرسش خبرنگار مهر بود که علی نژاد در پاسخ به آن گفت: ممنوعیت جذب مربی و بازیکن جدید خارجی به هر دو باشگاه ابلاغ شده است. با گزینه‌های خارجی فعلی امکان تمدید قرارداد وجود دارد. این ابلاغ شامل همه گزینه‌هاست.

وی ادامه داد: در مورد استراماچونی هم شکایتی مطرح شده که باید در فیفا بررسی شود و استقلال هم از خودش دفاع کند. استخدام مربی و بازیکن جدید به خاطر شرایط ارزی کشور و قیمتی که دلار دارد امکان پذیر نیست. دلیل دیگر این است که باعث عدم تناسب دستمزدهای داخلی و خارجی‌ها شده در حالی که خارجی‌ها با کیفیت تقریباً متوسط هستند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه