همراه ما باشید

واعظی: بی انگیزگی پرسپولیس به لیگ برتر ضربه می زند

واعظی: بی انگیزگی پرسپولیس به لیگ برتر ضربه می زند

پیروزی نیوز - واعظی: بی انگیزگی پرسپولیس به لیگ برتر ضربه می زند

دروازه بان اسبق پرسپولیس گفت: بی انگیزگی بازیکنان پرسپولیس به تیم های دیگر ضربه می زند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، مهدی واعظی درباره  پرسپولیس و گل گهر به فارس گفت: بازی خوبی را شاهد بودیم اما پرسپولیس به دلیل اینکه چهار هفته مانده به پایان لیگ قهرمان شد، انگیزه اش را برای ادامه بازی ها از دست داده و این موضوع به ویژه در نیمه اول بازی با گل گهر مشخص بود.

وی افزود: پرسپولیس در نیمه اول بازی دیشب با اخراج کامیابی نیا و دریافت دو گل دچار شوک شد و در آن زمان احساس خطر کرد اما در نیمه دوم با تدابیر کادرفنی به خودش آمد و این نتیجه را جبران کرد. حتی از حریف پیش افتاد اما در نهایت نتوانست برنده شود. در کل فارغ از بحث نتیجه، فوتبال خوبی را از هر دو تیم شاهد بودیم.

دروازه بان اسبق پرسپولیس درباره اینکه آیا بی انگیزگی پرسپولیسی ها در هفته های اخیر، احتمال دارد در دیدار نیمه نهایی جام حذفی به این تیم ضربه بزند، توضیح داد: شرایط دربی با هر بازی دیگری متفاوت است و وقتی هم قرار باشد که دیدار پرسپولیس با استقلال در نیمه نهایی جام حذفی برگزار شود، شرایط به کل متفاوت می شود. دربی به برد و باخت بازی های دیگر ارتباطی ندارد و انگیزه بازی در آن خاص است.

واعظی افزود: بارها تجربه ثابت کرده تیم هایی که قبل از دربی خوب نتیجه نگرفته اند، روز دربی خیلی بهتر بازی کرده اند اما اعتقاد دارم بازی با استقلال در نیمه نهایی جام حذفی، سبب می شود بازیکنان پرسپولیس که پس از قهرمانی شان در لیگ برتر، برای ادامه این رقابت ها انگیزه بالایی نداشتند از هر لحاظ خود را برای این بازی حساس آماده نگه دارند.

وی ادامه داد: حریفان پرسپولیس و حتی استقلال در هفته های اخیر تیم هایی بوده اند که یا برای کسب سهمیه در تلاش هستند یا برای فرار از سقوط می جنگند و بی انگیزگی بازیکنان پرسپولیس به تیم های دیگر و کیفیت لیگ ضربه می زند. تمام بازی ها مهم است و یک تیم پس از کسب قهرمانی هم باید با همان انگیزه ابتدای فصل و پیش از قهرمانی اش به زمین برود تا حق هیچ تیمی تضییع نشود.

پیشکسوت فوتبال ایران تصریح کرد: شاید پرسپولیس جدا از بی انگیزگی بازیکنانش تصور می کرد بازی های اخیرش ساده است در صورتی که بازی کردن در سیرجان به دلیل سطح ارتفاع بالا و آب و هوای خشک این شهر خیلی سخت است.

واعظی درباره اشتباهات بوژیدار رادووشویچ در خروج از دروازه در دو بازی اخیر پرسپولیس گفت: فیزیولوژی رادو همین است. وی چارچوب را خوب می بیند، شوت گیر خوبی است، تک به تک ها را خوب دفع می کند اما در خروج از دروازه ضعف هایی دارد و ایده آل نیست. هرچند رادوشوویچ دروازه بان ششدانگی است که برای بیرانوند جایگزین خوبی بوده است.

وی ادامه داد: بخشی از دلیل ضعف رادو در خروج از دروازه به بحث تکنیکی بازمی گردد که مربوط به خودش است اما بخشی از این اشتباهات هم تاکتیکی است و مربوط به کل تیم می شود. به همان میزان که رادو در گلی که از ذوب آهن خورد و گل اول بازی با گل گهر مقصر بود، مدافعان پرسپولیس هم مقصر بودند زیرا این توپ ها در منطقه یک سوم میانی دروازه فرود آمده اما هیچ یک از مدافعان تیم خود را با بازیکن حریف درگیر نمی کند.

دروازه بان اسبق پرسپولیس تصریح کرد: رادو مانند بازی با ذوب آهن روی گل اول گل گهر هم یکی دو گام اضافه برداشت و از توپ جا ماند. این اتفاق چندین بار دیگر هم رخ داده اما خوشبختانه با گلی همراه نشد. هم کادرفنی و هم خود رادو باید برای رفع این ضعف بیشتر تلاش کنند.

واعظی با اشاره به لزوم جذب دروازه بان جدید برای پرسپولیس توضیح داد: رادو دروازه بان خوبی است و در آینده هم می تواند به پرسپولیس کمک کند اما این تیم نه تنها به یک دروازه بان بلکه به دو دروازه بان آماده دیگر نیاز دارد زیرا حضور در لیگ قهرمانان آسیا و فصل آینده لیگ برتر ساده نیست و فشردگی لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را خسته می کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه