همراه ما باشید

علیپور به رکورد کلانی رسید

علیپور به رکورد کلانی رسید

پیروزی نیوز - علیپور به رکورد کلانی رسید

مهاجم پرسپولیس توانست با گلزنی برابر سایپا به رکورد گلزنی حسین کلانی در این تیم دست یابد.

به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از ایسنا، پرسپولیس در بازی آخر لیگ برتر برابر سایپا با ۳ گل به برتری رسید تا فصل را با یک برد به پایان برساند و به استقبال داربی جام حذفی برود. علی علیپور که احتمالا به خاطر در پیش بودن بازی با استقلال از ابتدا روی نیمکت قرار داشت در نیمه دوم به میدان آمد و در زمانی که در میدان بود توانست یک گل به ثمر برساند.

او با این گل توانست شمار گل‌های خود را در پرسپولیس به عدد ۷۱ برساند و در کنار حسین کلانی اسطوره سرخ‌ها قرار بگیرد. البته این را باید در نظر داشت که در زمانی که کلانی در پرسپولیس بازی می‌کرد رقابت های لیگ سراسری با تعداد کم‌تری تیم برگزار می‌شود و رقابت‌های جام حذفی و سوپر جام برگزار نمی شد.

علیپور حالا یک هت تریک با رسیدن به رکورد مرحوم صفر ایرانپاک فاصله دارد که ۷۴ گل در این تیم به ثمر رساند.

مهاجم مازندرانی سرخ‌ها هم‌چنین اولین بازیکن تاریخ این تیم در لیگ برتر است که در سه فصل پیاپی شمار گل‌هایش دو رقمی می شود. او توانست این فصل لیگ برتر را با ۱۲ گل به پایان ببرد تا شمار گل‌های خود را در تاریخ لیگ برتر به عدد ۵۹ (۳ گل برای راه آهن و ۵۶ گل برای پرسپولیس) برساند.

البته این در حالی است که نباید فراموش کرد او در مقطع زیادی از فصل پنالتی‌های تیمش را نزد و چه بسا اگر پنالتی زن اول تیمش بود اکنون به جای دیاباته آقای گل لیگ برتر نیز بود. او بعد از پنالتی (چیپ) که در بازی برابر ماشین سازی در دقیقه آخر از دست داد تا مدتی پنالتی نزد و مهدی ترابی این وظیفه را انجام داد تا این که در بازی برابر نساجی علیپور توانست پنالتی بگیرد و آن را به گل تبدیل کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه