همراه ما باشید

رسول پناه: باقری قرارداد دارد، شاکله تیم را حفظ می‌کنیم

رسول پناه: باقری قرارداد دارد، شاکله تیم را حفظ می‌کنیم

پیروزی نیوز - رسول پناه: باقری قرارداد دارد، شاکله تیم را حفظ می‌کنیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادعا کرد، مدیران قبلی این باشگاه توان پرداخت بدهی برانکو را داشتند، اما از پرداخت آن خودداری کرد‌‌ند.
به گزارش پرسپولیس نیوز، مهدی رسول‌پناه که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، درباره وضعیت تیم پرسپولیس و مسائل فنی و حاشیه‌این این تیم توضیح داد.

۱۱ پرونده داشتیم

از روزی که من سرپرستی باشگاه را برعهده گرفتم تمام مسئولیت‌ها را هم عهده‌دار شدم. ما ۱۰ روز مانده بود به سال جدید به باشگاه آمدیم، ولی وقتی با مشکلات روبه‌رو شدیم خیلی بیشتر از چیزی بود که متصور بودیم. طلب بازیکنان و دیگر مطالبات جمع شده بود و وضعیت بحرانی بود. خدا را شکر هیئت مدیره عملیاتی وارد شد و اگر اشتباه نکنم در ۱۱ پرونده ما باید اقدام می‌کردیم.

مدیران وقت درباره برانکو پاسخگو باشند 

برانکو یکی از مربیان زحمتکش پرسپولیس بوده است. متأسفانه پول او در زمانی که باید پرداخت می‌شد، پرداخت نشده است. باید مدیران وقت جواب این موضوع را بدهند، اما چیزی که من می‌دانم، در آن زمان می‌توانستند پول او را پرداخت کنند، ولی این کار را نکردند. برانکو ابتدا بابت مطالباتش یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو درخواست کرده بود، ولی فیفا یک میلیون و ۵۰ هزار یورو را تأیید می‌کند. در پرونده مارکو، زلاتکو  وپانادیچ هم باید پول‌هایی را پرداخت می‌کردیم. در آن زمان ما دیدیم اگر وارد دادگاه CAS شویم باید هزینه دیگری را هم پرداخت کنیم. ما حتی چهار هزار فرانک سوئیس پرداخت کردیم تا به روند پرونده رسیدگی شود، اما برخی‌ها گفتند چرا هزینه می‌کنید. ما آن زمان در شرایط بحرانی بودیم و باید زمان می‌خریدیم. واقعاً به دنبال مدیریت بودیم. صبر کردیم تا حکم به ما اعلام شد و ما بهترین کار را این دیدیم که پول را پرداخت کنیم. برانکو هم حق داشت و ما تصمیم گرفتیم این پول را پرداخت کنیم. به‌هرحال ما مطالباتی از محل فیفا و از انتقال بیرانوند داشتیم. با توجه به زمان ابلاغ رأی، ششم آگوست آخرین فرصت ما برای پرداخت پول بود که خوشبختانه با توجه به زمان‌بندی پول بیرانوند پنجم آگوست در حساب باشگاه نشست.

پانادیچ و زلاتکو هنوز فرم پر نکرده‌اند

ما برای پرداخت مطالبات زلاتکو و پانادیچ به فیفا نامه زدیم که از محل مطالبات‌مان، بدهی‌های آنها را پرداخت کند و پنج درصد سود آنها را از حساب خودمان واریز کردیم. پول مارکو را هم به طور کامل به حسابش در عمان واریز کردیم و قسمتی از پول برانکو را هم واریز کردیم. ما نامه‌ای از فیفا داریم که پرداخت مطالبات زلاتکو و پانادیچ را فدراسیون بین‌المللی فوتبال از محل مطالبات باشگاه پذیرفته است. ما مطالبات گابریل را هم همین‌طور پرداخت کردیم. طلب سرتن چوک نیز ۱۱ هزار دلار بود که پرداخت کردیم و نیلسون هم الان رضایتش را اعلام کرده است. وقتی ما نامه‌ای به فیفا می‌زنیم که مطالبات پانادیچ و زلاتکو از محل مطالبات‌مان پرداخت شود،‌ فیفا می‌پذیرد، اما مشروط به اینکه یک فرم را ما پر کنیم، یک فرم را هم ایگور پانادیچ و زلاتکو که هنوز آنها این فرم را پر نکرده‌اند.

عزم جدی برای پرداخت مطالبات

ما مطالبات مارکو را پرداخت کردیم و تمام شد. از مطالبات برانکو هم ۳۳۰ هزار یورو را پرداخت کردیم که نامه آنهم آمده است. الان بحث پانادیچ و زلاتکو مانده که آنها هم باید فرم را پر کنند تا پول به حساب‌شان واریز شود، ولی چون این پروسه زمان‌بر است آنها دوست دارند نقد پول‌شان را دریافت کنند. این باشگاه متعلق به هواداران است و باید کار کنیم و مردم کار کردن ما را ببینند. ما انتظار داشتیم وقتی برانکو حُسن نیت ما را ببیند، یک یا دو ماه به ما فرصت بدهد تا مابقی پول را پرداخت کنیم که در این‌صورت این جریمه هم شامل حال ما نمی‌شد.

۱۲۷ هزار دلار جریمه نشدیم

برانکو حساب عمانش را معرفی کرد و ما نمی‌توانستیم پول او را در کرواسی پرداخت کنیم. ما تازه می‌فهمیم که تحریم‌ها چقدر تأثیر دارد. ما به برانکو گفتیم به دلیل مشکلاتی که وجود دارد حساب ریالی‌اش در عمان را بگوید که او گفت به شرطی این کار را می‌کند که کارمزد تبدیل ریال به یورو را هم ما پرداخت کنیم که ما حتی این کار را هم کردیم تا حسن نیت‌مان را نشان دهیم. بعد از آن هم به خاطر عید قربان ۱۴ روز کشور عمان تعطیل شد و ما مجبور شدیم پول‌ها را از طریق عابر بانک به حساب برانکو واریز کنیم.

بعضی‌ها یا اشتباه می‌کنند یا عمداً می‌گویند باشگاه ۱۲۷ هزار دلار جریمه شده که این موضوع اشتباه است. طبق نامه‌ای که فیفا داده است،‌ باشگاه ۱۵ هزار فرانک سوئیس به خاطر دیرکرد در هر پرونده و ۳۰ هزار فرانک هم به خاطر پرونده برانکو جریمه شده است که اگر زلاتکو و پانادیچ هم آن فرم را پر می‌کردند این جریمه هم شامل حال باشگاه نمی‌شد.

آدرس غلط می‌دهند

اگر حقیقت را بگویم, چه ایگور و چه زلاتکو اگر بخواهند پول را از طریق فیفا دریافت کنند, زمان‌بر است و البته این مشکل ما نیست و مشکل فیفاست. الان به فیفا نامه زدیم که این کار را انجام دهند تا این مسئله حل شود, همان‌طور که برای نیلسون و گابریل این کار را کرده‌ایم, ما نامه نوشتیم چون در فیفا پول داریم، ولی باید اینها باید یک فرم را  پر کنند تا این پول به حساب این دو عزیز واریز شود. البته اگر مشکلی هم از این راه وجود داشته باشد, ما پول ایگور و زلاتکو را پرداخت می‌کنیم و پول موجود در فیفا را برای پرونده‌های بعدی مثلاً پرونده بودیمیر استفاده می‌کنیم. هواداران روی این موضوعات خیلی حساس هستند، اما برخی افراد  آدرس غلط می‌دهند و می‌خواهد حواشی ایجاد کنند.

ابهامات قرارداد ۳ ساله با کارگزار

قرارداد ابتدایی که بسته بودیم, ایراداتی داشت. بعد از سرپرستی بنده در باشگاه هیئت مدیره تصمیم گرفت کارگزار را تحت فشار قرار بگذاریم تا در زمان‌بندی مشخصی پرداخت‌ها صورت بگیرد, برای همین اعلام فسخ کردیم تا شرایط مذاکره پیش بیاید. شرکت کارگزار شرایط را پذیرفت و قرار شد در تاریخ‌های مشخصی پرداخت‌ها صورت بگیرد. قرار بود تا قبل از خرداد ۳۰ میلیارد پرداخت کنند که این کار صورت گرفته است. تا الان ۴۵ میلیارد پرداخت شده است که باید تشکر کنیم. اگر کارگزار به تعهداتش عمل نکند, ما می‌توانیم از قرارداد یکطرفه خارج شویم. الان این شرکت برای بحث برانکو هم به ما کمک می‌کند.

کارگزار بهتر نداشتیم

این که گفته می‌شود شود در مزایده کارگزار بهتری هم وجود داشته است, اصلاً چنین چیزی نیست و تکذیب می‌کنم. ما بهترین اقدام را کردیم و شک نکنید. اگر این موضوعات پیش می‌آمد اولین چالش این بود که همین کارگزار از ما شکایت می‌کرد و بعد از آن می‌گفتند مدیریت باشگاه پرونده‌ای سنگین‌تر از برانکو را برای ایجاد کرد.

باید حق و حقوق پرسپولیس برگردد

درباره بازداشت یکی از معاونان این باشگاه؛ از روز اولی که آمدیم بحث مبارزه با فساد را در نظر گرفتم و همه مدیران باید پاسخگو به مردم باشند. من این موضوع را اعلام کردم و اعتقاد دارم همه مسئولان حتی مدیران قبلی باید پاسخگو باشند. ما حتی در ماجرای بازداشت یکی از مسئولان باشگاه نامه زدیم که باید حق و حقوق پرسپولیس برگردد. هیچ مشکلی با این موضوع نداریم و باید همه چیز مشخص شود. مخصوصاً گزارش‌های مالی را همه باید بدانند. من ممنونم از دستگاه‌های نظارتی و امنیتی که ورود کردند که البته باید زودتر از اینها ورود می‌کردند. گزارش‌هایی که ما به سازمان بازرسی اعلام کردیم خیلی زیاد است و خدا را شکر همه مدیران و معاونان و اعضای هیئت مدیره پاسخگو باشند.

پاسکاری جام‌ با سیدجلال حسینی

وقتی در جشن قهرمانی جام را به سیدجلال دادند من به او تبریک گفتم و ایشان هم احترام گذاشت و جام را به من داد. از سیدجلال تشکر می‌کنم. ایشان کاپیتان متین و بااخلاق پرسپولیس است. ما به وجود ایشان افتخار می‌کنیم. او به من احترام گذاشتند و برای لحظه‌ای جام را به من داد که من هم سریعاٌ‌ به خودش بازگرداندم.

مشکلی برای پول برانکو نداریم

زمانی که پول را به برانکو پردخت کردیم, اعلام کردیم چند روز صبر کنید تا پول به حساب او بنشیند. ما ۳۳۰ هزار یورو را که چیزی در حد ۳۰ درصد است، پرداخت کرده بودیم، اما در فضای مجازی گفتند پنج درصد. ما تاکنون ۶۰ درصد ۸۶۰ هزار یورو برای برانکو ودستیارانش پرداختی داشته‌ایم. هیچ مشکلی برای پرداخت مطالبات برانکو نداریم. اگر برانکو همکاری می‌کرد یک دلار هم جریمه نداشتیم. الان در فضای مجازی می‌گویند ۱۷۰ هزار دلار جریمه شده‌ایم، ولی ما اصل رأی را گذاشتیم که همه ببینند. این مبلغ به هیچ وجه درست نیست. ممکن است که اگر باقیمانده مطالبات را پرداخت نکنیم, کسر امتیاز یا بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی برای ما دردسرساز شود، اما ما اصل را روی شفافیت گذاشته‌ایم تا دغدغه‌ها برطرف شود. ما می‌توانستیم تا ۵۰۰ هزار یورو به برانکو پرداخت کنیم، ولی باشگاه پرسپولیس هزینه‌هایی دارد که باید آنها هم تأمین شود. ما به بشار رسن ۱۰۰ هزار یورو پرداخت کردیم و پرداختی نیز به رادو و اوساگونا داشتیم.

دغدغه اصلی‌مان بحث برانکوست

حمیدوای مالک شهر خودرو از عدم دریافت مطالبات این باشگاه برای انتقال یحیی گل محمدی گلایه‌هایی داشت اما هیئت مدیره اصل را روی پرونده برانکو گذاشته بود. البته ما در این مدت چند پرونده داخلی که مبلغ کمتری بود را پرداخت کردیم، ولی الان دغدغه اصلی‌مان بحث برانکوست. ما اولویت‌بندی کردیم. پرونده برانکو که تمام شود به سایر پرونده‌های داخلی هم رسیدگی خواهیم کرد.

شکایت از استوکس
ما از آنتونی استوکس شکایت کردیم و منتظر هستیم. او پول حرفه‌ای گرفته است و مدیران آن موقع باید پاسخگو باشند.

 انتقاد از هشتگ‌ها و نحوه گرفتن پول از هواداران توسط کارگزار

باید قبول داشته باشیم شرایط اقتصادی خوب نیست. ما ۱۱۰ میلیارد با کارگزار قرارداد داریم. اگر مشکل برانکو را نداشتیم هر مدیری با این امتیاز می‌توانست راحت کار کند. الان  ۱۱۰ میلیارد حداقل قرارداد است و اگر درآمد از ۱۶۰ میلیارد هم بالاتر برود بازهم ۸۰ درصد به ما تعلق می‌گیرد.

پفکی که قرمز است

درباره اینکه گفته می‌شود پرسپولیس هم با اسپانسر استقلال به توافق رسیده و قرار است محصولات این شرکت با دو رنگ قرمز و آبی عرضه شود, خدا را شکر می‌کنیم که هنوز کار ما به پفک و چیپس نرسیده است (با خنده). محصولات مینو اصالتاً قرمز‌ رنگ است و دیگر نیازی نیست تغیر رنگ پیدا کند. صحبت‌هایی شده است و امیدواریم با عنوان اسپانسر جدید، با این شرکت کار کنیم.

بحث تمدید قرارداد بازیکنان داخلی

ما می‌خواستیم تمرکز تیم‌مان به‌هم نخورد. بچه‌های ما بازیکنان بزرگی هستند و در سطح کشور حرف اول را می‌زنند. چهار قهرمانی پیاپی هم کار بزرگی است و باشگاه تعهداتی دارد که باید به آن عمل کند. ما تا الان ۷۵ درصد از تعهدات فصل جاری را پرداخت کردیم. از فصل قبل هم بعضی از بازیکنان طلب‌هایی داشتند که پرداخت کردیم. ما تا الان همه را پرداخت کردیم فقط پاداش قهرمانی مانده است که در پایان فصل به همراه باقیمانده مطالبات پرداخت خواهیم کرد.

بشار رسن هم یکی از بازیکنان محجوب ماست و پرسپولیسی تیر است، ولی متأسفانه از مدیران قبل بدقولی‌هایی دیده و ناراحت بود. ما از مطالبات این فصل رسن بیش از ۹۰ درصد را پرداخت کردیم و به زودی با او قرارداد می‌بندیم و مشکلی نیست.

شاکله تیم حفظ می‌شود 

ما اصل را روی این گذاشته‌ایم که شاکله تیم را حفظ کنیم. به جز علیپور، بشار و چند بازیکن دیگر بقیه بازیکنان ما قرارداد دارند و ما به تعهدات‌مان عمل کردیم و انتظار داریم آنها هم به تعدات‌شان عمل کنند. در مورد قرارداد بازیکنان، یکسری بندها وجود دارد که من مخالف آن بودم، ولی چه کار کنیم که این بندها وجود دارد که برخی از بازیکنان با پرداخت ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار دلار می‌توانند جدا شوند. ما اصل را گذاشتیم روی حفظ بازیکنان ولی اگر بازیکنی دوست دارد جدا شود، ما براساس حق و حقوق باشگاه تعهداتی داریم که از آن دفاع می‌کنیم. اگر بازیکنی می‌خواهد برود ما دیگر نمی‌توانیم کاری کنیم، ولی به نظر من عشق به پرسپولیس اولین لازمه حضور است و قطعاً بازیکنان ما این عشق را دارند. ما باید دستمزدها را پرداخت کنیم، ولی اگر بازیکنانی اصرار به رفتن دارند ما فقط می‌توانیم برای آنها آرزوی موفقیت کنیم.
درباره پیشنهادهای ترابی و علیپور از کشورهای قطر و چین هم ما چیزی ندیدم. باشگاه متقاضی باید به باشگاه ما اعلام کند ما تا الان چیزی ندیدیم. اگر به ما پیشنهادی برسد، وارد کار می‌شویم و با سرمربی و بازیکن مشورت می‌کنیم.

پاداش‌های برانکو

وی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود در قرارداد برانکو پاداش ۳۰۰ هزار یورویی برای قهرمانی لیگ و ۲۰۰ هزار یورویی برای کسب سهمیه آسیایی وجود داشته و قرارداد او نیز مانند قرارداد ویلموتس عجیب است، گفت: پاداش‌هایی بوده است که برانکو الان رقم درخواستی را با توجه به همان پاداش‌ها مطالبه کرده است. قرارداد ویلیموتس با برانکو خیلی فرق دارد. در قرارداد برانکو چیزی نبوده و فقط مطالباتش پرداخت نشده است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره قرارداد استوکس و اوساگونا نیز توضیح داد: در قرارداد استوکس اصلاً مدیر حقوقی نبوده و نظر حقوقی داده نشده است. درباره اوساگونا هم بخشی از مطالبات او را دادیم و تا پایان فصل قرارداد دارد. قرارداد این بازیکن ۱۵۰ هزار دلار است که حدود ۴۰ درصد آن را پرداخت کردیم.

طبابت نمی‌کنم!

رسول‌پناه در واکنش به شوخی مجری برنامه مبنی بر اینکه با توجه به شیوع بیماری کرونا او دیگر کار دندانپزشکی نمی‌کند،‌ عنوان کرد: جالب است بدانید من اصلاً کار طبابت نمی‌کنم! کارشناس رسمی پزشکی هستم، ولی اصلاً مطب ندارم. من ارتباطم با مرحوم کاشانی از زمان شاهین بوده و اصلاً نه من مطب دارم و نه کار پزشکی می‌کنم. نمی‌دانم حرف و حدیث‌ها از کجا درآمده است. مثل همین موضوع که درباره جریمه ۱۲۷ هزار دلاری ما گفته شد. یا چند هفته پیش گفتند باشگاه دو پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شده و یک هیاهیو علیه باشگاه به وجود آمد. باورتان نمی‌شود برخی‌ها با محرومیت و هیاهو دنبال منافع شخصی خودشان هستند. خیلی حرف‌ها زده می‌شود که کذب است. از روز اول چاله‌هایی داریم، ولی در حال مدیریت هستیم  و باید ساختار سازی کنیم.

داستان درفشی‌فر

ورزشگاه درفشی‌فر سال ۴۷ به وزارت ورزش واگذار شده بود و سال ۶۴ معارض داشت و حتی آمده بودند تا ورزشگاه را تصرف کنند. روزی که من به باشگاه آمدم یک نفر از طریق واسطه‌ای به من گفت اگر درفشی‌فر را می‌خواهید، متری ۲۰ میلیون تومان می‌فروشیم. ما دیدیم سال ۴۹ یک پرونده در دیوان قضایی تشکیل شده است که به آن ورود کردیم. از قوه قضاییه تشکر می‌کنم که وارد قضیه شد و دیدیم که حق پرسپولیس است. ما توانستیم  سند درفشی‌فر را به نام پرسپولیس بزنیم.

کریم قرارداد دارد
سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد بحث حضور کریم باقری در تیم ملی نیز عنوان کرد: ما مخالف هستیم. ایشان متعلق به پرسپولس  است و قرارداد دارد.

رسول‌پناه در مورد دربی استقلال و پرسپولیس در جام حذفی نیز گفت: امیدوارم بازی زیبایی را شاهد باشیم.

توجه به تیم‌های پایه

وی در خصوص تیم‌های پایه باشگاه پرسپولیس نیز عنوان کرد: قبلاً به تیم‌های پایه هیچ توجهی نمی‌شد، نه تنها در پرسپولیس، بلکه در کل کشور هم همینطور بود. به خاطر همین است که در آسیا هم به موفقیت نمی‌رسیم. ما تیم‌ها پایه را فعال کردیم و ۷۰ درصد مطالبات آن‌ها را هم پرداخت کردیم. مهم‌ترین مسئله هم این است که ورزشگاه شهدای گمنام را به تیم‌های پایه اختصاص دادیم و توجه ویژه‌های به تیم‌های پایه کردیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در رابطه با جذب بازیکنان جدید نیز اعلام کرد: اسامی هفت بازیکن به ما اعلام شده است و ان‌شاالله در زمانش این کار را انجام خواهیم داد. من  تا حالا به هواداران قول ندادم، ولی الان قول می‌دهم مسئله برانکو را حل خواهم کرد. اینجا هم از همه خواهش می‌کنم با ما همکاری کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه