همراه ما باشید

آذری: رئیس کمیته داوران اختیاری ندارد

آذری: رئیس کمیته داوران اختیاری ندارد

پیروزی نیوز - آذری: رئیس کمیته داوران اختیاری ندارد

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با انتقاد از نحوه قضاوت اشکان خورشیدی در بازی این تیم مقابل پارس جنوبی، گفت: اسماعیل صفیری در کمیته داوران اختیار ندارد و داوران را برای او می‌چینند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، سعید آذری درباره تساوی فولاد خوزستان مقابل پارس جنوبی در هفته بیست و نهم لیگ برتر و ادعای فولادی‌ها مبنی بر نگرفتن دو پنالتی به سود این تیم به مهر گفت: ابتدا درباره مسابقه باید بگویم می‌دانستیم پارس بسته بازی می‌کند. این تیم هم برای ماندن در لیگ برتر تلاش می‌کند و چاره‌ای نداشت. نمی‌شود خرده‌ای به تیم پارس یا سیروس پورموسوی سرمربی این تیم گرفت. ما فرصت‌های زیادی به دست آوردیم و زحمت کشیدیم تا از دفاع چند لایه پارس عبور کنیم ولی اشکان خورشیدی داور بازی تمرکز نداشت.

داور بازی تا نیمه شب در جشن تولد و در فکر قضاوت دربی بود
مدیرعامل فولاد ادامه داد: ما که می‌دانیم داور مسابقه تا ساعت ۲ بامداد روز بازی فولاد در مراسم جشن تولد بود. سرپرست کمیته داوران باید به داور مسابقه بگوید که جای تولد گرفتن در خانه است نه شب قبل از بازی در هتل. خورشیدی به فکر این بود که قضاوت دربی را به او می‌دهند یا خیر. ما قربانی تمرکز نداشتن خورشیدی در این مسابقه شدیم. این دومین باری است که چوب این اشتباهات را می‌خوریم.

نمی‌گذارم حق تیمم را بخورند
آذری با اشاره به اشتباهات سابق داوری علیه فولاد تصریح کرد: آقای حسن اکرمی که داور بازی فولاد و نساجی بود، بعد از آن اشتباهاتی که داشت الان کجا است؟ آقایان خودشان متوجه شدند اکرمی در آن بازی چه اشتباهاتی داشت. اگر با شخص سعید آذری مشکل دارید بگویید تا بروم. من آدم حق طلبی هستم و نمی‌گذارم حق تیمم را بخورند.

صفیری در کمیته داوران اختیار ندارد و داوران را برایش می‌چینند
وی خاطرنشان کرد: آقای اسماعیل صفیری سرپرست کمیته داوران انسان پاک و متدینی است و من روی اسم او قسم می خورم ولی نمی دانم چرا فدراسیون فوتبال حکم ریاست کمیته را برایش نمی‌زند. صفیری الان سرپرست است و اختیار ندارد. اینکه داوران را برای کمیته داوران بچینند خوب نیست و به درد نمی‌خورد.

اشتباه بازی پرسپولیس تکرار شد
مدیرعامل باشگاه فولاد افزود: خورشیدی در بازی دیشب تیم فولاد را نابود کرد. این بار اول نیست. او در بازی رفت با پرسپولیس هم همین اشتباه را کرده بود و خطای بازیکنان پرسپولیس را پشت محوطه جریمه این تیم اعلام نکرد؛ همان توپ برگشت و خورشیدی برای پرسپولیس پنالتی گرفت.

تا لحظه آخر تسلیم نمی‌شویم
آذری درباره اینکه فولاد فرصت خوبی را برای کسب سهمیه آسیایی از دست داد، اظهار کرد: ما ناامید نمی‌شویم و تا لحظه آخر می‌جنگیم. حس خودم جنگجویی تا آخرین لحظه است و روحیه قهرمانی دارم. خدا هم شاهد زحمات ما هست. در یک فصل، دو تابستان داغ در اهواز بازی کردیم. تیم ما کرونا را هم شکست داد و با این چیزها تسلیم نمی‌شویم.

نمایندگان خوزستان از حق فولاد دفاع کنند
وی در خصوص دیدار حساس روز پنجشنبه فولاد با تراکتور در اهواز گفت: ما نگران مبارزه یا حریف نیستیم بلکه نگران اشتباهات داوری هستیم که فولاد را نابود کرده است. تنها دلخوشی مردم خوزستان همین فوتبال است و همین دلخوشی را از آنها می‌گیرند. نمایندگان مجلس در سایر استان‌ها از تیم‌های خود دفاع می‌کنند. از نمایندگان خوزستان می‌خواهم در این مورد وسط بیایند و دخالت کنند.

داوران برای استقلال با تمرکز سوت می‌زنند برای ما بدون تمرکز!
مدیرعامل باشگاه فولاد در ادامه صحبت‌هایش گفت: بعد از بازی فولاد با استقلال باوجود اینکه تصمیمات سیدعلی داور آن بازی درست بود، هجمه ای علیه داوری شکل گرفت. نمی‌خواهم تهمت بزنم ولی از آن زمان داوران با تمرکز بیشتری برای استقلال سوت زده اند! دقیقاً این اتفاق برای ما برعکس رخ داد و داوران بدون تمرکز برایمان قضاوت کرده اند. اگر با سعید آذری مشکل دارند بگویند وگرنه با این کارهایشان به مردم خوزستان ظلم می‌کنند. من که در فوتبال هستم و خواهم بود و با حضورم، خار چشم بعضی‌ها می‌مانم. تا بمریم صدای حق طلبی من خاموش نمی‌شود و نمی‌گذارم حق تیم‌هایم را بخورند.

نبی و بهاروند جلوی ضایع شدن حق فولاد را بگیرند
آذری افزود: با آقایان بهاروند و نبی سرپرست و دبیر کل فدراسیون فوتبال هم یک حرف دارم. خود این آقایان هم می‌دانند که فولاد از معدود باشگاه‌هایی است که در بخش پایه سرمایه گذاری کرده و ساختار درستی دارد. فوتبالیست‌های مملکت اینجا ساخته می‌شوند. نمی گویم از فولاد حمایت کنید ولی درخواستم این است که اجازه ندهند حق تیم ما ضایع شود.

بازیکنان فولاد با شرافت هستند
مدیرعامل فولاد مجدداً به دیدار با تراکتور اشاره کرد و ادامه داد: تراکتور تیم با اصالت و با شخصیتی است که بازیکنان بزرگی دارد. بازی ما با تراکتور، جنگ شایستگی‌ها است. دست تک تک بازیکنان و اعضای کادر فولاد را می بوسم. بازیکنان فولاد از جمله با شرافت ترین بازیکنانی هستند که با آنها کار کرده ام. مطمئنم دیدار ما با تراکتور یکی از بازی‌های زیبای لیگ می‌شود. تراکتور که یک بخش خصوصی است، سرمایه گذاری خوبی انجام داده و باید از آقای زنوزی هم بابت این کارش تشکر کنم.

پاتوسی کشتی گیر سومو است نه فوتبالیست!
‌آذری در پایان با انتقاد مجدد از «آیاندا پاتوسی» هافبک آفریقایی فولاد و اضافه وزن این بازیکن که به فولاد در این روزهای حساس لطمه زد، گفت: متأسفانه پاتوسی به تعهدش در دوران قرنطینه عمل نکرد و با هشت کیلوگرم اضافه وزن بازگشت. به همکارانم در سایر باشگاه‌ها می گویم بازیکنانی مثل پاتوسی که به تعهداتشان عمل نمی‌کنند، برای خودشان مارکت درست می‌کنند و دلالان برایشان سینه می‌زنند. از آنها می‌خواهم به عملکرد بازیکن نگاه کنند. متأسفانه شنیده ام پنج مدیر باشگاه دنبال پاتوسی هستند. این خیانت به فوتبال است. من اگر هرکجای فوتبال باشم، با امثال پاتوسی قرارداد مشروط می بندم که اینطور زیر تعهدش نزند. پاتوسی فوتبالیست خوبی بود ولی الان نیست. او در حال حاضر شبیه کشتی گیران سومو (کشتی سنتی ژاپن) شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه