همراه ما باشید

استعفا یا فرار رو به جلو / حرف دیگری نیست آقای قلعه‌نویی؟

استعفا یا فرار رو به جلو / حرف دیگری نیست آقای قلعه‌نویی؟

پیروزی نیوز - استعفا یا فرار رو به جلو / حرف دیگری نیست آقای قلعه‌نویی؟

استعفای امیر قلعه‌نویی از سپاهان مورد پذیرش مسئولان این باشگاه سپاهان قرار گرفت و مربی زردپوشان هم امروز معرفی می‌شود اما نکته مهم اینجاست که احتمالا این سپاهان آخرین حضور قلعه‌نویی در عرصه مربیگری باشد.

مریم سرخوش – خبرنگار: امیر قلعه نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان، بعد از اینکه تیمش برابر استقلال در جام حذفی شکست خورد، از سمت خود استعفا کرد و باشگاه سپاهان نیز استعفای او را پذیرفت. همچنین قرار است برای جانشینی قلعه نویی امروز (سه‌شنبه) تصمیم گیری شود.

پس از حذف سپاهانی‌ها از رقابت‌های جام حذفی آن هم با شکست دوباره مقابل استقلال در کمتر از یک هفته، قلعه‌نویی با انتشار متنی از استعفای خود خبر داد. استعفایی که البته بیشتر به یک فرار رو به جلو شبیه بود تا قبول کردن مسئولیت باخت و ناکامی‌ زردپوشان اصفهانی.

همکاری قلعه‌نویی و سپاهان برای بار دوم از ابتدای فصل پیش آغاز شد، جایی که قلعه‌نویی بعد از دومی با ذوب‌آهن در لیگ برتر و راهیابی به لیگ قهرمانان آسیا راهی سپاهان شد. امسال همه چیز برای موفقیت این تیم فراهم بود تا یک فصل رؤیایی برای تیمی که قرار بود «حالا حالا‌ها قهرمان باشد» رقم بخورد. ثبات مربی و بازیکن، امکانات، بودجه مناسب، اردوی خارجی و …همه فراهم بود، اما کار در نهایت درست از آب در نیامد. روند نزولی سپاهان بعد از آغاز دوباره مسابقات که به دلیل کرونا تعطیل شده بود، شروع شد. در ادامه با پیشتازی پرسپولیس، امید‌ها برای قهرمانی طلایی‌پوشان در لیگ قطع شد. نارضایتی هواداران، نگرانی مدیران و بعد‌ از آن سکته و چالشی ناخوانده‌ برای قلعه‌نویی تا از همان زمان زمزمه‌های رفتن او به صدا دربیاید. قلعه‌نویی روی کشتی سوراخ شده سپاهان خیلی دوام نیاورد و با حذف از جام حذفی  داستان خداحافظی از زردپوشان اصفهانی را رقم زد. هر چند که به نظر می‌رسد این اقدام قلعه‌نویی نوعی فرار رو به جلو برای جلوگیری از اخراجش باشد. اتفاقی که انتظار می‌رفت بعد از شکست هفته گذشته این تیم در لیگ برتر مقابل آبی‌پوشان تهرانی رقم بخورد اما مدیران سپاهان دست به تغییر نزدند تا قلعه‌نویی با باخت دوم دست پیش را گرفته و استعفا را بر برکناری ترجیح دهد.

قلعه‌نویی بخش زیادی از پایه مبلغ قراردادش را هم از سپاهان گرفته و دیگر حساب و کتاب خاصی با این باشگاه ندارد. او مثل خیلی از مربیان دنیا با ناکامی نیمکت مربیگری را ترک کرده باشد اما شاید برای قلعه‌نویی هم این بار آخر باشد و بعد از جدایی از سپاهان با دنیای مربیگری هم خداحافظی کند. خداحافظی تلخ با سکوی فنی همراه با یک عارضه جدی بدنی که حتی منجر به بستری شدنش در بیمارستان طی روزهای اخیر شد.

او با انتشار متنی که به نظر می‌رسد قبل از دیدار با استقلال آماده شده باشد، غزل خداحافظی از هواداران سپاهان را خواند و نامه‌اش را هم اینگونه تمام کرد «حرف دیگری نیست. بدرود اصفهان عزیز» او بدون پاسخی به عملکردش و ناکام ماندن تیمی که امسال مهیای کسب موفقیت بود، مسیرش را از اصفهانی‌ها جدا کرد. بدرود برای آقای قلعه‌نویی!

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه