همراه ما باشید

جنگ سهمیه در صدر، نبرد شش تیم در قعر

جنگ سهمیه در صدر، نبرد شش تیم در قعر

پیروزی نیوز - جنگ سهمیه در صدر، نبرد شش تیم در قعر

در پایان هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال نبرد ۶ تیم در قعر جدول برای سقوط نکردن به هفته آخر کشیده شد.
به گزارش پرسپولیس نیوز، هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال شب گذشته با انجام ۸ دیدار پیگیری شد و با توجه به نتیجه تیم‌ها در صدر جدول و در قعر جدول جنگ کسب سهمیه و نبرد شش تیم در قعر جدول برای سقوط نکردن به هفته آخر کشیده شد.

در انتهای جدول شاهین شهرداری بوشهر پس از شکستی که مقابل صنعت نفت متحمل شد، به لیگ دسته اول فوتبال بازگشت. پارس جنوبی جم در رتبه پانزدهم جدول باقی ماند و شاگردان هومن افاضلی در ماشین‌سازی بالاتر از شاگردان پیشین این مربی، به رده چهاردهم جدول سقوط کردند. پیکان نیز هم‌امتیاز با ماشین‌سازان و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم، به جایگاه سیزدهم جدول رسید. البته در این میان شرایط پارس جنوبی و ماشین سازی بسیار خطرناک است و این تیم‌ها حتما باید در بازی آخر خود پیروز شود تا بتوانند بقای خود را حفظ کنند.

در بالای جدول هم استقلال با تساوی مقابل پیکان ۵۰ امتیازی شد و در رده دوم باقی ماند؛ تراکتور با غلبه بر ماشین سازی ۵۰ امتیازی شد و به رده سوم صعود کرد. سپاهان هم با پیروزی مقابل شهر خودرو ۴۸ امتیازی شد در رده چهارم است و همچنان شانس سهمیه دارد. فولاد هم به تساوی رسید تا با ۴۸ امتیاز در رده پنجم قرار گیرد. با این نتایج جنگ حساس کسب سهمیه به هفته آخر کشیده شد و استقلال در صورت شکست مقابل شاهین بوشهر، و پیروزی دیگر تیم‌های بالانشین، عملاً استقلال سهمیه را از دست خواهد داد.

تتایج دیدارهای هفته بیست و نهم لیگ برتر

تراکتور ۲ – ماشین‌سازی‌تبریز یک
نساجی مازندران صفر – ذوب آهن صفر
استقلال یک – پیکان یک
گل گهرسیرجان ۳ – پرسپولیس ۳
سایپا صفر – نفت‌ مسجدسلیمان صفر
صنعت نفت آبادان ۳ – شاهین شهرداری‌بوشهر یک
سپاهان ۲ –  شهر خودرو صفر
پارس جنوبی جم صفر – فولاد صفر

جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر 

هفته پایانی لیگ نوزدهم هم روز پنجشنبه این هفته به صورت همزمان در ساعت ۲۰:۴۵ برگزار می‌شود. در بازی‌های هفته پایانی سرنوشت دومین تیم سقوط کننده به لیگ دسته اول از بین یکی از چند تیم پارس جنوبی، ماشین سازی، پیکان و سایپا مشخص خواهد شد. همچنین دو تیم از بین استقلال، تراکتور، سپاهان و فولاد خوزستان هم شانس کسب سهمیه آسیایی دارند که همه چیز در بازی‌های روز پنجشنبه تعیین می‌شود.

برنامه دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر

پنجشنبه ۳۰ مرداد

پرسپولیس – سایپا
ذوب آهن – گل گهرسیرجان
شاهین شهرداری‌بوشهر – استقلال
نفت‌ مسجدسلیمان – پارس جنوبی جم
پیکان – سپاهان
شهر خودرو – نساجی مازندران
ماشین‌سازی‌تبریز – صنعت نفت آبادان
فولاد – تراکتور

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه