همراه ما باشید

چراغ سبز اتحادیه جهانی کشتی برای مسابقات جهانی ۲۰۲۰ به برخی از کشورها !؟ / آغاز تمرینات تیم­های  ملی کشتی ترکیه ، ارمنستان آلمان و..!!  

چراغ سبز اتحادیه جهانی کشتی برای مسابقات جهانی ۲۰۲۰ به برخی از کشورها !؟ / آغاز تمرینات تیم­های  ملی کشتی ترکیه ، ارمنستان آلمان و..!!  

پیروزی نیوز - چراغ سبز اتحادیه جهانی کشتی برای مسابقات جهانی ۲۰۲۰ به برخی از کشورها !؟ / آغاز تمرینات تیم­های  ملی کشتی ترکیه ، ارمنستان آلمان و..!!  

با توجه به سپری شدن  چند ماه از اعلام طرح عملیاتی و مشروط رقابت های باقی مانده قهرمانی جهان در رده های سنی مختلف از سوی اتحادیه جهانی کشتی، کشورهای مختلف در شرایط همه گیری ویروس کرونا در حال انجام  مسابقات انتخابی تیم های ملی و برگزاری اردوهای آمادگی هستند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، در حالی که هنوز از سوی مسئولین فدراسیون جهانی کشتی (UWW) تصمیم نهایی برای آغاز رقابت­های جهانی در آذر ماه سال جاری گرفته نشده است اما عملکرد برخی از فدراسیونها که دارای نماینده در مجامع بین المللی هستند حاکی از آن است که به احتمال قوی در پشت پرده سیاست های ورزشی  چراغ سبزی از سوی مراجع ذیربط دیده اند و به همین دلیل ریسک تمرینات را در این شرایط حساس بیماری کرونا به جان خریده و تیم­های خود را برای رویدادهای پیش رو آماده می­کنند، اگر  چراغ سبزی نمایش داده نشده بود بعید به نظر می رسید که آنان تمرینات خود را در این شرایط حساس آغاز  نمایند.

 

اما برای تعدادی از کشورهایی که به مانند ایران در اتحادیه صاحب نفوذ نیستند هنوز این چراغ سبز خاموش مانده و در بلاتکلیفی بسر می­برند و شرط شروع تمرینات خود را اعلام قطعی برگزاری مسابقات از سوی اتحادیه جهانی کشتی مطرح می نمایند و همچنان دست روی دست گذاشته و منتظر اعلام رسمی از سوی مسئولین مربوطه هستند.

در آخرین نشست اینترنتی که کمیته اجرایی مسابقات اتحادیه جهانی کشتی  برگزار کرد به دلیل عدم آگاهی از وضعیت آینده این ویروس مرموز و منحوس و عدم پیش بینی دقیق برای کاهش این ویروس  موفق به اخذ تصمیم نهایی برای برگزاری و یا عدم برگزاری مسابقات جهانی در سال جاری نشدند و این مهم را به جلسه بعدی این کمیته که مقرر است در شهریور ماه برگزار شود موکول کردند، غافل از اینکه در آن زمان اگر تصمیم بر برگزاری رقابت­ها گرفته شود فرصت آماده سازی تیم ها بسیار اندک خواهد بود و چه بسا کشتی گیران با آمادگی بسیار پایین در مسابقات جهانی امسال شرکت کنند که این موضوع علاوه بر نزول سطح کیفی مسابقات به نسبت سال­های قبل، احتمال آسیب پذیری کشتی گیران را دو  چندان خواهد کرد، بنابر این چه خوب است فدراسیون کشتی کشورمان نیز تمام تلاش و ابزارهای خود را برای کسب مجوز شروع تمرینات از ستاد ملی مقابله با کرونا بکار گیرد و تمرینات آماده سازی تیم­های ملی را بصورت قرنطینه ای به مانند دیگر کشور های صاحب کشتی آغاز نماید تا در صورت اعلام ضرب العجل برگزاری رقابت­های جهانی سال جاری با غافلگیری مواجه  نشویم.

با علم به اینکه اکثریت کشتی گیران در شهرهای خودشان علاوه بر تمرینات میدانی و هوازی بصورت خیلی محدود با هماهنگی روسای هیاتهای کشتی و یا ادارات کل تربیت بدنی در سالن­های کشتی برای تمرین حضور پیدا می­کنند و گهگاهی نیز  با حریفان سرشاخ می­شوند و این روش جه بسا آسیب هایی نیز به دنبال داشته باشد و خطر ابتلا به ویروس کرونا را نیز افزایش دهد.

 

با در نظر گرفتن دلایل مذکور چه خوب است که متولیان ورزش اول کشور و دیگر مسئولین ورزشی در وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک  بیش از پیش تلاش کنند و وارد گود شوند و راهکاری برای بیرون آمدن از این شرایط بحرانی و شروع برنامه‌ها و تمرینات کشتی تهیه و ارائه نمایند.

 

مسلما خانه کشتی شهید هادی قابلیت برگزاری اردوهای آزادسازی قهرمانان و اعضای تیم­های ملی کشتی آزاد و فرنگی را با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل­های مرتبط بیشتر از باشگاههای خصوصی دارا می باشد.

 

امیدواریم با تلاش مضاعف و کسب مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا شروع تمرینات اردویی و کنترل شده در الویت کار فدراسیون کشتی قرار گیرد زیرا دغدغه همه کشتی گیران و مربیان آغاز فعالیت های عملی ورزش کشتی است تا بتوانند با آسودگی خاطر زیر نظر مربیان تمرین نمایند و خود را برای نتیجه گیری بهتر در مسابقات جهانی و آوردگاه المپیک آماده نمایند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه