همراه ما باشید

پرسپولیس بهترین تیم خارج از خانه ادوار لیگ شد

پرسپولیس بهترین تیم خارج از خانه ادوار لیگ شد

پیروزی نیوز - پرسپولیس بهترین تیم خارج از خانه ادوار لیگ شد

پرسپولیس در آخرین بازی خانگی این فصلش، برابر تیم فوتبال گل گهر سیرجان متوقف شد. این چهارمین تساوی این فصل تیم بود که آن‌ها را به رکورد سپاهانی‌ها رساند.

شیوا دورانگر – خبرنگار: زرد پوشان در دومین دوره لیگ برتر که به قهرمانی رسیدند ۴ تساوی به دست آوردند و در این زمینه رکورددار بودند. درصورتی‌که پرسپولیس در هفته آخر متوقف نشود می‌تواند در این عنوان با سپاهان شریک شود.
از مجموع ۴ تساوی پرسپولیس، ۲ بار آن در خانه حریفان بوده و از این حیث بهترین عملکرد را داشته است. سرخپوشان۱۱ بار پیروز شده‌اند و فقط ۲ بار در شهرهای تبریز و مشهد شکست خوردند، که این اتفاق در هفته‌های دوم و ششم برابر تیم‌های سپاهان و شهر خودرو رقم خورد. در واقع هر ۲ باخت خانگی پرسپولیس در دور رفت بوده است و آن‌ها در بازی‌های برگشت هیچ شکستی نداشتند و صاحب ۶ برد و ۲ تساوی شدند.
پرسپولیس در دور برگشت به ترتیب مقابل تیم‌های پارس جنوبی، نفت آبادان، سپاهان(رای انضباطی)، پیکان، ماشین‌سازی و نفت مسجدسلیمان به برتری رسید، که این آخری با قهرمانی زودهنگام تیم همراه بود و در ادامه نیز ۲ تساوی پیاپی مقابل نساجی و گل گهر به وقوع پیوست تا آن‌ها رکورد ۱۲ بازی بدون شکست خانگی را در این فصل به ثبت برسانند. بهترین نتیجه‌ای که پرسپولیس در خانه حریفان به دست آورد برد یک‌بر صفر در خانه استقلال بود. پرگل‌ترین بازی هم تساوی ۳ بر ۳ برابر گل گهر و سپس برد ۵ بر صفر مقابل شاهین بوشهر.

 

یکی از دلایل موفقیت گل محمدی نتایج خوبی بود که در خانه حریفان به دست آورد. این مربی زمانی هدایت پرسپولیس را دست گرفت که یک بازی از دور برگشت برگزارشده بود و کالدرون با برتری در خانه پارس جنوبی توانسته بود تیم را صدرنشین کند. و گل محمدی هم قدر این فرصت را دانست و توانست این روند خوب را تداوم دهد

درمجموع تیم پرسپولیس از ۱۵ بازی خارج از خانه صاحب ۳۵ امتیاز شد و بهترین عملکرد در تاریخ لیگ برتر را به خود اختصاص داد. البته سرخ‌ها پیش از این نیز در فصل هفدهم موفق به انجام این مهم شده و رکورد استقلال در لیگ ۱۸ تیمی فصل یازدهم را شکستند. ولی تفاضل گل بهتر پرسپولیس در این فصل باعث شد تا آن‌ها بهترین تیم خارج از خانه تاریخ ادوار لیگ لقب بگیرند که یک رکورد عالی برای یحیی و شاگردانش محسوب می‌شود. پرسپولیس در خانه حریفان ۲۷ گل زده و ۸ گل دریافت کرده است. بهترین گلزن تیم علی علیپور است که ۷ گل برابر تیم‌های شاهین، ذوب‌آهن پیکان، نفت مسجدسلیمان و گل گهر زده است. بعدازاین مهاجم، مهدی ترابی با به ثمر رساندن۶ گل بیشترین گل را برای پرسپولیس در زمین حریف زده است.
به‌طور کلی یکی از دلایل موفقیت گل محمدی نتایج خوبی بود که در خانه حریفان به دست آورد. این مربی زمانی هدایت پرسپولیس را دست گرفت که یک بازی از دور برگشت برگزارشده بود و کالدرون با برتری در خانه پارس جنوبی توانسته بود تیم را صدرنشین کند. و گل محمدی هم قدر این فرصت را دانست و توانست این روند خوب را تداوم دهد و پرسپولیس را بدون شکست قهرمان کند. گل محمدی از زمانی که هدایت پرسپولیس را در دست گرفت موفق شد ۳۰ امتیاز را در۱۳ بازی به دست بیاورد و باید دید که او در هفته پایانی چه نتیجه کسب خواهد کرد؟
اگر پرسپولیس موفق شود برابر سایپا به برتری برسد ۲ رکورد جدید را خلق خواهد کرد. اولی رکورد بیشترین تعداد پیروزی در یک‌فصل می‌باشد که در اختیار خود پرسپولیس است و این تیم چندی قبل با برتری مقابل نفت مسجدسلیمان توانست به آن برسد. و حالا اگر این تیم بتواند برای بیست و یکمین بار در لیگ برتر پیروز شود از رکورد ۲۰ برد خود در فصل شانزدهم عبور خواهد کرد. دومین رکورد هم بیشترین امتیاز در یک‌فصل است که آن‌هم به پرسپولیس ۶۶ امتیازی لیگ شانزدهم تعلق دارد و اگر آن‌ها بتوانند در هفته پایانی لیگ خود را به امتیاز ۶۷ برسانند، در تاریخ لیگ برتر رکورد جدیدی را به ثبت خواهند رساند. ناگفته نماند که سپاهان در فصل‌های نهم و یازدهم و استقلال در فصل دوازدهم توانسته بود با همین تعداد امتیاز به قهرمانی برسد، اما این رکورد با حضور ۱۸ تیم به‌دست‌آمده بود و به عبارتی در لیگ‌های ۱۶ هنوز تیمی موفق نشده است که ۶۷ امتیازی شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه