همراه ما باشید

قرعه جذاب جام حذفی به ضرر لیگ برتری‌ها

قرعه جذاب جام حذفی به ضرر لیگ برتری‌ها

پیروزی نیوز - قرعه جذاب جام حذفی به ضرر لیگ برتری‌ها

سرخپوشان حالا جدی‌تر از قبل به ادامه رقابت‌ها نگاه می کنند و هدفی جز صعود و حذف آبی‌ها پس از پایان لیگ نوزدهم ندارند.

مریم سرخوش – خبرنگار:پرسپولیس جشن قهرمانی‌‌اش را جمعه گذشته بعد از بازی با ذوب‌آهن برگزار کرد تا به نوعی دو دیدار باقیمانده‌اش تا پایان رقابت‌های لیگ نوزدهم از حساسیت چندانی برای خودش برخوردار نباشد. اتفاقی که البته بی‌انگیزگی آنها را هم رقم زده و در اتفاقی عجیب مقابل ذوب‌آهن در دیدار هفته گذشته سه امتیاز را واگذار کردند تا هم رکورد نباختن‌هایشان بشکند و هم اصفهانی‌ها را راضی روانه خانه کنند. اما آنها در دو دیدار باقیمانده لیگ نوزدهم سرنوشت ۵، ۶ تیم را در دست دارند و مصاف شاگردان یحیی گل‌محمدی با گل‌گهر سیرجان و سایپا هم برای این دو تیم و هم برای دیگر تیم‌های انتهای جدولی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
سرخپوشان در هفته بیست و نهم مهمان گل‌گهر سیرجان خواهند بود و در آخرین هفته هم از سایپا میزبانی می‌کنند. نتایج این دو دیدار علاوه بر گل‌گهر و سایپا برای ذوب‌آهن و سه تیم پایین جدولی از جمله ماشین‌سازی، پیکان و پارس جنوبی مهم است و می‌تواند سرنوشت‌‌شان را برای بقا یا سقوط رقم بزند.
***
در پایان دیدارهای هفته بیست‌و‌هشتم، گل‌گهر سه امتیاز شیرین از نفت مسجد سلیمان گرفته و با ۲۹ امتیاز به رده یازدهم صعود کرده تا جزو فانوس به دستان سقوط نباشد، اما اگر سیرجانی‌ها در دو دیدار پیش رو امتیاز کسب نکند و تیم‌های پایین‌تر جدول ۶ امتیاز دو دیدار باقیمانده را به خود اختصاص دهند، آنها گزینه سقوط خواهند بود. اتفاق مشابهی که برای ذوب‌آهن هم قابل پیش‌بینی است که پس از برد ارزشمند مقابل پرسپولیس به دست آورد و با ۲۹ امتیاز و تفاضل گل بهتر به سکوی دهم رساند اما آنها هم در صورت عدم کسب امتیازات در دو بازی پایانی کاندیدای سقوط کننده به شمار می‌روند.
وضعیت برای سایپا، حریف هفته آخر پرسپولیس اما کمی پیچیده‌تر است. آنها ۲۸ امتیازی هستند و در دیدار برابر فولاد تن به تساوی دادند. سایپایی‌ها در هفته بیست و نهم میزبان نفت مسجد سلیمان خواهند بود و امیدوارند که از این تیم میانه جدولی ۳ امتیاز حساس را کسب کنند. هر چند که امیدواری زیادی هم به کسب امتیاز از پرسپولیس دارند تا شاید به مانند ذوب‌آهن بتوانند قهرمان لیگ برتر را متوقف و صاحب سه امتیاز حساس از این دیدار شوند.
رتبه‌های سیزدهم تا پانزدهم جدول هم به ترتیب به ماشین‌سازی‌ با ۲۸ امتیاز، پیکان با ۲۷ امتیاز و پارس جنوبی با ۲۶ امتیاز تعلق دارد. ماشین‌سازی و پارس جنوبی از دیدار هفته بیست و هشتم تک امتیاز کسب کردند که البته دردی از آنها برای فرار از منطقه خطر دوا نکرده است. پیکان هم با برد صنعت نفت آبادان امتیازش را بهبود بخشید اما هنوز جزو گزینه‌های اصلی سقوط است و فرصت‌سوزی‌هایشان شرایط را برایشان در دو دیدار باقیمانده سخت کرده است.
***
نکته مهم دو دیدار پایانی سرخپوشان هم از جایی رقم خورد که آنها مقابل ذوب‌آهن اصفهان شکست خوردند و با ارائه یک بازی متوسط نشان دادند که پس از قهرمانی، انگیزه ویژه برای تداوم پیروزی‌هایشان را حفظ نکرده‌اند. مساله‌ای که موجب شد ذوبی‌ها به راحتی به برد برسند و وضعیت خود را در جدول رده‌بندی سر و سامان بدهند. هر چند که این پیروزی امید دو تیم دیگر را هم برای کسب امتیاز از پرسپولیس زنده کرد تا شاید با بهره‌گیری از بی‌انگیزگی شاگردان گل‌محمدی موفق به کسب امتیاز از قهرمان لیگ نوزدهم شوند. هر چند که دیروز اتفاق جالبی رقم خورد و به نظر نمی‌رسد که گل گهر سیرجان و سایپا در ادامه رقابت‌ها با همان «پرسپولیسِ بی‌انگیزه» دیدار با ذوب‌آهن روبه‌رو شوند. دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی روز گذشته قرعه‌کشی شد و پرسپولیس و استقلال دربی حساسی را در این مرحله از رقابت‌های حذفی برگزار خواهند کرد. شرایطی که باعث می‌شود سرخپوشان جدی‌تر از قبل به ادامه رقابت‌ها نگاه کنند و هدفی جز صعود و حذف آبی‌ها پس از پایان لیگ نوزدهم نداشته باشند.
با این قرعه جذاب مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی که قرار است هفته اول شهریور برگزار شود بدون شک اثری از آن بی‌انگیزه در ادامه رقابت‌های لیگ برتر از سوی پرسپولیسی‌ها شاهد نخواهیم بود. چرا یحیی و شاگردانش از این پس با انگیزه بیشتری در زمین حاضر خواهند شد تا پس از پوکر قهرمانی لیگ برتر، توالی قهرمانی‌شان در جام قهرمانی حذفی را هم به عدد ۲ برسانند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه